Tekirdağ Manşet Gazetesi

Şeffaf mı ?

Hakan Karaca

Hakan Karaca

1979 yılında Tekirdağ’da doğdu. Yaklaşık 19 yıldır Ulusal Haber Ajansları ve yerel gazetelerde çalıştı. Yaklaşık 10 yıldır başta Tekirdağspor olmak üzere çeşitli spor branşların da haberlerini yapmaya devam ediyor. Yazdığı köşe yazılarında ise Tekirdağ il genelinde tıklama sayılarına göre en fazla okunan 5 köşe yazarı arasına girdi.

Bilindiği üzere sezon öncesi Tekirdağspor kongresi gerçekleşmişti. Eski Başkan Salih Canikli aday çıkmaması halinde Tekirdağspor’u sahipsiz bırakmamak adına aday olacağını açıklamıştı. Osman Kurt aday olunca aday olmamıştı. Yapılan kongrede tek aday olan Osman Kurt Kulüp Başkanı olmuştu. Tabi bu gelişmeler herkesin hafızasında tazeliğini koruyor. Birde madalyonun diğeri yüzü var.
Eski Başkan Osman Kurt ile yaptığımız sohbette Tekirdağ’da en iyi futbolcu piyasasını bilen Necdet Çakır ve Cevdet Vardar olduğunu söylemiştim. Hemen ardından Necdet Çakır görüşmeye davet edildi. 2-3 gün sonra da sportif direktör olarak göreve getirildi. Tekirdağspor yönetimi daha programlı olmalıydı. Osman Kurt samimi olabilir ancak yürümedi.
Osman Kurt’un istifasının ardından yönetim kurulu ‘KONGRE YAPMADAN’ görevine devam etti. Kendi aralarında Ahmet Biler’i Kulüp Başkanı İlan ettiler. Sıcak kanlı, güler yüzü ve bürokrat duruşu ile Ahmet Biler göreve başladı. Birçok projesi olduğunu, şeffaf yönetim olacaklarını, her ay düzenli basın toplantısı yapacaklarının ve hedeflerinin bu sezon Tekirdağspor’u kümede bırakmak olduğunu ve borçsuz görevi devredecekleri defalarca söyledi. Bu açıklamalarından bir tanesi tuttu. Tekirdağspor ligde kaldı.
Biler, Gazeteci Ender Turan projesi ve Süleymanpaşa Belediyesi çalışanı Ahmet Gürakar ile benim desteğimle başlatılan ‘Tekirdağ yaşayacak. Hedef 1 Milyon Sticker’ projesi dışında maalesef hiçbir proje ortaya koyamadı. İş adamları ve Siyasilerden gerekli desteği bulamayınca projeden gelecek gelir ve üye aidatlarından medet umdu. Çok çalıştı. Çabaladı ama olmadı.
İstenenler olmayınca işler sarpa sardı. Oyuncular maddi sorunlar yüzünden Tekirdağ’ı terk edecek hale bile geldi. Kulüp Başkanı Ahmet Biler kongreye gideceğini açıkladı. Eski Başkan Volkan Nallar, bulduğu bağışlarla kulübü biraz rahatlatınca Kulüp Başkanı Ahmet Biler’de kongre kararından vaz geçti.
Nallar’ın kısa vadede sağlamış olduğu maddi destek sonra erince tekrar kriz patlak verdi. Yönetim bu krizi ortan kaldırmak için şahsi senetlerini oyunculara verdi. Senetler ödenmeyince de oyuncular alacaklarının tahsili için resmi yollara başvurdu. Buda gelecek sezon yine kaos anlamına geliyor.
Yönetimin krizi çözmek için mücadele ettiğini düşünüyorum. Düşünüyorum çünkü; şeffaf olduğunu iddia eden yönetim, bizim eleştirilerimizden dolayı, faaliyetlerinde bizi es geçti. Her ay basın toplantısı sözünü tutmadığı gibi, yaklaşık 20 gün önce ligin bitmiş olmasına rağmen her hangi bir açıklama yapmadı.
Tekirdağspor’u bu kaostan çıkarak Siyasi ve iş adamlarından yeterli desteğin geleceğini düşünmüyorum. Yakında basının karşısına çıkarak ‘Tekirdağspor’a biz sahip çıktık’ diyerek mağdur edebiyatı yapacaklar. Ama bu bir gerçek ki bu yönetim kongreye gitmek yerine kendi aralarında bir oluşum dedi. Onun için bu edebiyat tutmaz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Mücadeleye Devam - 2 Kasım 2020
Pes Etmek Yok - 20 Eylül 2020
Hep Destek Tam Destek - 24 Ağustos 2020
Şeffaf mı ? - 9 Mayıs 2019
NE OLACAK ? - 2 Mayıs 2019
VAAD DEĞİL DESTEK - 25 Kasım 2018
HEYECAN VERİCİ - 21 Ekim 2018
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.