c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

“Şiddetle Kınıyorum”

“Şiddetle Kınıyorum”

İyi Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, Gazeteci Şener’in İYİ Partiye devamlı “İP” Diye yazmasını kınadı.
İyi Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, Gazeteci Nedim Şener’in İYİ Partiye devamlı “İP” Diye yazmasını dolayı bir twiit attı. Gazeteci Nedim Şener bu tiwit ile ilgili suç duyurusunda bulunca İyi Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, Çarşı Polis Karakolunda ifade verdi.
İfade sonrası Sertaç Alkaya, basın açıklaması yaptı. Alkaya açıklamasında Gazeteci Şener’in İYİ Partiye devamlı “İP” Diye yazmasını kınayarak, şunları kaydetti;” Bugün sizlerin karşısında böyle bir konu ile bulunmaktan üzüntü duyuyorum. Çünkü biraz sonra sizlere arz edeceğim konuyu duyunca sizde hayret edeceksiniz. Daha önceleri, şahsi tvvitter hesabımdan paylaşmış olduğum bir paylaşım nedeniyle Gazeteci Nedim Şener’ İstanbul Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuş, bu neden ile ifade vermek üzere karakolumuza geldim. Suç duyurusuna konu olan paylaşım; Nedim Şener veya bir kısım önyargılı medya İYİ Partiyi sürekli olarak İP diye yazmakta ve söylemektedir. Nedim Şener de konuşmalarında sürekli olarak İYİ Parti’ye İP Demektedir. Ben de İYİ Parti İl Başkanı olarak kısaltması İYİ Parti olan Partimize yapılanın doğru olmadığını anlatmak için ipin ne olduğunu sosyal medya üzerinden sordum. Malum Gazeteci bu olayı kendine hakaret olarak algılamıştır. Fiil ve şahıs nitelendirmesi olmamasına rağmen bunu kasıtlı ifade ettiğimizi düşünerek hakaret olarak algılamıştır. Ben, malum gazeteciyi hiç görmedim, basın yayın organları dışında tanımam, sosyal hayatında ne yaptığını bilmem, tanımadığım ve karşılaşmadığım birisine nasıl böyle bir nitelemede bulunabilirim. Bu sorumdan böyle bir anlam çıkarması da çok manidardır. Söz konusu şahıs ve şahıslara genel olarak twiit atmamın sebebi bu kişilerin, İl Başkanı olmaktan şeref ve onur duyduğum İYİ Parti’min adını art niyetli olarak ve ısrarla “İP” olarak kullanmalarıdır. Türkiye genelinde Beş Milyon, Tekirdağ İlinde Seksen Bin seçmenin oy verdiği partimin gönül verenleri üzerinde yaratmış olduğu üzüntü ve öfkeyi ifade etmek için attım. “İP” Kelimesinin ne anlama geldiğini hangi amaçla kullandıklarını açıklamalarını ifade ettim. Başkaca da niyetim yoktu. Her akşam televizyonlarda boy gösteren bu bunun gibi gazetecileri daha hoşgörülü olmaya ve neyi nasıl konuştuklarına dikkat etmelidirler. Bu Gazeteci gibi gazeteciler birilerine yaranmak için kullandıkları bu çeşit ifadeler, “İP” nitelemesinde olduğu gibi, milyonlarca insanı üzmektedir. Bu vesileyle önyargılı söylenen ve milyonlarca insanı üzen bu çeşit hareketleri de şiddetle kınadığımızın bilinmesini isterim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.