c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Önemli Olan Sağlık

Önemli Olan Sağlık

Futbol Adamları, Hükümetin ‘Evinde Kal’ çağrısını desteklediler.
Tekirdağ Amatör Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Kaya, Tekirdağspor Kulüp Başkanı Mülahim Kuru, Türkiye Faal Antrenörler Derneği (TÜFAD) Tekirdağ Şube Başkanı Abdullah Eroğlu ve Tekirdağspor Teknik Direktörü Hasan Olpak, liglerin iptal edilmesini gazetemize değerlendirdiler.
“Olması Gereken Bir Uygulamaydı”
Tekirdağ Amatör Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Kaya;” Olması gereken bir uygulamaydı.
İnsan sağlığı her şeyin önünde. Korona virüs insanlara yayıldı. Dünyada büyük tehlike arz ediyor. 1 Can bile çok önemli. Maçların ileriki bir tarihe alınması çok doğru bir karar. İnsanlarımız sabretmeli. A takım liglerimiz devam edecek. Ancak İleriki bir tarihe ertelendi. Virüsün gelişmesine göre karar alacak. Bu devlet politikası oldu. Ne zaman nasıl başlar. Sağlık bilim kurunun kararı beklemek lazım. 2019-2020 sezonunda alt yapı alt yapı ligleri ise oynatılmayacak.”
“Önemli Olan Sağlık”
Tekirdağspor Kulüp Başkanı Mülahim Kuru;” Liglerin ertelenmesi doğru bir uygulama. ‘Evinde Kal’ çağrısını sonunun da kal destekliyoruz. Önemli olan sağlık. Spor ikinci planda. Müsait olanlar tek başına yapsınlar.”
“Kahramanlık yapmaya gerek yok”
Türkiye Faal Antrenörler Derneği (TÜFAD) Tekirdağ Şube Başkanı Abdullah Eroğlu
Dünya’nın içinde bulunduğu virüs sorunu doğrultusunda A takım maçları ileriki bir tarihe ertelendi. Alt yapı maçları ise iptal edildi. Çocukların hayalleri yıkıldı. Ancak en önemli şey Sağlıktır. Bu dünya problemle uğraşırken özelikle alt yapı liglerini oynatmak doğru değil. Önemli olan Dünyanın bu virüsten kurtulması. Kahramanlık yapmaya gerek yok. Federasyonun kararına göre hareket edeceğiz. Çocuklarımıza evlerinde kalıp bireysel çalışma yapmaları için program verdik. Bu şekilde hem çocuklarımızın evlerinde kalmalarını hem de spor yapmalarını sağlıyoruz.”
“Federasyonun aldığı karar doğru”
Tekirdağspor Teknik Direktörü Hasan Olpak;” Olmayacak bir zamanda iptal oldu. Havayı yakalamıştık. Futbolcularda tedirgindi olması biraz iyi oldu. Federasyonun aldığı karar insan için sağlığı önemlidir. Kararı destekliyoruz. Tarih uzamadan inşallah, en yakın zamanda düzelir. Oyuncularımıza evde çalışmaları için program verdik. Evde Açma, germe ve esneklik gibi antrenman programları uyguluyorlar”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.