Tekirdağ Manşet Gazetesi

SAYIN BAŞKAN, DEĞERLİ MİLLETVEKİLLERİ; YÜCE HEYETİNİZİ SAYGIYLA SELAMLIYORUM

SGK’nin verilerine göre ülkemizde yaklaşık 16 milyon emeklimiz bulunmaktadır. Emekliler insan onuruna yakışacak bir gelir düzeyinden çok uzakta bir yaşam sürmekte ve sorunlarla boğuşmaktadırlar.

2024 yılı için en düşük emekli maaşı 10 bin lira olarak belirlenmiş, Cumhurbaşkanı Erdoğan 2024’ü “Emekliler Yılı” olarak ilan etmiştir. Resmen emeklileri açlığa mahkûm ettiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak en düşük emekli aylığının 17 bin lira olan asgari ücrete eşit olması için verdiğimiz tüm önergeler AKP ve MHP vekilleri tarafından reddedildi; hatta ve hatta asgari ücretin üç ayda bir enflasyona bağlı olarak artmasını savunuyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak ülkemizde kaynak sorunu olmadığını iddia edenler emekliye gelince aslan kesiliyorlar israfı, sarayın harcamalarını kısın, gereksiz şatafatı bırakın ve emeklinin hakkını verin diyoruz.

TÜRK-İŞ göre 2024 Mart ayı açlık sınırı yani 4 kişilik bir ailenin beslenebilmesi için aylık gıda harcaması 16.793 lira, yoksulluk sınırı ise 54.700 liradır.

Şu anda ülkemizin içinde bulunduğu durum ağır bir yoksulluk sendromudur ve bu, tamamen ülkeyi yirmi iki yıldır yöneten AKP iktidarının eseridir.

Kuyruklarda çay ve simit hesaplarından bahsederek geldiğiniz iktidar, yirmi iki yıl sonra et, ekmek, meyve, sebze kuyruğu ve sonunda da yokluk, yoksunluk kuyruğuna dönüştürmeniz dolayısıyla önce yereli, sonra da bu iktidarı kaybettirecektir size.
Muhtaçlık üzerinden değil, insan hakkı temelli sosyal politikaların yürürlüğe girmesi gerekmektedir.

Ne zaman yoksulluktan konu açılsa “güvenlik, vatan savunması, beka” gibi söylemlerle konuyu kapattırmaya çalışıyorsunuz. “Şükür, fıtrat, kader” hep yoksul için, emekli için.

Düzensiz göçmen politikası ülkemize yoksulluk getirmeye devam ediyor ancak dümenin başındakinin yoksulluğu bitirmek adına ne yazık ki hedefi, programı ve metodu yok.

Yüksek fiyatlar nedeniyle birçok emekli kahveye gidememekte, torununa bir çikolata bile alamamaktadır.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak hiçbir emeklimizi ayırt etmeden

Emeklilerimizin intibak sorununun çözülmesini,

En düşük emekli aylığının asgari ücrete eşitlenmesini,

Emekliye refahtan pay verilmesini,

Her bayramda asgari ücret düzeyinde ikramiye verilmesini,

Emeklilerin bankalardan aldıkları promosyonların iyileştirilmesini ve yıllık olarak verilmesini;

Sağlıkta emeklilerden alınan sağlık priminin kaldırılmasını,

Emeklilerin kredi borçlarına kolaylık sağlanmasını,

Emekliye aile yardımının kesilmeden devam etmesi için gereğinin yapılmasını sağlayacağız.

Oturduğunuz koltukların verdiği güç sizi zehirlediği için ve açın hâlinden anlamadığınız için Türkiye ittifakı size çok güzel bir tokat attı diyerek yüce heyetinizi saygıyla selamlıyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.