c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Afet Eğitim Merkezi İçin Protokol İmzalanacak

Afet Eğitim Merkezi İçin Protokol İmzalanacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısında alınan karar doğrultusunda Trafik Eğitim Parkı yanında yer alan yaklaşık 28 dönümlük alan bedelsiz olarak 5 yıllığına Çorlu Belediyesi’ne devredildi.

‘Afet Eğitim ve Bilinçlendirme Projesi’ kapsamında Çorlu Belediyesi’ne 5 yıl süre ile bedelsiz olarak tahsis edilen alanda Çorlu Belediyesi tarafından afet eğitimlerinin verileceği bir merkez kurulacağını belirten Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, önümüzdeki günlerde konuyla ilgili olarak protokol imzalanacağını söyledi.

‘Afet Bilinci ve Farkındalık Eğitimleri Verilecek’

REKLAM ALANI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Trafik Eğitim Parkı yanında yer alan 27.755 m2lik alanda “Afetlere Hazırlık ve Bilinçlendirme Projesi” kapsamında ‘Afet Eğitim Merkezi’ oluşturacaklarını belirten Başkan Yardımcısı Çolpan, “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ve Çorlu Belediye Başkanımız Ahmet Sarıkurt arasında yapılacak protokolün ardından Hatip Mahallesi sınırları içinde ‘Afet Eğitim Merkezi’ projemizi hayata geçirerek halkımızın ‘Temel Afet Bilinci ve Farkındalık Eğitimi’ alabileceği alanlar oluşturacağız.

‘AFAD ve AKUT ile İş Birliği Yapılacak’

Merkezimizde afetlere hazırlık eğitimlerinde ihtiyaç duyulan tüm materyaller yer alacak, arama kurtarma ekiplerinin eğitimi için çeşitli zorluk derecelerine sahip parkurlar inşa edeceğiz. AFAD ve AKUT ile eğitim iş birliği yaparak belediyemiz bünyesinde kurulan ve gönüllü katılımcılarımızdan oluşturulacak onar kişilik timler bu parkurlarda eğitim alacaklar.

‘Gönüllü Vatandaşlarımızın Sayısını Artıracağız’

Öte yandan, afet ve acil durumlarda görev yapmak üzere belediyemiz bünyesinde kurulan arama kurtarma ekibimizde 21 personelimiz bulunuyor. Çorlu Belediyesi olarak afete hazır birey ve afete dirençli toplum oluşturmak hedefiyle halkımızın da katılımını sağlayarak Çorlu’muzda arama kurtarma ekiplerinin ve gönüllü vatandaşlarımızın sayısını artırmak için çalışmalar yürütüyoruz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyetinde bulunan ilçemiz Hatip Mahallesi 2709-2074-2694 ve 2096 nolu adalar arasında kalan 27.755 m2’lik alanın 5 yıllığına bedelsiz olarak tahsisine yönelik karar alan ve afetlere hazırlık çalışmalarının öneminin bilinciyle hareket eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ali Rıza AÇIKGÖZ dedi ki:

    Tebrikler, haberleriniz içiv.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.