Tekirdağ Manşet Gazetesi

Tekirdağ Basın Ödülleri Sahiplerini Buldu

Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği tarafından bu yıl Cumhuriyet’in 100’üncü yılına atfen düzenlenen ’Tekirdağ Basın Ödülleri’ gerçekleşen törenle sahiplerine kavuştu.
Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ödül törenine ilgi ve katılım yoğundu.
Törene AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mestan Özcan, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Nurten Yontar ve İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Alpaslan Kurtoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, TREDAŞ Genel Müdürü Reşit Bilgili, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Siyasi Parti temsilcileri, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Batı Trakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Necmi Işıksal, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ve davetliler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenin ilk konuşmasını Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği Başkanı Abdullah Yalçın gerçekleştirdi.
2020 yılında derneğin kuruluşundan 2024 yılına kadar dolu dolu bir 4 yıl geçirildiğini ve yapılan çalışmaları anlatan Yalçın, şunları kaydetti:
“Dernek olarak gazetecilik mesleğinin önemli günlerinde, Atatürk anıtına çelenk sunma programlarını başlattık daha sonrasında ise bugün gerçekleştirdiğimiz Tekirdağ Basın Ödülleri yarışmasını organize ettik. Mesleki anlamda 4 yıl içerisinde iki önemli olay yaşandı. Birisi yeni basın yasası, diğeri ise tasarruf tedbirleriydi. Bu noktada gazeteci meslektaşlarımızla bir araya gelerek meydanlarda basın açıklaması gerçekleştirdik. Yeni basın yasası ile ilgili Tekirdağ BARO’su ile birlikte gazeteci meslektaşlarımızın hakları konusunda bilgilendirilmesi adına seminerler düzenledik. 24 Temmuz Basın Bayramı’nda gazeteci meslektaşlarımız ile bir araya geldik, sorunlarımızı konuştuk. 8 Mart Dünya kadınlar gününde kadın gazetecilerimizi unutmadık bir nebze de olsa yanlarında olmaya çalıştık. Biliyorsunuz ki gazetecilik zor bir meslek, zorlu kış şartlarında üşümesinler diye bir polar dağıtımı gerçekleştirdik. Çocuğu okula giden üyelerimize kırtasiye desteği sağladık. Trakya Kalkınma Ajansımızla ortaklaşa Drone Eğitimi gerçekleştirdik ve sınavda başarılı olan meslektaşlarımızın hepsine drone ehliyeti kazandırmış olduk. Bundan sonra da meslektaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bugün, Tekirdağ Basın Ödülleri gecemizin üçüncüsünü düzenliyoruz. Gerçekten zor bir süreç, ben bu yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bu geceye, bu ödül törenine değer katan, bize inanan, güvenen, başvuruda bulunan bütün gazeteci arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum. Ödül alan gazeteci arkadaşlarımı tebrik ediyorum.’’
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Necmi Işıksal ise Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği’nin 3 yıl içerisinde önemli kademe kaydettiğini belirterek, “Çok değerli kıymetli işler yapıyorlar” dedi.
Yerel gazetelerin sorunlarından söz eden Işıksal, yerel gazetelerin birleşerek bir güç oluşturamamasını eleştirdi. Işıksal, ses getirmek ve güçlü olmak istiyorsak birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğinin altını çizdi.
Konuşmaların ardından dereceye giren gazetecilere ödülleri takdim edildi.
Cumhuriyetin 100. Yılında Tekirdağ Basın Ödülleri yarışmasında dereceye giren gazetecilere ödülleri CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mestan Özcan, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar tarafından takdim edildi.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa Belediyesi TREDAŞ, Kiremitçiler Madencilik , İl Kültür Turizm Müdürlüğü sponsorluğunda gerçekleşen ödül töreninde 1’incilere 7.500 TL, 2’ncilere 4.000 TL, 3’üncülere ise 2.000 TL ve plaket takdim edildi. Jüri tarafından değerlendirilen yarışmada, dereceye girenler ise şöyle:
MİZANPAJ KATEGORİSİ
1’inci Trakya Gazetesi Gülçin Akyol
2’inci Güven Tekirdağ Gazetesi Cumhur Köse
3’üncü Trakya Demokrat Gazetesi Ayşe Keşkek

HABER FOTOĞRAFI KATEGORİSİ
1’inci Demirören Haber Ajansı Mehmet Yirun
2’inci Anadolu Ajansı Uğur Arslan
3’üncü Çerkezköy Haber Gazetesi Gülveren Altunoğlu –

YEREL HABER KATEGORİSİ
1’inci Şarköy Gazetesi Yeliz Dermen
2’inci Odak Haber Ferhat Akgün
3’üncü Trakya Gazetesi Özge Ebecek

ULUSAL HABER KATEGORİSİ
1’inci İhlas Haber Ajansı Halil Dağ
2’inci Anadolu Ajansı Fırat Çakır
3’üncü İhlas Haber Ajansı Berke Özen

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.