Tekirdağ Manşet Gazetesi

BÜYÜKŞEHİRİN HEDEFİ DAHA YEŞİL BİR TEKİRDAĞ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi ekipleri, daha yeşil ve nefes alan bir Tekirdağ için 11 ilçede durmaksızın çalışıyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, yeni park projeleri, aktif ve pasif yeşil alanların oluşturulması, mevsimlik çiçek ekimi, rulo çim serimi, çocuk oyun ve Fitness grubu kurulumu, ahşap üretim imalat çalışmaları, mezarlık alanlarda ot biçimi, çalı kesimi çalışmaları, boyama ve sulama faaliyetleri gibi birçok alanda önemli çalışmalara imza atarken diğer taraftan 11 ilçede yetki ve sorumluluğunda bulunan refüj, park ve yeşil alanlarda periyodik olarak bakım ve temizlik işlemlerini de gerçekleştiriyor.

Nisan ayında Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince, Tekirdağ il genelinde, park, bahçe ve refüjlerde toplamda 652 dönüm çim alan biçilirken, mezarlık, yol ve diğer yerlerde ise 8002 dönüm otluk alanın biçimi ve temizlik çalışmaları yapıldı.

MEZARLIKLAR KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ HAZIR HALE GETİRİLİYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan 11 ilçedeki merkez ve kırsal mahallelerdeki mezarlık alanlarında ise temizlik ve bakım işlemleri periyodik olarak yapılıyor ve kurban bayramı öncesi vatandaşların ziyaretlerine hazır hale getirme adına temizlik ve düzenleme çalışmaları yapılıyor.

BAŞKAN YÜCEER: “YEŞİL ÇEVRE İLE NEFES ALAN BİR TEKİRDAĞ”

Tekirdağ’ı evimiz olarak görüyoruz. Doğduğu andan yaşlılığına, sabah uyandıktan akşam yatana kadar tüm Tekirdağlıların ihtiyaçlarına cevap verebilecek, hayat kalitemizi yükseltecek hizmet ve projeler üretiyoruz. Tekirdağlıların bu şehirde yaşamanın ayrıcalığını hayatında hissetmesini istiyoruz. Bir yandan kent estetiğini korumak ve güzelleştirmek için çalışırken, diğer yandan da güzel kentimize yeni yeşil alanlar kazandırmak için faaliyetler yürütüyoruz. Mesire alanları, doğal yaşam parkları ve yeşil çevre ile nefes alan bir Tekirdağ hedefindeyiz.” Dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.