Kırklareli’ndeki gazeteler ile kamu kurumlarına eğitim

Kırklareli’ndeki gazeteler ile kamu kurumlarına eğitim

Basın İlan Kurumu Tekirdağ Şube Müdürlüğü tarafından, 1 Ekim’de kurumun sorumluluk alanına dahil olacak Kırklareli ilinde resmi ilan ve reklam yayınlayan gazeteler ile kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik iki ayrı seminer düzenlendi.

Kırklareli İl Özel İdaresi Fuar Alanı’nda gerçekleştirilen ve il merkezi ile ilçelerindeki 51 kamu görevlisinin katıldığı ilk seminerde, kamu kurum ve kuruluşlarına İLANBİS sistemi üzerinden nasıl ilan ve reklam girişi yapılacağı uygulamalı olarak anlatıldı.

Kırklareli’ndeki seminerin ikinci bölümünde ise, Kırklareli’nde günlük ve haftalık yayınlanan yerel gazetelere, ilan ve reklam eğitimi verildi.

Kırklareli’nde resmi ilan ve reklam alan gazetelerin sahip, yazı işleri müdürleri ve temsilcilerinden 20 kişinin katıldığı eğitim seminerinde konuşan Tekirdağ BİK Müdürü Sabri Karakaya, kentteki gazete ve dergilerin 1 Ekim’den itibaren Basın İlan Kurumu Kırklareli Şubesi açılışının gerçekleştirilip Tekirdağ Şubesi’ne bağlanacağını ifade ederek, “Valilik sorumluluk alanında bulunup Kurumumuz sorumluluk alanına dahil olan tüm gazetelerimiz 2 yıllık bir uyum süreci yaşayacak. Bu süre zarfında ortaya çıkabilecek tüm eksiklikleri el birliği ile çözeceğiz” dedi.

Kırklareli il merkezinde 6, Demirköy ilçesinde 1, Lüleburgaz ilçesinde 2, Babaeski ilçesinde 2, Pınarhisar ilçesinde 1 ve Vize ilçesinde 1 olmak üzere toplam 13 resmi ilan alan gazetenin bulunduğunu aktaran Karakaya, yalnız resmi reklam yayınlayan haftalık, 15 günlük ve aylık gazetelerin de olduğunu kaydetti.

Hep birlikte daha düzenli ve sistematik bir şekilde çalışacaklarını ifade eden Karakaya, Kırklareli’ne şube açılmasına destek veren Kırklareli Valisi Osman Bilgin’e de teşekkür etti.

Gazetelerin, Basın İlan Kurumu sorumluluk alanına dahil edilmesinin avantajlarının detaylı olarak anlatıldığı seminerde, Valiliklerin görev alanındaki yayınlanan gazetelerin vasıflarına ilişkin özel hükümler ile kurumumuz mevzuatı arasındaki farklar dile getirildi.

Seminerde daha sonra süreçle ilgili Basın İlan Kurumu Tekirdağ Şube Müdürlüğü ilan memuru Sultan Salih Çolak tarafından sunum yapıldı

Her iki seminer soru-cevap kısmı ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.