TRAKYA BÖLGE TOPLANTISI YAPILDI

TRAKYA BÖLGE TOPLANTISI YAPILDI

Geçtiğimiz hafta parti kurucuları ve İl Başkanları ile Ankara’da bir araya gelerek, 20 Aralık’ta partilerinin kuruluş dilekçesini vereceklerini açıklayan Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Lideri Mustafa Sarıgül, Tekirdağ’da parti kurucuları ve il başkanları ile Genişletilmiş Trakya Bölge Toplantısı’na katıldı.
Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul’dan katılımcılar ile düzenlenen Türkiye Değişim Hareketi Genişletilmiş Trakya Bölge Toplantısı’nda ilk konuşmayı Türkiye Değişim Hareketi Tekirdağ İl Başkanı Turgay Türkoğlu yaptı.
Türkoğlu selamlama konuşmasının ardından:
“Trakya Bölge Toplantısı’nın Tekirdağ’da yapılması bizim için bir onurdur, bir şereftir. Bu şerefi bize layık gördüğü için Genel Başkanımıza teşekkür ediyorum. Biz Tekirdağ İl ve İlçe örgütleri olarak çalışmaya başladık. 20 Aralık’tan sonra hareketimiz bereket olduğunda yolumuza daha hızlı ve daha emin adımlarla yürüyeceğiz.” dedi.
Türkiye Değişim Hareketi Tekirdağ İl Başkanı’ndan sonra kürsüye gelen TDH Kurucu Üyesi Ercan Aşer;
Türkiye Değişim Hareketi ailesinin bir ferdi olarak, bu ailenin bir üyesi olmaktan her zaman gurur duydum. 15 yıldır elimizden gelen tam güç ile Türkiye Değişim Hareketi’ne hizmet ettik, hizmet etmeye devam edeceğiz. Bize bu şevki, bu hizmet arzusunu Sayın Genel Başkanı’mızın enerjisi, dinamikliği veriyor. Sayın Sarıgül’ü Cumhurbaşkanı yapana kadar bizlere uyumak yok, dinlenmek yok.
Tekirdağ Trakya’nın çok güzide bir ili. Binlerce yıldır Trakya’nın ticaret merkezi olmuş bir il. Eski Tekirdağ fotoğraflarına baktığımızda 1600’lü, 1700’lü yıllarda dönemin dünya devi şirketleri Tekirdağ’a gemiler ile gelip burada büyük ofisler açmışlar. Buradan Trakya’nın ürünlerini alıp, yurtdışına götürerek işlemişler ve tüm dünyaya dağıtmışlar. İçimden keşke ben de o dönemde yaşamış olsaydım da, bu gururu ve heyecanı o zamanda yaşamış olsaydım diye geçiriyorum. Şunu bilmenizi isterim ki, Türkiye Değişim Hareketi’nin iktidarında o dönemleri tekrar yaşayarak Trakya’mızı, Tekirdağ’ımızı hak ettiği potansiyele ulaştırarak o gururu hep birlikte yaşayacağız.
Bizler Türkiye Değişim Hareketi’nin teşkilat mensupları olarak önümüzdeki kongre sürecinden yüzümüzün akıyla çıkıp partimizi seçimlere hazır hale getireceğiz.
Yurdumuzun dört bir yanında teşkilatlanmamızı tamamladıktan sonra; sokaktaki simit satan abimizden, sanayi sitesindeki emekçi arkadaşımıza, köydeki Ayşe teyzemizden, küçük bir beldede bakkallık yapan Mehmet amcamıza, ilçedeki esnafımıza varana kadar herkese ulaşacağız ve sorunlarını dinleyeceğiz. Vatandaşımızın sorunlarını yazılı şekilde Genel Merkezimize iletmekle kalmayacağız. Bunu çözümlerini de Genel Merkezimize, Genel Başkanımıza, MYK Üyelerimize ileteceğiz.

Biliyorsunuz ki, her bölgenin sorunları farklıdır ve çözümleri de buna bağlı olarak farklıdır. Bizler bölgelerimizin sorunlarını iyi analiz edip çözüm üreterek en hızlı şekilde vatandaşımıza hizmet etme noktasında çalışmaya söz verdik, çalışacağız, çalışmaya devam edeceğiz.” dedi

Kurucu Üye Ercan Aşer’in konuşmalarından sonra kürsüye gelen Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül, Tekirdağ’da, Trakya’da bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.
Yaptığı konuşmalarda ‘‘Çözüm Ankara’nın siyaset koridorlarında değil, Anadolu’da ve Trakya’dadır” ifadelerini sıkça kullanan Sarıgül, yakın tarihte ilkini Kahramanmaraş’ta gerçekleştirdiği genişletilmiş bölge toplantısının, ikincisine katılmak üzere geldiği Tekirdağ’da açıklamalarda bulundu. Sarıgül partisi için 20 Aralık 2020 Dünya İnsanlığa Saygı ve Yoksullukla Mücadele Gününe işaret ederek, “20 Aralık 2020’de bereket olacağız” dedi.

BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ OLACAĞIZ

Türkiye Değişim Hareketi’nin, Türkiye’yi birleştirecek, büyütecek güç olduğu ifade eden Sarıgül;

“Bir tarafta Anadolu var, diğer tarafta Trakya’mız var. Türkiye Değişim Hareketi, Anadolu ve Trakya’yı birleştiren İstanbul Boğazı gibi güçtür. Bugüne kadar hareketimiz dağda, taşta, kentte, köyde, yurdumuzun dört bir yanında bereket ve varlık dedi. Artık harekete değil, bereket olacağız. Dün harekettik, 20 Aralık’ta bereket olacağız.” İfadelerini kullandı.

İKTİDARI TESLİM ALMAYA HAZIRIZ

TDH Lideri Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi’nin iktidar olacağını ifade ederek;

Bugün başarının tanımını yapmak, başarıyı hissetmek için buradayız! Başarı, bizde. Kalbimizde, Elimizde, Ayağımızda, Beynimizde… Ankara’dakiler bilsinler ki; meydan boş değil. Değişim geliyor! Trakya’mızdan göğsümüzü gere gere bütün ülkemize ilan ediyoruz. Er geç iktidar olacağız ama asla çok geç değil. İnşallah milletin iktidarı, sizin hükümetiniz olacağız. Milletimiz iktidarı teslim almak için hazırlıklı, dinamik, nur yüzlü kadrolar yola çıktığını görecekler ve değişimin geldiğini hissedecekler.” dedi.

TÜM SIKINTILARIN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Daha özgür, daha güçlü bir Türkiye’nin TDH iktidarında olacağını ifade eden Mustafa Sarıgül;

Türkiye Değişim Hareketi’nin iktidarında, ülkede barış dönemi başlayacak, topluma, gençlere umut vererek, devletin gücünü, daha adaletli kullanarak, ekonomik başarı ve iç huzuru sağlayacağız. Özgürlükleri kısarak değil, genişleterek, toplumsal barışı daha da güçlendireceğiz.
Ülkemizde özgürlükleri korumak isteyen, bütün yurttaşlarımızın sıkıntısı var. Çocuğunu okula huzurlu gönderemeyen, anne babanın sıkıntısı var. Alın teri ve emeğinin karşılığını alamayan işçi kardeşlerimizin sıkıntısı var. Bu sıkıntıların üstesinden Türkiye Değişim Hareketi gelecektir.

Demokrasi; uygar bir tartışma rejimidir. Kavga rejimi değil. Demokrasi, barış ve insanlık rejimidir. Kutuplaşma ve gerginlik değil. Bu güzel ülke hepimizin. Biz kavgaya, kutuplaşmaya ve gerginliğe son vereceğiz. Tarih, bizim muhalefette söylediğimiz sözleri değil, iktidarda ürettiğimiz projeleri konuşacak. Anlayışlı olacağız. Uzlaşmacı olacağız. Adaletli ve merhametli olacağız. Ülkemizi kucaklayacağız. Bizler, günü kurtarmaya değil, ülkemizi kurtarmaya demokrasimizi güçlendirmeye geliyoruz.

Hep birlikte ayağa kalkıyoruz. Sokaklarda, caddelerde, meydanlarda biz olacağız. Çünkü davamız haklıdır. İnşallah, Allah’ın izniyle bu davamızdan zaferle çıkacağız. Zaferler bizi bekliyor. Bitiş çizgisinde biz olup, ipi biz göğüsleyeceğiz. Zihnimiz açık. Ülkemize odaklandık. Birlikte başarılı olacağız.
Kararlı, Güvenilir, dürüst kadrolar Trakya’dan yola çıktı geliyor. Sizlere güveniyorum.
Mutlaka… Herkesin hayatında dönüm noktası olan bir gün vardır. İşte o gün bugün. Sevgi ve güvenle ülkemizin yönetmeye hazır olun.” dedi
SİYASETİN ŞEKLİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

Türkiye’de siyasetin uzlaşmacı kimlikten uzaklaştığını ifade eden Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül;
“Ülkemizde siyaset kurumu, uzlaşma özelliğini kaybetti. Ortak akıl yok oldu.
Türkiye Değişim Hareketi iktidarında bu önemli kavramları yeniden getirip, önce siyasetin dilini işleyişini ve yapılış şeklini değiştireceğiz. Eski siyaset, eski hayat geride kaldı. Artık, Yeni bir hayat başlıyor. Ezberleri bozacağız. Değişim başlıyor Başarıyı yakalamak için, Durmadan, yorulmadan koşacağız. 83 milyonun sesiyiz. Olaylar karşısında vakur ve dimdik duracağız. Asla sessiz kalmayacağız.

Türkiye Değişim Hareketi umuttur. Şartlar ne olursa olsun, ilkelerimizi, mücadelemizi herkese anlatacağız. İnanan kadrolarla yola çıkıyoruz. Hak için, güzellikler için, mutluluklar için bize gençlerin heyecanı lazım. Heyecanlı bir hareket, ülkemizi kucaklayacak bir hareket, bayrak ve hudut birliği diyen hareket yola çıktı geliyor” dedi

TRAKYA’YI TÜRKİYE’NİN DUBASİSİ YAPACAĞIZ

Türkiye’nin 7 bölgesi için 7 dev proje hazırladıklarını ifade eden Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül;
Trakya’nın, Balkanların Dubai’si olacağını ifade ederek; Ülkemizin 7 bölgesi için 7 projemiz var. Bugün onların birincisini Trakya’mızda açıklıyorum. Trakya Balkanların Dubai’si olacak. Bölgeyi alışveriş turizmi ile kalkındıracağız. Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’nde ticaret merkezleri kurulacak. 12 Balkan Ülkesinde yaşayan 150 milyon kişi Trakya’ya gelecek. Buralarda yapılacak oteller ile bölge alışveriş turizminin cenneti olacak. Böylelikle oteller kazanacak, esnafımız kazanacak, insanımız kazanacak, Türkiye kazanacak.” Balkanların dövizini Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’ne çekeceğiz. Tüm balkanlar buraya akacak. Ticari hareketin olmadığı yerde gelir olmaz. Bu kadar güzel bir Trakya’mız varken neden Balkanların turistlerini bu bölgeye çekemedik? Çünkü değişim yoktu. Artık değişim var! Değişimi Trakya’dan başlatıyoruz” Biliyorsunuz ki, sanayinin kahrını Trakya çekiyor, kaymağını Ankara yiyor. Trakya Türk Sanayisinin kalbi durumunda. Ergene, Çorlu, Çerkezköy ve Lüleburgaz hattında binlerce fabrika var. Bu fabrikalar her şeyi burada üreterek Trakya’ya büyük bir katkı sağlıyor ancak, şirket merkezleri İstanbul ya da Ankara’da olduğu için kazançlarından ödedikleri vergileri oraya ödeniyor. Trakya’da yaşayan vatandaşlarımız bu vergilerden payına düşen hizmetlerden yararlanamıyor. Suyu havası kirlenen Trakya’mız, sanayinin gelirinden hiçbir pay alamıyor. Türkiye Değişim Hareketi iktidarında bunların hepsini inşallah biz düzelteceğiz.” dedi.
TRAKYA’NIN ÖZEL BİR YERİ VAR
Trakya’nın kendisi için çok önemli, çok özel bir yere olduğunu ifade eden Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül; “İnşallah pandemiden sonra özel olarak Trakya’ya bir daha geleceğim. Tekirdağ’dan Kırklareli’ne gideceğim. Oradan Edirne’ye geçeceğim. Köy köy dolaşacağım. Bir bakacaksınız ki sabah Malkara’dayım. Oradan Keşan’a gidiyorum. Bir bakacaksınız ki, İpsala’dayım. Bir bakacaksınız ki Babaeski’deyim. Bir bakacaksınız ki, sabah namazını Selimiye Camii’nde kılıyoruz.” İfadelerini kullandı.

TARİH ZOR İŞLERİN İÇİNDEN ÇIKAN KAHRAMANLARI YAZAR
Sarıgül, alınteri ve emeğin büyük bir önem arz ettiğini ifade ederek;
“Size sunacağım tek şey; alın teridir. Dökeceğiniz her damla alın teri ülkemizin geleceğidir. Allah insana kolay işler vermez. İnsanın karşısında hep zor işler çıkar. Allah bana hep zor işler verdi. Ben Allah’ın izniyle hepsinin üstesinden geldim. Unutmayın ki, kolay işlerden kahramanlar çıkmaz. Kahramanlar hep zor işlerin içinden çıkar. Ve Tarih, kolay işlerin içinden çıkanları değil, kahramanları yazar. Bu güzel ülke için sorumluluğumuz çok. Biz de çok çalışacağız. Dostların dostlukların en üst düzeyde olduğu, kalplerin sevgiyle dolduğu, ülkemizin en huzurlu demokratik partisi Türkiye Değişim Hareketi olacak.
Kusursuz çalışacağız. Kalplerimiz Türkiye için atacak. Sizlerle gurur duyuyorum. Cesaretinizi, kararlılığınızı görüyorum. Ülkemize büyük umut veriyorsunuz. Benim tutkum, gururum sizlersiniz. Bölgenizde gündemde siz olacaksınız. Hepiniz bölgenizin yıldızları olacaksınız. Kimse sizden daha yetenekli ve güçlü değil. Kendinize güvenin! Ülkemizi siz yöneteceksiniz. Demokrasi için, özgürlükler için, adalet için daha çok çalışacağız.” Dedi

TÜRKİYE’NİN IŞIKLARINI DEĞİŞİM YAKACAK

Değişimin er ya da geç olacağını ifade eden Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül;

“Ülkemizde büyük bir değişime hep birlikte imza atacağız. Ülkemizde ne yazık ki insanların yüzü gülmüyor. Mutsuzluk had safhada. Ülkemize, açık ve net yönetim geliyor. Ülkemizde işler sarpa sarmış durumda. Artık hangi düğmelere Basacağımızı biliyoruz. Ülkemizin ışıklarını Türkiye Değişim Hareketi yakacak. Bir gün diyeceksiniz ki ışıkları yakın. Soracaklar size niçin yakalım diye. Siz diyeceksiniz ki Ankara’da gerçekleri görmeyenler var.

Dünyanın en güzel, en özgür hareketi olacağız. Her saniyemiz, ülkemiz için üretken olmakla geçecek. Cumhuriyetimizi demokrasimizi her türlü tuzaklardan koruyacağız. Büyük cümleler kurmak için henüz erken. Merak etmeyin, er ya da geç ama çok geç değil o büyük cümleleri de kuracağız.” Dedi

FREKANSLARI YENİDEN AYARLAYACAĞIZ

Türkiye’yi güzel günlerin beklediğini ifade ederek, ülkedeki tüm sorunlara çözüm üreten tek parti’nin Türkiye Değişim Hareketi olacağını söyleyen Sarıgül:

“Ülkemizi mutluluğa kavuşturacak Gücümüz var. Azmimiz Ve çalışma hırsımız var. Uzun bir yolun başlangıcındayız. Türkiye Değişim Hareketi ve ülkemiz için güzel günler başlıyor. Ülkemizin geleceği için, güçlü olma zamanı geldi. Artık yola çıkma zamanı geldi. Mutlu Türkiye için yola çıkma zamanı gelmiştir. Davamızı milletimize anlatma zamanımız geldi. Sadece gerçekleri söyleyeceğiz. Başaracaksınız. Mutlu Türkiye için yola çıkma zamanı geldi. Düşüncelerimizi tüm ulusumuza ulaştırın. Artık Türkiye Değişim Hareketi var.

Frekansları yeniden ayarlayacağız. Artık Türkiye Değişim Hareketi var. Hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeden, tüm yurttaşlarımızın yüzü güldürene kadar durmayacağız. Ankara’dan Türkiye’nin Anavatanını teslim alana kadar bizlere durmak yok. Ülkemiz sizin gücünüz ve düşüncelerinizle şahlanacak. Hayallerimizi gerçekleştirecek iktidarı yüreğinizde yaşayın. Birlikte, Türkiye’nin en huzurlu ve en huzur veren partisini kuruyoruz.

Sosyal değişimin tek partisi biz olacağız. Birliğin, beraberliğin, tek partisi biz olacağız. Emeğin barışın kardeşliğin tek partisi biz olacağız. Varlığın, bereketin, tek partisi inşallah biz olacağız. Hukukun uygarlığın partisi biz olacağız. Güler yüzün, uzlaşmanın tek partisi biz olacağız. Demokrasi özgürlüğün tek partisi biz olacağız. Sanatın, kültürün tek partisi biz olacağız. Ülkemizdeki sorunlara çare üreten Tek parti biz olacağız. İktidarı yüreğinizde yaşayın. Yolumuz açık olsun. Işığınız bol olsun. Allah’ım hepinizin yardımcısı olsun.” dedi.

SAĞIN YA DA SOLUN BEKÇİSİ DEĞİLİZ

Türkiye Değişim Hareketi’nin ilkeleri ve prensiplerini aktaran Sarıgül;

Türkiye Değişim Hareketi, Atatürk İlkelerini koruyan, Cumhuriyetimizin değerlerini geliştirip, güçlendiren, evrensel hukuk değerlerini saygı gösteren, üretimi destekleyen, alın teri ve emeğin yanında olan demokratik kitle partisidir. Soruyorlar sağda mısınız? Solda mısınız? Neredesiniz. Biz sağın ya da solun bekçisi değiliz. Bugüne kadar ABD ve Rusya 45 sene boyunca soğuk ve savaş döneminde dünyayı sağlı sollu ikiye böldüler. TDH sağlı ve sollu bir parti değildir. Türkiye Değişim Hareketi ben insanım diyen, emeğin peşinden koşan herkesi bağrına basan demokratik bir kitle partisidir. Bize siz Ankara’ya neden gidiyorsunuz diye soruyorlar. Biz Ankara’ya çeşitli nedenlerle kırılmış, küstürülmüş, darılmış, kenarda bırakılmış büyük Türk Milletini birleştirmek için gidiyoruz. Biz Ankara’ya kimsenin sofrasına oturmaya, kimsenin sofrasından pay almaya değil, önce Allah’ın izniyle ve milletimizin teveccühü ile büyük bir vatan sofrası kurmaya gidiyoruz” dedi.

GENEL BAŞKANLIK KOLTUĞU HİZMET YERİDİR

Türkiye Değişim Hareketi’nin Türkiye’de fark yaratan işlere imza atacağını ifade eden Sarıgül;

“Türkiye Değişim Hareketi ahde vefanın adıdır. Bize tembellik yok. Çok çalışacağız, çok koşacağız. 24 saat çalışacağız. Milletimiz bizden hizmet bekliyor. Biz Türkiye’nin fark yaratan, en demokratik partisiyiz. Neden biliyor musunuz? Genel Başkan diyor ki ben partimi 2 dönem iktidara taşıyamazsam istifa ederim. Çünkü genel başkanlık koltukları zaman tüketme yeri değil, yan gelip yatma yeri değil, hizmet yeridir. Ben er ya da geç değil çok yakın zamanda çağrılarımıza ulusumuzun cevap vereceğine adıma inandığım gibi, bu gençlerin heyecanına inandığım gibi milletimizi bizi inşallah iktidar yapacak. Yüzde 100 iktidar yapacak ben bunu biliyorum.” dedi

BİR BALTAYA SAP OLAMAYANLAR ARAMIZDA OLMAYACAK

Bize soruyorlar. Kadronuzda kimler var? Bizim kadromuzda iktidar yorgunları olmayacak. Milletimizi yoğurmuşlar olmayacak. Yıllardan beri siyasette hiçbir baltaya sap olamayanlar bizim kadromuzda olmayacaklar. Bizim kadromuzda yepyeni, genç dinamik, enerjik arkadaşlar olacak. Gençlerin gözlerindeki o ışıltıyı görüyorum. Yollara, dağlara, taşlara ÇARE diye yazmışlar. Ama gençler bilesiniz ki oraya yazdığınız çare ben değilim. Oraya yazdığınız çare anne babanızın sizlere verdiği emekti, size verdiği alın teridir. Anne babanızın sizde verdiği emek ile oraya yazdığınız çare ile bir gün inşallah sizler Belediye Başkanı, Milletvekili, Bakan olacaksınız ve anne babanız size verdiği emekle gurur duyacaklar.” Dedi.
YEREL BASINI GÜÇLENDİRECEĞİZ
Yerel Basının büyük sıkkınılar içinde olduğunu ve bu sıkıntıların Türkiye Değişim Hareketi ile çözüleceğini ifade eden Sarıgül;
“Allah’ım izin verirse İktidara geldiğimizde yapacağımız en önemli işlerden bir tanesi de Mahalli Basını güçlendirmek olacaktır. Belediye Başkanı olduğum dönemde basın emekçisi kardeşlerime, çocuklarıma, karınca kararınca destek olmaya çalıştım. Neden biliyor musunuz? Ulusal Basın her şeyi yazmaz. Ama mahalli basın demokrasidir, insan haklarıdır, özgürlüktür, mutluluktur. Mahalli basın öyle bir ayçiçeği yazar ki, öyle bir pamuk yazar ki, öyle bir çay yazar ki, öyle bir fındık yazar ki, o mahalli basından büyük dersler alırsınız.
İpsala’daki, Keşan’daki, Tekirdağ’daki, Çerkezköy’deki, Babaeski’deki bir arkadaşımızın, bir gencimizin, bir kardeşimizin, annemizin, babamızın sesini mahalli basından başka kim duyurabilir? Türkiye Değişim Hareketi iktidarında mahalli basın hak ettiği değeri bulacak. Ekonomik olarak kalkınacak. Basın İlan Kurumu’ndan gelen ilanlar herkese eşit miktarda dağıtılacak. Bütün İl Başkanlarımdan, İlçe Başkanlarımdan, Kadın Kolları Başkanlarımdan, Gençlik Kolu Başkanlarımdan rica ediyorum. Mahalli basınımıza karşı saygılı olun. Onları ziyaret edin. Onların sorduğu en zor soru bile sizi mutlu etsin.
Siyasi hayatım boyunca hakkımda kötü yazmış bile olsa hiçbir basın mensubuna küsmedim. Hepsi ile oturdum, konuştum, görüştüm. Aleyhimde yazılanları ders çıkartarak okudum, inceledim.” dedi.

Konuşmasının sonunda çevre illerden gelen Kurucu üyeleri, İl ve İl Başkanlarını tanıtan Türkiye Değişim Hareketi Lideri Sarıgül, partinin kurumsal kimliğini 17 Aralık’ta açıklayacaklarını ve 20 Aralık’ta kuruluş evraklarını İçişleri Bakanlığı’na teslim edeceklerini ifade ederek Tekirdağ’dan ayrıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.