c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

IŞIKGÖR, DERE SOKAKLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

IŞIKGÖR, DERE SOKAKLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, Süleymanpaşa Belediyesinin Dere Sokakta Vatandaşları mağdur ettiğini iddia etti.
CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, CHP il Başkanlığında Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in Belediyesinin Dere sokakta tapu dağıtmasıyla ilgili basın toplantısı düzenlendi.
Basın toplantısında konuşan Dere Sokakta Tapu Sorunu çözmek için ilk olarak AK Parti Eski Tekirdağ Belediye Başkanı Ahmet Aygün döneminde çalışma başlatıldığın söyledi.
Dere sokakla ilgili girişimlerin Tekirdağ Büyükşehir olduktan sonra Tekirdağ büyükşehir ve Süleymanpaşa Belediyecilerince devam ettiğini ifade eden Işıkgör, şunları kaydetti;” Dere sokakla ilgili girişimler AK Partili Belediye Başkanı Ahmet Aygun Döneminde başladı ve Tekirdağ Büyükşehir ile Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı döneminde devam etti. . Dere sokak Tapu mülkiyetleri hisseli olduğu için problem vardı. Bu problemle Tapu Kadastro Müdürlüğüne ile ilgili bir çok yazışma oldu. Tapu Kadastro Müdürlüğü taşınmazlardaki parsellerde meydana gelen hisse hataları oluştuğu gerekçesi ile durduruldu ve hisse hatasının düzeltilmesi istendi. Bizde bu hataları düzelterek Tapu Kadastro Müdürlüğüne tekrar gönderdik. Seçimler yaklaştı bir el devreye girdi. 2018’in son günlerinde bu yapılan düzenlemeler hiçbir haklı gerekçe olmadan tekrar durduruldu. Tam seçim üzeri Süleymanpaşa ve Büyükşehir Belediyeleri burada topu dağıtırsa kendilerine yarar sağlar düşüncesi ile bu tapu dağıtımın önüne geçirildi. Müracaat edilen talep durduruldu. Ne hikmetse itirazlara rağmen bu süreçte red edildi. Seçimden 5 ay sonra aynı dosya tekrar gönderildi. Dosya hiçbir değişikliğe uğramadan bu defa kabul edildi. Bizim dönemimizde bu dosya kabul edilmiş olsaydı oradaki vatandaşlarımız İmar affından faydalanabileceklerdi. Süleymanpaşa Belediyesi döneminde bu tapular dağıtılsa CHP’ye belki yarar sağlayabilirdi. Seçimden sonra tapuların dağıtılması AK Partili Belediye’ye katkı sağlayabilir. Ama bu işlemler aman CHP’ye faydası olmasın düşüncesiyle yapılan bu işlem oradaki 435 hissedarı mağdur etti. Süleymanpaşa Belediyesi tapu dağıtmakla o insanlara bir anlamda fayda sağlamadı. O tapular daha önce dağıtılmış olsaydı imar affından faydalanabilirlerdi”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.