c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Yüksel Çalışmalarını Anlattı

Yüksel Çalışmalarını Anlattı

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, yaptığı faaliyetler hakkında bilgi verdi. Yüksel ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak’ı partizanlık yapmakla suçladı.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel gençlik merkezinde göreve geldiği günden bugüne çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Yüksel açıklamasında Türkiye’de ki tüm Belediyeler arasında en iyi internet sitesine kurduklarını ifade ederek, şunları kaydetti;” Yeni güncellenen web sitesinde Vatandaşlarımız hangi mahalleye ne kadar yatırım yapılmış bunu görebilecekler. Bunun yanında tüm çöp konteynırlarımızı yerlerini işaretledik. Türkiye’de ilk kez yapılan bu sistemde hangi çöpün dolu veya boş olduğunu görebiliyor ve müdahale edebiliyoruz”
“Turizm Bölgesi Yapacağız”
Süleymanpaşa da turizmi canlandırmak için bir takım projeler geliştirdiklerini de ifade eden Yüksel, konuşmasını şöyle sürdürdü;” Süleymanpaş’da çok önemli turizm bölgeleri var. Bu turizm bölgelerini canlandırmak için bir çok proje hazırladık. Süleymanpaşa’da Dereağzından, Değirmenaltına yürüyüş alanları yapacağız. Bunun yanında Süleymanpaşa su sporlarının da merkezi olacak.”
“Bir Çok Alanda Çalışıyoruz”
Süleymanpaşa Belediyesinin bir çok alanda farklı çalışlar yürüttüğünü de ifade eden Yüksel;” 70 dekarlık bir arazinin tahsilini aldık. Türkiye’nin en güzel Millet Bahçelerinden birini yapacağız. Süleymanpaşa’nın bir çok yerinde kapalı Pazar yeri yapacağız. Yıl sonuna kadar 30 spor tesisini yapımına başlayacağız. 60 dekarlık bir sera alanı tahsil ettik. Bu alandan 60 aileye gelir sağlayacak. Burada yetişen ürünler resmi kurumlara satılmak üzere alım garantili olacak” dedi.
“3-4 yıl daha Süleymanpaşa’da”
Çöp konteynırları ve Demirli çöplüğü hakkında da konuşan Yüksel;” Süleymanpaşa’da çöp konteynırları çevreye koku yayıyordu. Bunların yerin altına almaya başladık. Tüm çöpleri yerin altına almak içinde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Demirli Çöplüğü ise 3-4 yıl daha Tekirdağ’ın çöplüğü olarak kullanılmaya devam edecek. Daha sonra ise Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’a yeni alanlar yapılacak” şeklinde konuştu.
“Dereleri Kurutmadan Olmaz”
Lavra ile mücadele hakkında da konuşan dereyi kurutmadan ilaçlamanın bir çözüm olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti;” Dere temizliği ile ilgili İlçe Belediyelerin bir sorumluğu yok. Süleymapaşa’yı sineklere karşı rutin şekilde ilaçlıyoruz. Ancak dereleri kurutamadığımız için sinekler yeniden türüyor. Dereleri temizlenmezseniz attığınız ilaç işe yaramıyor. Kumbağ deresini bundan 5-6 ay önce, lavra döneminde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ilgili personeline derelerin temizlenmesi ile ilgili talimat verdi. 100. Yıldaki dere 200-300 metre temizlendi ve bırakıldı. Süleymanpaşa’daki derelerin bir çoğu aynı. Benim talimatıma uymayan Süleymanpaşa Belediyesi personelin derhal istifasını isterim. Kumbağ’da sinekten durulmuyor. Her gün 3 araç gönderiyorum ama yetmiyor. 6 araçla Süleymanpaşa’da sinek ilaçlaması yapıyoruz.”
“Albayrak Süleymanpaşa’ya değer vermiyor”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın Süleymanpaşa ilçesine gerekli değeri vermediğini de iddia eden Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü;”Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın Süleymanpaşa’ya verdiği değer budur. Yapım oldu mantığıyla göstermelik iş yapılıyor. Ben artık güvenmiyorum. Siyaseti bırakıp herkese eşit mesafede olması gerektiğini söyledim. Ama dışarıda, görünüşte herkese eşit mesafede olduğunu söyleyen bir Belediye Başkanı var. Ama içeride maalesef tamamen partizanca yaklaşan bir Büyükşehir Belediye Başkan var. Bu dönem 3 yılda bitecek. Biz Milletimize verdiğimiz sözü tutacağız. Takdir ederlerse bizim ekiplerimiz hazır”
Yüksel ayrıca, Geçen dönem Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinatı’da eleştirerek;”Süleymanpaşa’da nereye elime atsam elimde kalıyor. Göreve geldiğimizden beri 1 yılda yaklaşık 600 bin M2 yol yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.