c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Kırsal mahalleler çocuk parkları ile donatılıyor

Kırsal mahalleler çocuk parkları ile donatılıyor

Kırsal mahalleler çocuk parkları ile donatılıyor
Süleymanpaşa Belediyesi, kırsal mahallelerde yaşayan çocukların oyun ve eğlence ihtiyaçlarını giderebilmek için kolları sıvadı. Kısa süre içinde 8 kırsal mahallede 10 çocuk parkı hizmete girdi.

Kırsal mahallelerde çocukların eğlenebilecekleri alanların ya hiç bulunmaması ya da yetersiz olması nedeniyle düğmeye basan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, kırsal mahallelerde çocuk parkları yapılması için belediye imkânlarını seferber etti.

8 MAHALLEDE ON PARK HİZMETE GİRDİ

REKLAM ALANI

Karacakılavuz ve Banarlı’da 2 adet olmak üzere, Ahmedikli, Ahmetçe, Aşağıkılıçlı, Kayı, Otmanlı ve Yukarıkılıçlı ile birlikte 8 mahallede toplam 10 çocuk parkı kısa sürede hayata geçirildi. Birçok kırsal mahallede de mevcut parklarda iyileştirme ve yenileme çalışması gerçekleştirildi.

ÇOCUKLUKLARINI YAŞAYACAKLAR

Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çocuk parkları ile özellikle kırsal mahallelerde yaşayan ve salgın döneminde hayatları kısıtlanan çocuklar oyun oynayacak yeni alanlara kavuşmuş oluyorlar.

YÜKSEL: “PARK SAYISINI GÜNBEGÜN ARTTIRACAĞIZ”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Çocuklarımız, ülkemizin ve şehrimizin geleceğini inşa edecekler. Onlara çocukluklarını doyasıya yaşamaları için uygun şartları hazırlamak bizlerin asli görevlerinden biri. Özellikle kırsal mahallelerimizde yaşayan çocuklarımızın merkezdeki akranları ile aynı imkânlara sahip olmaması kabul edilemez. Ben de bu şehrin bir köyünde doğup büyümüş bir çocuk olarak bunun eksikliğini iyi biliyorum. Köy çocuklarımızın gelişip büyüyebilmeleri ve çocukluklarını yaşayabilmeleri için parklarımızın sayısını günbegün arttıracağız,” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.