KONTROLLER DEVAM EDİLİYOR

KONTROLLER DEVAM EDİLİYOR

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
Süleymanpaşa Belediyesi Belediyeler Kanunun ‘’Ölçü ve Tartı aletlerinin 3516 sayılı kanun gereği iki yılda bir muayene edilmesi zorunludur.’’ maddesi gereği yapılan kontrollerde semt pazarlarında tek tek tüm terazi ve basküller kontrolden geçilirken ayrıca gramaj kontrolleri yapıldı. Zabıta ekipleri iki yılda bir yapılan kontrol ve damga işlemlerinin akabinde süreleri dolan terazi sahiplerinin 2019 yılı 1 Ocak ile 28 Şubat tarihleri arasında tekrar kontrol ve damga işlemleri için Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik Merkezinde bulunan Ölçü Ayar birimine terazilerinin getirilip işlemlerinin yapılması hususunda bilgi aktardı.
Kontroller ile ilgili Süleymanpaşa belediye Başkanı Ekrem Eşkinat açıklama yaptı.
Eşkinat açıklamasında; Vatandaşları Alış verişlerini gönül rahatlığı içerisinde yapabilmeleri için kontrollerimize devam etiklerini ifade ederek, şunları kaydetti; “ Yapılan denetimler sonrasında konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, semt pazarlarında bulunan damgasız, onaysız ve kaçak terazilerin rutin kontrolleri yapıldığını belirtirken, “Denetimlerimizde kaçak terazi kullananlar hakkında işlemler yapılırken, onaysız kullananlar ise onaylı terazi kullanmaları ve ölçü ayar birimimizde kontrollerini yaptırmaları konusunda uyarıldı. Vatandaşlarımızın alış verişlerini gönül rahatlığı içerisinde yapabilmeleri için kontrollerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz.’’

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.