c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Can Dostlarımıza Bir Hizmet Daha

Can Dostlarımıza Bir Hizmet Daha

Hayatı birlikte paylaştığımız sokak hayvanlarının her zaman yanında olarak adından sıkça söz ettiren, hayvan dostu Marmaraereğlisi Belediyesi; sokakta yaşayan can dostları için yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.

Marmaraereğlisi Belediyesi, sokaktaki can dostları için ilçenin en işlek dört noktasına çevre dostu ”Mamamatik” makinesi yerleştirdi. Böylelikle sokak hayvanlarını beslemek isteyen vatandaşlar kolaylıkla besleyebilecek. İlçenin en işlek noktaları olan Cedit Ali Paşa Mahallesi Sahil Caddesi, Yeniçiftlik Mahallesi Atatürk Bulvarı, Kamaradere Mahallesi Sahili ve Sultanköy Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’ne yerleştirilen ”Mamamatik” makinaları, 1 Türk Lirası karşılığında bir hayvanı besleyecek kadar mama verecek.

Sokakta yaşayan kedi ve köpeklerin kolaylıkla beslenmesini sağlayacak olan projeden elde edilen gelir, yeni mama temininde kullanılacak. Rutin temizlik ve bakımları Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından sağlanacak olan Mamamatiğin açılışını, 1 TL atarak Belediye Başkanı Hikmet Ata gerçekleştirdi. Başkan Ata, Mamamatiği kullanarak sokak hayvanlarını besleyen ilk kişi oldu.

REKLAM ALANI

‘’Bir hayvanı beslemenin insana verdiği huzur kadar güzel bir şey yok.’’

Sokak Hayvanlarının daha iyi koşullarda yaşamaları için her türlü hizmeti gerçekleştirmeye hazır olduklarını belirten Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; ‘’ Bu hayatı birlikte paylaştığımız sokak canlarımız için yeni bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Marmaraereğli’mizde huzurla yaşayan sokak hayvanları görmek istiyoruz. Belediye olarak üzerimize düşen görevi titizlikle yerine getiriyoruz. Can dostlarımız için Geçici Bakım Evimizi yeniledik her türlü muayene, ameliyat ve kısırlaştırma operasyonlarının yapılabileceği donanımlı bir klinik haline getirdik. Bunun yanında ilçe genelinde besleme çalışmalarımızı periyodik aralıklarla gerçekleştiriyoruz. Yine koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde daha sık mama dağıtımı yapıyoruz. Bu konuda duyarlı vatandaşlarımıza da büyük sorumluluk düştüğünü hatırlatmak istiyorum. Herkes kapısının önüne bir kap su ve kalan yemeklerini koyarsa bu dünya tüm canlılar için daha yaşanılır hale gelir. Bir hayvanı beslemenin insana verdiği huzur kadar güzel bir şey yok. Bu vesileyle, son olarak Mamamatik projemizi hayata geçiriyoruz ve tüm vatandaşlarımızı Mamamatik’e 1 Türk Lirası atarak sokak hayvanlarımızı beslemeye davet ediyoruz.’’ Dedi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.