c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Türüdü İlçe Başkanı Seçildi

Türüdü İlçe Başkanı Seçildi

Deva Partisi Süleymanpaşa Olağan 1. Kongresinde Şerife Türüdü İlçe Başkanı seçildi.

Deva Partisi Süleymanpaşa Olağan 1. Kongresi Kara evli Düğün Salonunda yapıldı. Düzenlenen kongreye DEVA Partisi Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen, CHP İl Başkanı Zeynel Şener Saygı, Gelecek Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Ün, Deva Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İlker Çelik, Deva Partisi Genel Merkez Kurucu Üyesi Metin Gürcan, Deva Partisi Edirne Kurucu il Başkanı Kerem Arda, Deva Partisi Kırklareli Kurucu il Başkanı Engin Turan, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkan Yardımcısı Kemal Girgin, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Tülay Çıtak Başbuğ. CHP Süleymanpaşa İlçe Yönetim Kurulu üyesi Ekrem Atik ve bazı Sivil Toplum Kuruluşu Üyeleri katıldı.

Kongrede konuşan Deva Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkanı Şerife Türüdü, DEVA Partisinde siyaset yapmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti;” Uzun yıllardır yürüttüğüm dernek başkanlığı görevine devam ederken parti yönetimimiz bana bir teklifle geldi. Şaşırdım, heyecanlandım ve nasıl bir tepki vereceğimi dahi bilemedim. Daha önce aktif olarak hiç siyaset yapmamış olmanın verdiği ben şimdi ne yapacağım? düşüncesini kafamdan neredeyse bir hafta çıkaramadım. Bu düşüncelerden çıkmamı, ileriye umutla bakmamı ve tüm inancımı tekrardan fazlasıyla yerine getirdiği için İl başkanım Hasan Berk Çebi’ye sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Kendisiyle yola çıkmış olmaktan dolayı mutlu ve gururluyum. Huzurlarınızda kendisine bir alkış rica ediyorum.
Bu ülkenin sorunları var. Bu ülkenin hemen şimdi halledilmesi gereken sorunları var. Ekonomi, sağlık, eğitim desem bu salonda bulunan her bireyin söyleceği bir. Sorunu vardır. Konuşmaktan korkan işsiz gençleri var, şiddete uğrayan sözde sevdikleri tarafından öldürülen kadınları var, özgürce ve insanca yaşama hakları görmezden gelindiği için elinden alınmış engellileri var. Ben bugüne kadar olan hayatımda hiç susmadım. Şiddet gören, insan olarak yaşama hakkı elinden alınan kadınlar için sesimi yükselttim.
Tacize, istismara uğrayan çocuklar için sesimi yükseltim, bizlerin en güzel dostları olan hayvan hakları için sesimi yükselttim. Olmazsa olmazın Engelliler, engellilerin sorunları ve yoksulluk için sesimi yükselttim, yükseltmeye de devam edeceğim.
Bundan sonra da daha önce olanlardan farklı bir şey yapmayacağım konusunda sizlerin önünde de söz vermek istiyorum.
DEVA Partisi bana bu teklifle geldiğinde tüm Türkiye’ye dedi ki ben mikrofonu bu ülkenin hem engelli hem bekâr hem de bir kadınına vereceğim. Bu fırsat şimdiye kadar her gün saydığım konuları kullanarak siyaset üretmeye çalışan diğer partiler tarafından hiç kimseye ne yazık ki verilmedi. Ve ne mutlu ki bana ben Türkiye’nin ilk engelli kadın ilçe başkanı oldum. Başta Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan olmak üzere partimizin sadece ülkesi için kalbi atan yönetici kadrosuna da bu fırsatı verdikleri için sizlerin huzurunda da tekrar şükranlarımı sunmak istiyorum. Çok çalışacağız, sadece ülke çıkarları ve çocuklarımızın geleceği için çalışacağız. Biz DEVA Süleymanpaşa olarak elimizden geleni yapacağımıza sizlerin huzurunda da bir kez daha söz vermek istiyoruz. Allah utandırmasın. Birinci olağan kongremiz tüm ilçemize hayırlı olsun.” İfadelerine verdi.

REKLAM ALANI

Başkan Türüdü’den sonra konuşan Deva Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk Çebi :
“Bizim için çok önemli olan bu günde bizleri yalnız bırakmadığınız ve büyük desteğinizi gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Geçen hafta Marmara Ereğlisi ile başlattığımız kongre sürecimize katılımların artarak devam ediyor olması bizlere doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu şehrin kendine has dinamiklerini çok iyi biliyoruz. Vatandaşlarımız haksızlıklara karşı sessiz kalmayı sevmiyor. Vatandaşlarımız yeniye özlem duyuyor. Ülkenin geçtiği bu zor günlerde kendilerine önce umut, sonra DEVA olacak temsilciler arıyorlar. Şerife Başkanımız da, şiddete ve haksızlığa karşı koşulları hiç önemsemeden her zaman en önde mücadele edenlerden biri olduğu için halkımızın gönlünde çok kısa sürede taht kuracağına yürekten inanıyorum. DEVA Partisi olarak Türkiye’de bir ilki başardık. Şerife Başkanım Türkiye’nin ilk engelli kadın ilçe başkanı oldu kendisini sizlerin huzurunda da tebrik etmek istiyor ve alkışlarınızı rica ediyorum.

“Katılımlar Artarak Devam Ediyor”
Çebi konuşmasında ise DEVA Partisine katılımların artarak devam ettiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü;” Bizim için çok önemli olan bu günde bizleri yalnız bırakmadığınız ve büyük desteğinizi gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Geçen hafta Marmara Ereğlisi ile başlattığımız kongre sürecimize katılımların artarak devam ediyor olması bizlere doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu şehrin kendine has dinamiklerini çok iyi biliyoruz. Vatandaşlarımız haksızlıklara karşı sessiz kalmayı sevmiyor. Vatandaşlarımız yeniye özlem duyuyor. Ülkenin geçtiği bu zor günlerde kendilerine önce umut, sonra DEVA olacak temsilciler arıyorlar. Şerife Başkanımız da, şiddete ve haksızlığa karşı koşulları hiç önemsemeden her zaman en önde mücadele edenlerden biri olduğu için halkımızın gönlünde çok kısa sürede taht kuracağına yürekten inanıyorum. DEVA Partisi olarak Türkiye’de bir ilki başardık. Şerife Başkanım Türkiye’nin ilk engelli kadın ilçe başkanı oldu kendisini sizlerin huzurunda da tebrik etmek istiyor ve alkışlarınızı rica ediyorum. Tekirdağ teşkilatı olarak ülkenin kurucu değerlerini kanun bilip, gelişime ve barışa odaklanarak çocuklarımızın geleceği için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Çok iyi biliyorum ki her geçen gün çok daha fazla vatandaşımızla birlikte yürüme fırsatımız olacak. Bu halkın artık huzura ve insani şartlarda yaşamaya ihtiyacı var. İnşallah hep birlikte halkımızın hak ettiği yaşam standartlarını vereceğiz. Sizlerin huzurunda Seçilmiş Kurucu ilçe başkanımız Şerife Türüdü’yü tekrardan tebrik etmek istiyorum. İlçe teşkilatımızın vatandaşların dertlerine DEVA olacağına yürekten inanıyorum. Kongremiz Süleymanpaşamıza hayırlı olsun.”

“Memleketimizin Durumu Ortadadır”
Kurucular Kurulu Üyesi Metin Gülcan da konuşmasında; “Bizler profesyonel siyasetçiler değiliz. Siyasette amatör insanlarız. Bu bağlamda da siyaseti sosyal sorumluluk kapsamında yapmak istiyoruz ve amatörlüğümüzü korumak istiyoruz. Çünkü malumunuz memleketimizin durumu ortadadır. Bunlar tek tek saymamıza gerek yok, görüyorum ki sizler de bunu biliyorsunuz ve bu yüzden de burada toplanmış bulunuyoruz. Hepimizin burada bulunma amacı var. Ülkemizi daha iyi yarınlara taşımak ve gençler için, milletimiz için güzel bir Türkiye inşaa etmek. Memleketimizin derdine deva olmak hepimizin ortak amacıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Çanakkale’de söylediği bir sözü hatırlatmak isterim. ‘Cehaler ve cesaret bulaşıcıdır.’ Cesaretin hepimize bulaşması dileği ile, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

“Türkiye’ye Deva Olmaya Geliyoruz”
Kongre’de son olarak konuşan Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen, katılımcıları selamladıktan sonra, yaptığı konuşmasında Esen, ise büyük bir cesaretle siyasete girdiklerini ifade ederek;” Liyakatli ve bir görev bilinci ile hareket eden arkadaşlarımız ile birlikte ülkemizin dertlerine devam deva olmak için çıktığımız bu yolda büyük bir cesarete sahibiz. 75 il 375 ilçede 5.000’e yakın resmi ve 10.000 gönüllü üye ile birlikte DEVA Partisi, Türkiye’ye deva olmaya geliyoruz. Bugün geldiğimiz Toplumsal barışın yıprandığı, temel hak ve özgürlüklerinin sınırlandığı, TBMM’nin, Bakanlar Kurulu’nun yetkilerinin sınırlandığını, denge ve denetleme mekanizmalarının zarar gördüğünü, kuvvetler ayrılığı ilkesinin neredeyse hiç kalmadığını, emir komuta üzerine hareket ettiğini görüyoruz. Bu sebeple yeni Türkiye için yola çıkıyoruz. Çoğulcu, katılımcı, özgürlükçü demokrasi için devam edeceğiz. Güçlendirilmiş parlamenter sistemi yeniden inşa edeceğiz. Şiddetin, korkunun, öfkenin, baskının, ayrıştırmanın, ötekileştirmenin her türlüsünün karşısında durmak için buradayız. Çıktığımız bu yolda bizlere öncülük eden başta Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan olmak üzere tüm yol arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyor, Süleymanpaşa İlçe Kongremizin önce Tekirdağ’a sonrasında da ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından kongre de seçime tek liste halinde giren Şerife Türüdü DEVA Partisi İlçe Başkanı seçildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.