GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ

Hakan Karaca

1979 yılında Tekirdağ’da doğdu. Yaklaşık 19 yıldır Ulusal Haber Ajansları ve yerel gazetelerde çalıştı. Yaklaşık 10 yıldır başta Tekirdağspor olmak üzere çeşitli spor branşların da haberlerini yapmaya devam ediyor. Yazdığı köşe yazılarında ise Tekirdağ il genelinde tıklama sayılarına göre en fazla okunan 5 köşe yazarı arasına girdi.

Daha önce yazdığı onlarca yazıda Tekirdağspor’un maddi manevi içinden çıkılmaz durumunu kaleme almıştım. Ama bu kez mutlulukla yazıyorum. Artık siyasilerle Tekirdağspor için tartışmayacağım. Hani bir şarkı vardır. “Güzel günler göreceğiz çocuklar. Motorları maviliklere süreceğiz. Güzel günler göreceğiz çocuklar. Motorları maviliklere süreceğiz.” İşte o güzel günler çok yakın
Tekirdağspor bilindiği üzere 27 Mayıs Pazartesi günü kongre kararı aldı. Kongreden önce Eski AK Parti il başkanı Mülahim Kuru’nun adaylık ile nabız yokladığı haberlerini yapmıştık. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de Mülahim Kuru’nun çalışma içinde olduğunu doğruladı.
Yüksel konuşmasında ;Bu dönemde Süleymanpaşa Belediyesi Tekirdağspor’a sahip çıkacağız. Daha sonraki dönemlerde de Süleymapaşa A.Ş. Tekirdağspor Kulübü olarak faaliyetlerini yürütecek. Artık Tekirdağspor Kulübü Kapı kapı gezip te herkesten para isteyen olmayacak. Süleymanpaşa Belediyesi olarak 250 Bin TL’lik bir bütçe hazırladık. Bunun yanında birkaç sponsorumuz daha olacak. Bir yandan Milletvekillerimiz bir yandan da Meclis Başkanımız bu konu ile çalışmalara devam ediyor” diyerek adeta müjde verdi. Artık yöneticiler kapı kapı para için gezmeyecek, aday olmadığı için kayyum tehlikesi ile karşı karşıya kalmayacak.
Bu sezon Süleymanpaşa Belediyesi aylık 1 Milyon TL’in üzerinde zarar ettiği için Tekirdağspor’u bünyesine alamayacak. Sadece maddi ve sponsor desteği ile bu sezonu tamamlayacak. Ancak bu yıl için bu destekler çok iyi bir kadro kurulması için yeterli olmayacak. Gelecek sezon ise şaha kalkan bir takım kurulacak.
Yeni seçilecek yönetime bir tavsiyem var. Geçen sezonki takımımız kötü bir takım değildi. Maddi sorun çözülüp 2-3 transfer olsaydı bu takım şampiyonluğa dahi oynayabilirdi. Her zaman 0’dan takım kurmak çok risklidir. Geçen sezonun kaliteli ve istikrarlı oyuncuları Ergin Ersin, Hakan Sofuoğlu, Enes Çiçek, Mert Eren, Berkan Tanrınıan, Mehmet Tosun, Bülent Kancıoğlu ve Hamit Can Mutlu gibi oyuncular kadroda tutulmalıdır. Deniz Durak gibi alt yapı oyuncuları da A takıma monte edilmelidir.
Tekirdağ il genelinde faaliyet gösteren neredeyse her kulübün hedefi Tekirdağspor A takımına oyuncu vermektir. Antrenörler ile bir toplantı yapılması şarttır. Amatör liglerden Tekirdağspor’a oyuncu kazandırılmalı, bu şekilde amatör liglerde oynayan oyunculara hedef konmalıdır.
Tekirdağspor’un güzel günlerini yazmak dileğiyle

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Mücadeleye Devam - 2 Kasım 2020 15:46
Pes Etmek Yok - 20 Eylül 2020 20:48
Tekirdağspor Yine Yalnız - 7 Eylül 2020 17:25
Hep Destek Tam Destek - 24 Ağustos 2020 15:01
GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ - 24 Mayıs 2019 14:38
Şeffaf mı ? - 9 Mayıs 2019 13:10
NE OLACAK ? - 2 Mayıs 2019 14:27
VAAD DEĞİL DESTEK - 25 Kasım 2018 17:54
HEYECAN VERİCİ - 21 Ekim 2018 22:12
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.