c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

“Diş Hekimlerine Haksızlık Yapılıyor”

“Diş Hekimlerine Haksızlık Yapılıyor”

Tekirdağ Diş hekimleri Odası Başkanı Erkan Yarapsan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin TEK Ulaş’tan ücretsiz biniş kartı verilmeyerek haksızlığa uğratıldıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığının Kararnamesi ile sağlık çalışanları ücretsiz ulaşım hakkı tanınmıştı. Bu haktan yararlanmak için Tekirdağ Diş hekimleri Odası Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine başvurdu. Yaklaşık 2 aylık bir başvuru süresinin ardından Tekirdağ Diş hekimlerine her hangi bir cevap gelmedi.
Tekirdağ Diş hekimleri Odası konu ile Tekirdağ büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan randevu talep ettiklerini ve randevu verilmediğini ifade edildi.
Tekirdağ Diş hekimleri Odası Başkanı Erkan Yarapsan, konunun açıklığa kavuşması için yazılı bir açıklama yaptı.
Yarapsan, açıklamasında Diş Hekimlerine haksızlık yapıldığını iddia ederek, şunları kaydetti;”
Bir benzerini Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına Yolladığımız yazıyı, sizinle görüşerek, konuşarak iletmek isterdim. Ama pandemi nedeniyle ya da bilemediğim bir nedenle yaklaşık 20 gün önce talep ettiğim ve bir kez yinelediğim randevu talebime yanıt vermediğiniz için bu yolu seçmek zorunda kaldım. 24.03.2020 tarih ve 2280 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile sağlık çalışanları ücretsiz ulaşım hakkından yararlandırılmış olup pandemi sürecinin devam etmesi nedeniyle 27.08.2020 tarih ve 2909 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 31.12.2020 tarihine kadar uzatılmıştır.
Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğünün 06.10.2020 tarih ve 57260260-045.03 sayılı tarafımıza yollanan konu ile yazısında, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın 24.09.2020 tarihli 54247275.24617 sayılı ile Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğünden “elektronik kart düzenlenmesi için” diş hekimi ve yardımcı personellerinin adı, soyadı, çalıştığı muayenehane ve unvanı gibi bilgileri istenmiş olduğu belirtilmektedir. Tekirdağ Diş hekimleri Odası olarak Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü aracılığıyla bu bilgileri kapsayan listeleri yine Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü aracılığı ile ekim ayı ortasında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ilgili bölümüne ilettik. Aradan 2 (iki) ay gibi makul süreyi çok aştığı için bu konuda hak kaybına uğrayan yüzlerce sağlık çalışanımız bir an önce Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile ücretsiz toplu taşıma ulaşım hakkını sağlayacak elektronik kartı beklerken 08.12.2020 tarihinde yerel basında yayınlanan bir haber aracılığı ile bir sürü evrak ile TEKULAŞ Temsilciliklerine başvurması gerektiğini öğrenmiştir.
Değerli Büyükşehir Belediye Başkanım,
Diğer meslek sağlık örgütlerinden farklı uygulamaları bizlere yapmak, diş hekimler ’ininde haksızlığa maruz kaldığı hissiyatını doğuracaktır. Şarköy’de ki, Malkara’da ki ve diğer uzak ilçelerdeki sağlık çalışanlarının pandemi ortamında muhtemelen otobüslere binip kilometrelerce yol kat etmesinin mahsurlu olacağını, keza diğer merkezlerde de yine yüzlerce sağlık personelin TEKULAŞ temsilciliklerine göndermenin bulaş riskini arttıracağını sizlerin de takdir edeceğini umuyoruz.
İşte bu mahsurlar nedeniyle ve sağlık meslek örgütleri arasında ayrımcılık yapılmayacağı hissiyatını kamuoyunda tesis etmek amacıyla, yaklaşık 2(iki) ay önce Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü aracılığıyla “elektronik kart düzenleneceği” gerekçesi ile bilgilerini tarafınıza yollamış olduğumuz diş hekimi ve yardımcı personellerinin elektronik kartları için gereğinin ivedilikle yapılmasını saygılarımla bilgilerinize arz ederim.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.