c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

TEKİRDAĞDA AMATÖR SPOR HAFTASI KUTLANDI

TEKİRDAĞDA AMATÖR SPOR HAFTASI KUTLANDI

Tekirdağ il gençlik spor müdürlüğü tarafından. Tekirdağ da yapılan amatör spor etkinliği Tekirdağ il gençlik spor müdürlüğü önünden kortej yürüyüşü ile başlayıp Tekirdağ süleymanpaşa sahil dolgu alanında saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti.
Tekirdağ da amatör spor haftası açılışına Tekirdağ il gençlik spor müdürü Ahmet Üzgün ve şube müdürleri , Ülkemizi ve İlimizi ulusal ve uluslar arası müsabakalarda temsil eden ve derece alan sporcular ve antrenörleri sporcu aileleri ve Tekirdağ il gençlik spor müdürlüğünde görev almış ve emekli olmuş personeller katıldı.
Tekirdağ il gençlik spor müdürü Ahmet Üzgün ise şu açıklamayı yaptı. Gençlik ve spor Bakanlığımız ile spor genel müdürlüğümüzün sporun gelişmesi ve tesisleşme yönünde hayata geçirdiği projeler sayesinde spor alanlarının artırılarak spor sevgisinin aşılanması yönünde büyük bir aşama kaydedildi. Bizlerde bu şiarla Tekirdağ mızda sporda birlik, beraberlik ve dayanışmanın tesisi ve sportif hareketliliğin sağlanması adına çalışmalarımıza var gücümüzle devam ediyoruz. Hem 7 den 70 e halk sağlığının korunması, hem de yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin sağlıklı ve başarılı birer birey olarak yetiştirilmesi en büyük hedefimiz ve önceliğimizdir.

Çocuklarımıza ve gençlerimize küçük yaştan itibaren sporu sevdirmeye çalışıyoruz. Kültürel bir olgu olan spor sayesinde fiziksel ve mental gelişimlerinin yanı sıra çocuklarımızın sosyal çevreye adaptasyonlarını kolaylaştırıyor, yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurmalarına zemin hazırlıyoruz. Gençlerimize tavsiyem şudur ki yaptığınız spor branşı her ne olursa olsun çalışmalarınızı planlı ve sistematik bir şekilde yapın. Dostluk ve fair_play kuralları çerçevesinde rakiplerinizle kardeşçe yarışın, mücadele edin ve amatör ruhunuzu hiçbir zaman kaybetmeyin. Profesyonel bir sporcu olmanın ilk şartının iyi bir amatör olmaktan geçtiğini düşünüyorum dedi.

Tekirdağ da amatör spor haftası açılışına Tekirdağ il gençlik spor müdürü Ahmet Üzgün Tekirdağ il gençlik spor müdürlüğünde görev almış ve emekli olmuş personellere plaket takdim etti. Ayrıca il gençlik spor müdürü Ahmet Üzgün Tekirdağ ilinde yelken sporunun kurucusu Kasım Uzel e de plaket takdim etti.
Tekirdağ il gençlik spor müdürlüğü Ülkemizi ve İlimizi ulusal ve uluslar arası müsabakalarda temsil eden ve derece alan sporculara madalya ve sertevika ları verildi. Judo sporunda 60 kg da balkan 3 üncüsü olan Emir Karakuş un madalyası ve sertevikası kardeşi Enes Karakuşa takdim edildi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.