Tekirdağ Manşet Gazetesi

CHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ NURTEN YONTAR’IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

Milli birlik ve beraberliğimizin en şanlı örneklerinden birinin yaşandığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tarih sahnesine adını altın harflerle yazdırdığı ilk savaş olan Çanakkale Zaferi, ulus olma bilincimizi kuvvetlendirmiş ve cumhuriyetimizin kurulmasına büyük katkılar sunmuştur.

Şanlı tarihimizin en önemli zaferlerinden birinin yaşandığı Çanakkale’de düşmanı durduran Türk ordusu, “Çanakkale Geçilmez!” diyerek, sadece sayısal gücün ve teknolojik donanımın savaş kazanmaya yetmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Dünya milletleri Çanakkale’de; bir ulusun direnme gücünü, azmini, cesaretini ve aynı zamanda şefkatini görmüş ve takdir etmiştir. Türk milletinin bağımsız yaşama arzusunun nişanesi olan bu önemli zafer tüm dünya milletlerine örnek olmuştur.

Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en önemli kanıtıdır. Bu anlamda bizlere düşen sorumluluk ve görev ise şehitlerimizin bize emanet ettiği vatan topraklarını ve cumhuriyetimizi sonsuza kadar korumak, kollamak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde emanet etmektir.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz, ülkemizin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün korunması, bu topraklarda huzur ve güven içinde yaşamamız adına, düşmanla eşi benzeri görülmemiş bir mücadele vermiştir. Büyük Önderimiz Atatürk’ün ve Aziz Şehitlerimizin fedakârlığının değeri, hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar asil ve yücedir.

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi’mizin 109. yılını kutluyor, bu vesileyle Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor, önlerinde saygıyla eğiliyorum.

 

Nurten Yontar

CHP Tekirdağ Milletvekili

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.