c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

ÇEŞMEPARK SİZLERİ BEKLİYOR

ÇEŞMEPARK SİZLERİ BEKLİYOR

İlimiz Muratlı İlçesi’nde bulunan tarihi İnanlı Çeşmesi Mesire Alanı geçtiğimiz yıllarda Muratlı Belediyesi tarafından süresiz olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmişti. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi burada düzenlemeler yaptı. 2 yıl önce burayı Otopark İhalesini alan Bora Bali’nin sahibi olduğu firmaya 7 yıllığına kiraya vermiş. 4 Haziran’da Çeşmepark İşletmecisi Cenk Serim’in davetlisi olarak buraya gittik. Burayı alan firma yaptığı çalışmalarda buraya gelen piknikçiler için masa ve banklar, çocuk parkları yapmış. Kapalı ve açık “Kendin pişir kendin ye” yerleri mevcut. Düğün alanı ve sahne düzenlemesi yapılmış.. Yürüyüş yolları bitirilmiş. Ailenizle birlikte ağaçlar altında sakin bir gün geçirmek, kendi ızgaranızı yapmak, özel günlerinizde doğal ortamda davet vermek isterseniz veya kır düğünü düşünüyorsanız burayı seçebilirsiniz. Burada bir organizasyon yapmak, ailece veya sevdiklerinizle sakin bir ortamda Usta Aşçı Adem Albayrak Ustanın yemeklerinden yemek isterseniz, kır düğünü düşünüyorsanız rezervasyon için 0542 595 90 59 numaralı telefondan işletme sahibi Cenk Serim’le görüşebilirsiniz.
Çeşme Park İşletmecisi Cenk Serim ile işletme hakkında görüştük. Serim, işletmeyle ilgili şu bilgileri verdi; “Burada Haziran 2022’de Çeşme Park’ta restoran ve kafe olarak hizmet vermeye başladık. Bin kişilik düğün alanımız var. Özel günler için yemekler düzenliyoruz. Piknik alanında kendin pişir kendin ye yerlerimiz var. Yemeklerde et menülerimiz, soğuk mezelerimiz, alkollü ve alkolsüz içeceklerimiz mevcuttur. Çay kahve bölümümüz var. İlerleyen günlerde buna nargileyi de ekleyeceğiz. Çay Bahçesinin düzenlemesi yapılıyor. Haftada bir Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ekipleri temizlik ve bakım için geliyor. Süpürge araçlarıyla süpürüyorlar. İşletmemizin temizlik personeli de her gün temizliği yapıyor.
Ücret tarifesine gelince; Kişi başı giriş ücreti 10-TL’ dır. Şu anda karton bardakta çay ve nescafe 5-TL, Türk Kahvesini 10-TL olarak satılmaktadır. Hafta sonlarında yerel sanatçılarla canlı müzik koymayı düşünüyoruz. Biz burayı halkımıza hizmet için açtık. Kendilerini ister piknik, ister yorgunluk kahvesi, ister özel günlerinde verecekleri davetleri, isterlerse hayallerindeki kır düğünü için bekliyoruz. Kapımız herkese açıktır.”
İnanlı Çeşmesi Mesire Alanı’nı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden kiralayan ve orada firma adına bu görevi yürüten Bora Bali’nin babası Mithal Bali ile de görüştük. Mithat Bali, yaptığımız görüşmede işletmeyle ilgili anlattıkları; “Ben daha önceleri Bakkaliye Toptancılığı yaptım. Burayı oğlum 7 yıllığına kiraladı. Burayı aldığımızda yaptığımız düzenlemeler için 2 yılda 2 Trilyon 600 milyon lira harcadım. Araba ile süpürme, çöplerin toplanması ve ilaçlama belediyeye aittir. Buranın temizlenmesini 2 ay 10 gün süreyle ve 30 kişilik bir ekiple yaptım. Sonra 9 ay pandemi girdi. Burada işe 23 kişiyle başladık Pandemi nedeniyle 5 kişiye indik. 24 aydır buradayız. 5 yılımız kaldı. Kendime bir bungalow ev aldım. Bu ev düğün yeri için alınmıştı ama hanımla birlikte burada kalıyoruz. Burası bizim hem işimiz hem evimiz oldu. Herkesi bekliyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.