CHP TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR. YÜCEER ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE BULUŞTU

CHP TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR. YÜCEER ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE BULUŞTU

CHP TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR. YÜCEER ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE BULUŞTU

“YILIN HER GÜNÜ, GÜNÜN HER SAATİ TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YANLARINDA OLACAK”

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Candan Yüceer, Çorlu’da ve Süleymanpaşa’da şehit yakınları ve gazilerle buluştu. Dr. Yüceer, “Şehitlerimizin çok değerli aileleri ve fedakâr gazilerimiz, bizim için vatan emanetidir. Onlara sahip çıkmak bizim için onur meselesidir. Yılın her günü, günün her saati Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yanlarında olacak” dedi. Dr. Yüceer, programın sonunda şehit yakınları ve gazilerle anı fotoğrafı çektirdi.

Şehit yakınları ve gazilerle Çorlu’da kahvaltıda, Süleymanpaşa’da akşam yemeğinde bir araya gelen Dr. Yüceer, “Her köşesi cennetten bir parça olan güzel vatanımız kutsalımızdır. Vatanımıza canlarını siper eden aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz, saygı ve vefanın en büyüğüne layıktırlar. Şehitlerimizin çok değerli aileleri ve fedakâr gazilerimiz, bizim için vatan emanetidir. Onlara sahip çıkmak bizim için onur meselesidir. Bir anne olarak, bizlere ve çocuklarımıza mutlu, güvenli ve onurlu bir şekilde yaşayacağımız özgür bir vatan bırakan aziz şehitlerimizin yakınlarına ve kahraman gazilerimize hak ettikleri vefayı göstermeyi ulusal bir görev olarak addediyorum. Cennet vatanımıza, güzel Türkiye’mize ve kahraman ulusumuza sevgi ve saygımızın bir ifadesi olarak yeni hizmet döneminde, şehitlerimizin değerli ailelerine ve gazilerimize sahip çıkacağız” dedi.

ÇÖZÜM ODAKLI SOSYAL BELEDİYECİLİK

Şehit yakınları ve gazilerin kurmuş olduğu sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde olacaklarının ve çözüm odaklı sosyal belediyecilik çalışmalarına imza atacaklarının altını çizen Dr. Yüceer, “Söz konusu derneklerimize mülkiyet kazandırılması, yer tahsisi, ulaşım gibi ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışmalar yapacağız. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz, yeni dönemde gerçekleştireceğimiz başta kültür, sanat, sportif ve sosyal projelerimiz olmak üzere tüm projelerimizde öncelikli olacak. Şehitlerimizin bizlere emaneti olan çocuklarımıza eğitim – öğretim hayatları boyunca destek vereceğiz. Danışma merkezlerimizde psikologlarımız ve sosyologlarımız aracılığıyla şehit yakınlarımıza ve gazilerimize destek sağlayacağız. Şehitlerimizin çocuklarından ilk defa evliliğe adım atacak olanların salon, beyaz eşya ve mobilya gibi ihtiyaçlarının karşılanması konusunda yardımcı olacağız. Gazilerimizin ihtiyaç duydukları tören kıyafetlerini tedarik edeceğiz. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz için gıda ve kıyafet ihtiyaçlarını giderebilecekleri alışveriş kartı uygulamamızı hayata geçireceğiz” diye konuştu.

VATANIMIZ VE BİZLER, SİZLERE MİNNETTARIZ

Şehit yakınları ve gaziler için kültür gezileri ve tatil programları düzenleyeceklerini ifade eden Dr. Yüceer, “Sevgili şehit ailelerimiz ve gazilerimiz şunu bilsinler: Yılın her günü, günün her saati Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yanlarında olacak. Tüm bu hizmetlerle, doğrudan bana bağlı bir birim aracılığıyla bizzat ilgileneceğim. Bu güzel yurdu bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Vatanımız ve bizler, sizlere minnettarız” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.