“Mülakatlarda torpil yapılmaya başlandı”

“Mülakatlarda torpil yapılmaya başlandı”

Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Kamuran Varma, Mülakatlarda torpil başladığını iddia etti.

Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Kamuran Varma, mülakatlarla ilgili yazlını bir açıklama yaptı.
Varma, yaptığı açıklamada atamaların 2014 yılından beri Mülakat sistemine göre yapıldığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un sınavlarla ilgili yeni yönetmelik çıkardığını da ifade eden, Varma, şunları kaydetti;” Yönetici seçiminde, 2006 yılında sınavla başlayan sistem , 2014 yılında benim adamım gelsin de ne olursa olsun düşüncesiyle terkedilmiş ve sadece MÜLAKAT (mülakat=torpil) yapılmaya başlanmıştır.
Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk geldiği günden bu yana hak, hukuk, adalet konusunda hassasiyet göstererek yönetici olmak isteyenlerin sınava girmesi için yeni yönetmelik çıkarmıştır. Ancak, mülakatı henüz kaldıramamış sınav puanının aynısı mülakatta verilecek diye talimat vermiş., buna rağmen komisyonlar kapalı kapılar arkasında eğitimcileri elemeye devam etmiştir.
Son olarak,2020 yılında yönetici seçiminde sınav kazanıp mülakata alınan 184 eğitimciden 34 eğitimci eski yıllarda olduğu gibi mülakat komisyonlarının adaletsizliğine uğramıştır. Sınavda başarılı olup mülakata giren bir eğitimcinin elenmesi ve sebebinin açıklanmaması mülakat komisyonlarının adaletsizliğini gözler önüne sermiştir.
Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şubesi olarak üç üyemizin elendiğini gördüğümüzde, mülakatlardaki sıkıntıların devam ettiğini, sorunların çözülmediğini aynen devam ettiğini gördük.
Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, talimat vermesine rağmen ,mülakat komisyonları kimden emir alıyor ki , mülakatlarda kıyımlara devam ediyor. Komisyonların artık korkmaması ve adil karar vermesi gerekmektedir. Aksi halde , o komisyonlarda görev alanlar boyunlarında o veballeri taşıyacaklardır. Mülakat=torpil düşüncesini üzerlerinden atamayacak ve kara bir leke olarak kalacaktır.
Mülakat sonuçlarının, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün internet sayfasında herkesin göreceği şekilde açıklanmaması şaibeleri arttırmakta ve komisyonların güvenilirliğini yitirmesine neden olmaktadır.
İzmir gibi bir büyükşehir, yönetici sonuçlarını herkesin göreceği şekilde internet sayfasında paylaşırken, ilimizin paylaşamaması gerçekten çok üzücüdür.
Neden? Niçin korkuyorsunuz? İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü korkmuyorsa herşeyi şeffaf yapıyorsa siz niye yapamıyorsunuz?
Mülakat sonuçlarını belirliyorsanız, herkesin göreceği şekilde açıklamayı da yapabilmelisiniz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.