c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

TRAKYA’NIN EN BÜYÜK SPOR KOMPLEKSİ HİZMETE AÇILDI

TRAKYA’NIN EN BÜYÜK SPOR KOMPLEKSİ HİZMETE AÇILDI

Kurulduğu günden bu yana Tekirdağ’ın çehresini değiştirecek, kente daha modern bir görünüm kazandıracak proje ve çalışmalarla toplumun her kesimine hitap eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi; sosyal, kültürel ve sportif alanda il genelinde dev yatırımları birer birer vatandaşların hizmetine sunmaya devam ediyor.
Cumhuriyet’in 100. Yılında Tekirdağ’da 100. Yıla yakışır dev yatırımları birer birer vatandaşların hizmetine sunan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan, Çorlu 100. Yıl Kapalı Spor Salonu düzenlenen görkemli törenle hizmete açıldı.
Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal, tesis ile ilgili teknik bilgileri paylaştı.

ÇORLU, TRAKYA’NIN EN BÜYÜK SPOR KOMPLEKSİNE KAVUŞTU

20.419 metrekare alan üzerinde inşa edilen, toplam 13.986 metrekare kapalı alana sahip, 2.500 seyirci kapasiteli, Uluslararası Basketbol Federasyonu (FİBA) standartlarında ve Trakya’nın en büyük spor tesisi olan ve yapım çalışmaları tamamlanan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 100. Yıl Kapalı Spor Salonu, 1 bodrum kat, zemin kat ve 2 normal kat olmak üzere toplam 4 Kattan oluşmaktadır.
Spor Kompleksi projesinde; Spor Salonu 1.365 m², 152 Araçlık Açık Otopark Yeri, Doping Odası, Çocuk Oyun ve Bakım Alanı 94 m², 109 Araçlık Kapalı Otopark Yeri, 22 araçlık kapalı ve açık engelli otoparkı, Hakem Odaları, Sporcu Kondisyon + Fitness Odası 110 m², Antrenman Sahası (580 m² -236 Koltuk Sayılı Tribün), Antrenör Odaları, Sporcu Dinlenme Odası 90 m², Mescitler, FIBA Odası, Acil Müdahale Odası, güvenlik odaları, basın salonu, Teknik Komiser Odası, 2.463 Kişilik Tribün ( 137 Vip – 147 Basın – 2174 seyirci ), Gözlemci Odası, Kafe 21 m², 480 kişilik Teleskopik Tribün imalatı, yürüyen merdiven imalatı, 2.720 m² Uzay Kafes Sistem Çatı ve 2.720 m² Titanyum Çinko Çatı Kaplaması yer almaktadır.

REKLAM ALANI

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “ÇORLU 100. YIL KAPALI SPOR SALONU’MUZ, YEREL, BÖLGESEL, ULUSAL VE ULUSLARARASI TURNUVALARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAKTIR.”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak dev yatırımları hayata geçirmeye devam ettiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “En büyük ilçemiz Çorlu’ya, Trakya’nın en büyük spor tesisini kazandırmanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Güçlü ekonomisi, gelişmiş sanayisi, ulaşım ağı ve ticaret merkezleriyle cazibe merkezi olan Çorlu, yatırımlarımız sonucunda sporun da merkezi haline geliyor. Tekirdağ ilimizin ilk ve tek spor lisesi olan Çorlu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Lisemizi 2017 yılında eğitim ve öğretime kazandırdık. Bugün ise uluslararası standartlarda, Trakya’nın en büyük spor kompleksi olma özelliğine sahip Çorlu 100. Yıl Kapalı Spor Salonu’muzu, Cumhuriyet’imizin 2’nci yüzyılına kazandırmış bulunuyoruz. Çorlu Kapalı Spor Salonu’muz, yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapacaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak hizmete açtığımız Kapalı Spor Salonları, Yarı Olimpik Yüzme Havuzları, halı sahalar ve spor kompleksleri sayesinde spor, Tekirdağ’ımızda yükselen bir değer haline gelmektedir. Hizmetlerimizin gerçek mimarı; bizleri bu göreve getiren Tekirdağ halkıdır. Çorlu 100. Yıl Spor Salonumuzun hayırlı olmasını diliyorum. Siz değerli vatandaşlarımızdan aldığımız güçle hizmet, yatırım ve projelerimize devam edeceğiz.” dedi.
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Tekirdağ Milletvekilleri Nurten Yontar ve İlhami Özcan Aygun ile Çorlu Kaymakamı Murat Eren de birer konuşma yaparak Trakya’nın en büyük spor kompleksinin Çorlu’ya kazandırılmasında emeği geçen başta Başkan Albayrak olmak üzere tüm Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına teşekkür ettiler ve tesisin hayırlı olması temennisinde bulundular.
Konuşmaların ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve diğer protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek tesisin açılışı gerçekleştirildi.

DESTANLARIN DANSI AYAKTA ALKIŞLANDI

Trakya’nın en büyük spor kompleksi olma özelliğine sahip Çorlu 100. Yıl Kapalı Spor Salonu’nun açılış etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Destanların Dansı Tiyatral Dans Gösterisi izleyenlerin büyük beğenisini topladı ve ayakta alkışlandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.