c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Trakyalı Tohumcular Eğitim Faaliyetlerine Başladı

Trakyalı Tohumcular Eğitim Faaliyetlerine Başladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Trakya Kalkınma Ajansı destekleriyle gerçekleşen “Trakya Tohumcular Kümesi” UR-GE projesi kapsamında yapılacak eğitim faaliyetleri “Finans Yönetimi” eğitimi ile başladı. Üç gün sürecek eğitime Trakya Tohumcular Kümesi çatısı altındaki şirketlerin yöneticileri yoğun ilgi gösterdi.
Trakya’da tohum sektörünü ulusal ve uluslararası alanda daha rekabetçi seviyeye getirmek için kurulan Trakya Tohumcular Kümesi’nin faaliyetleri tüm hızlıyla devam ediyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Trakya Kalkınma Ajansı destekleriyle gerçekleşen “Trakya Tohumcular Kümesi” UR-GE projesi kapsamında yapılacak eğitim faaliyetleri “Finans Yönetimi” eğitimi Tekirdağ’da başladı. Trakya Kalkınma Ajansı yetkilileri, Trakya Tohumcular Kümesi’ni oluşturan şirket yetkililerinin katıldığı bu ilk eğitim, KTO Karatay Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Birlimler Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Aynur Akpınar tarafından verildi.
Eğitim ile ilgili bir açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin URGE kapsamında gerçekleştirilen Trakya Tohumcular Kümesi projesinin ve bu eğitimlerin katılımcılarına yeni kapılar açacağına vurgu yaptı. Şahin şunları söyledi:” Proje ile firmalarımızın ortak ihtiyaç analizi, ortak öğrenme ve ortak pazarlama ihtiyaçlarını gidermek istiyoruz. Devletimiz sağladığı kaynaklar ve destekleri ile firmalarımızın bu ihtiyaçlarına çare oluyor. Projemizin uygulamasına ilk olarak eğitim ile başladık. Burada firmalarımızın finans yönetimi ile ilgili bilgi eksiklerini gidereceğiz. Projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor ve eğitim alacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.”
Eğitim programı öncesinde bir konuşma yapan Trakya tohumcular Derneği Başkanı İbrahim Toruk, tohumculuk alanında Trakya Bölgesi, ulusal ve uluslararası alanda tohumculuk alanında lider konuma geldiğini, en önemli misyonlarının sektörün gelişimi ve tanınırlığını artırmak olduğunu belirten İbrahim Toruk, “UR-GE projesiyle Trakya tohum sektörünü bir üst seviyeye taşımak, şirketlerimizin ihracatını artırarak uluslararası rekabette ülkemiz adına öncü sektörlerden biri olmak en önemli hedeflerimizdir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Trakya Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle bu hedeflerimize ulaşmak için oldukça etkili adımlar atmaya devam edeceğiz” dedi.
Trakya Tohumcular Kümesi UR-GE Projesi kapsamında sektörün kurumsallaşmasına ve globalleşmesine destek sağlayacak eğitim çalışmaları önümüzdeki aylarda da devam edecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.