c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Trakya Kalkınma Ajansı 2023 Yılı Üreten Şehirler Tematik Teknik Destek Programını İlan Etti

Trakya Kalkınma Ajansı 2023 Yılı Üreten Şehirler Tematik Teknik Destek Programını İlan Etti

Trakya Kalkınma Ajansı 2023 Yılı Üreten Şehirler Tematik Teknik Destek Programını ilan etti. Program Tekirdağ ilinde yer alan ve tekstil ürünlerinin bitirilmesi (boya, apre, ağartma, baskı vb.) alanında faaliyet gösteren işletmelerde uygulanacak.
Tekirdağ ve ilçelerindeki tekstil ürünlerinin bitirilmesi olarak ifade edilen boya, apre, ağartma, baskı vb. alanlarda faaliyet gösteren firmalara yönelik olarak ilan edilen program kapsamında 820.000 TL’lik bir danışmanlık desteği verilecek. Program hakkında bir açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, tematik teknik destek programının Tekirdağ ve çevresinin ihtiyaçları gözetilerek hazırlandığını söyledi. Şahin şunları söyledi:” Bildiğiniz gibi yeşil üretim, çevresel etkileri düşük girdiler kullanan, yüksek verimliliğe sahip olan ve çok az veya sıfır atık içeren ve kirlilik oluşturmayan üretim süreçlerini kapsar. Biz de işletmelerimizin yeşil üretime geçmesi için onları destekliyoruz. Toplam bütçesi 820.000 TL olan program kapsamında tekstil ürünlerinin bitirilmesi alanında faaliyet gösteren işletmelerin verimliliğinin artırılması ve çevreye duyarlı üretimin desteklenmesi amacıyla temiz üretim etüt ve analizlerinin gerçekleştirilmesine yönelik danışmanlık desteği vereceğiz. Bu danışmanlık desteğinden Tekirdağ ilinde yer alan ve tekstil ürünlerinin bitirilmesi (boya, apre, ağartma, baskı vb.) alanında faaliyet gösteren işletmeler yaralanabilecek. Bu program ile firmalarımızın kapasitesinin geliştirilmesi, sürdürülebilirliği ve verimliliğinin artırılması için temiz üretim konusunda teknik destek sağlamış olacağız. Tekstilde boya, apre, ağartma, baskı gibi alanlarda Tekirdağ’da faaliyet gösteren firmalarımızı bu danışmanlık desteğinden faydalanmaya davet ediyor, programın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”
Danışmanlık Desteği Neleri İçeriyor?
Proje uygulama süresi 12 ay olacak Program kapsamında temiz üretim etüt çalışması yapılacak.
Etüt kapsamında tesiste şu çalışmalar yapılacak:
1. Ön Değerlendirme
2. Temiz Üretim Etüdü Kapsamının ve Sınırlarının Belirlenmesi
3. Proses Akım Şemalarının Çizilmesi ve Veri Toplanması
4. Ölçüm ve Analizlerin Yapılması
5. Temiz Üretim Olanaklarının Tespit Edilmesi
6. Ön Fizibilite Çalışması

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.