MYO Yeni Binalarının İnşaatına Başlandı

MYO Yeni Binalarının İnşaatına Başlandı

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun yeni binalarının inşaatına başlandı.
Değirmenaltı’ndaki Merkez Kampüste yer alan Meslek Yüksekokulunun mevcut bloklarının, geçtiğimiz yıl Silivri açıklarında meydana gelen depremin ardından yapılan kontrollerde çok eski olmalarından dolayı risk taşıdığı tespit edilmişti. Üniversite Rektörlüğü tarafından öğrencilerin ve personelin güvenliği için bu binalarda eğitim – öğretim durdurularak, dersler diğer okulların binalarında yapılmaya başlanmıştı. Meslek Yüksekokulunun laboratuvarları ise Merkezi Derslik binasına taşınarak uygulama ve araştırma faaliyetlerinin de devamlılığı sağlanmıştı.
Yeni binaların ise ihale sürecinin ardından yakın zamanda inşaatına başlandı. Toplam inşaat alanı 10.699,50 m2 olan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun yeni binalarında A Blok, 1525,8 m2 alan ile “Otomotiv Atölye” ve 456,1 m2 alan ile “Mobilya Atölye” olarak iki kısım şeklinde planlanıyor. B Blokta ise 8717,60 m2 alan içinde derslikler yer alacak. İnşaat bittiğinde, bloklar bodrum dâhil 4 kat şeklinde tamamlanmış olacak.
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, Teknik Bilimler MYO’nun yeni başlayan inşaatı ile ilgili olarak, “Üniversite, tek başına bina demek değildir. Ancak daha yeni ve daha sağlam eğitim yapıları ile tesisleşen eğitim-öğretim, öğrencilere modern yüzü ile sürdürülebilir ve parlak bir gelecek vaat eder. Biz imkânlarımızı zorlayarak, özellikle bu pandemi sürecinde, öğrencilerimizin hiçbir mağduriyet yaşamamasını istiyoruz. Yeni binalar tamamlandığında, inanıyorum ki bizimle birlikte öğrencilerimiz de çok mutlu olacak. Yeni okul ve atölye binalarımızın hepimize hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.