Tekirdağ Manşet Gazetesi

Mücadeleye Devam

Hakan Karaca

Hakan Karaca

1979 yılında Tekirdağ’da doğdu. Yaklaşık 19 yıldır Ulusal Haber Ajansları ve yerel gazetelerde çalıştı. Yaklaşık 10 yıldır başta Tekirdağspor olmak üzere çeşitli spor branşların da haberlerini yapmaya devam ediyor. Yazdığı köşe yazılarında ise Tekirdağ il genelinde tıklama sayılarına göre en fazla okunan 5 köşe yazarı arasına girdi.

Tekirdağspor deplasmanda Mardin’e mağlup oldu. 32 Maçlık bir serüvende daha 7. Haftayı geride bıraktık. 2 Türkiye kupası maçında çıktık.
Ancak özelikle pandemi ve Türkiye Kupası maçlarından dolayı lig normal seyrinde ilerlemiyor. Pandemi dolayısıyla takımlar lige tam hazırlanamadan başladı. Bu yüzden lige tam hazırlanamadı. Bir dönem 10 gün maç oynamazken, bazen ise hafta 2 maç yapmak zorunda kaldık. Hal böyle olunca takımın düzeni alt üst oldu. Bunların üstesinden gelmek ancak geniş bir kadro yapısıyla mümkün. Tekirdağspor’un peki kadro yapısı nasıl?
Bundan önce Tekirdağspor’un transferlerini hangi şartlarda yaptığı iyi etüt etmek lazım. Tekirdağspor geçen sezon BAL liginde iken Pandemi sürecinde hiç beklemediği bir şekilde kendini 3. Ligde buldu. Hal böyle olunca sağlıklı bir bütçe oluşturulamadı. Daha eski borçlar karşısına çıkarak kulübün neredeyse belini büktü. Transfer yasağı yüzünden neredeyse lisanlar son günde çıkartılabildi.
Durum böyle olunca 3. Ligi kaldırabilecek oyuncular yerine, amatör kümeden gelen gelecek vaat eden oyuncular transfer edildi. Yani şampiyonluğa oynayacak olan bir kulüp bir oyuncuya vermiş olduğu parayı biz 3 oyuncuya paylaştırmış olduk. Kısıtlı transfer bütçesinden dolayı kadro derinliği de oluşturulamadı. Oyuncular sağdan sola, ortan ileriye kaydırılmaya başlandı. Hakan Pehlivan’ın sakatlığı ise takımı olumsuz yönde etkiledi.
Maddi güçlükler yüzünden kadro yapılamasının zorluğu, takımın Süleymanpaşa Belediyesi ve birkaç iş adamının omuzlarına bırakılası yüzünden kimse tribünleri ayağa kaldıracak transferler, bir çok oyuncu transfer edip kadro derinliği beklemesin.
Hele hele bu takımın 2. Lige çıkıp şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurulmasını düşünmesin. 2. Ligde bir oyuncunun en düşük maliyetinin 150-200 Bin TL olduğu bir ortamda orada mücadele etmeyi kimse hayal etmesin.
Yapılması gereken tek şey; pandemi yüzünden maçlar seyircisiz de olsa sosyal medyadan desteklemeye devam etmek. Takımın ligi iyi sıralarda bitirmesi için destek vermek. Arka arkaya mağlubiyetler yine olabilir. Küsmeden usanmadan mücadeleye devam.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Mücadeleye Devam - 2 Kasım 2020
Pes Etmek Yok - 20 Eylül 2020
Hep Destek Tam Destek - 24 Ağustos 2020
Şeffaf mı ? - 9 Mayıs 2019
NE OLACAK ? - 2 Mayıs 2019
VAAD DEĞİL DESTEK - 25 Kasım 2018
HEYECAN VERİCİ - 21 Ekim 2018
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.