c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI YAPILDI

ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI YAPILDI

Tekirdağ İli Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri Alt Çalışma Grubu toplantısı Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yaşar ESEN başkanlık ettiği toplantıya, konuyla ilgili Şube Müdürü, İş ve Meslek Danışmanları ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan Rehber Öğretmenleri katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yaşar Esen; Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği halinde, öğrencilere yönelik mesleki rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin devam edeceğini, rehberlik öğretmenlerine ve İŞKUR meslek danışmanlarına bu konularda büyük iş düştüğünü, işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu mesleklerin her yıl İŞKUR’da görevli iş ve meslek danışmanları tarafından yapılan işgücü piyasası araştırması ve açık işgücü anketleri ile belirlenerek raporlaştırıldığını belirtti.
Esen, yaptığı açılış konuşmasında; İŞKUR’da görevli İş ve Meslek Danışmanlarının; meslek seçimi aşamasında bulunan, iş bulmada/seçmede güçlükleri olan, mesleki uyumsuzluk problemleri bulunan, mesleki becerilerinin geliştirmek, mesleğini veya işini değiştirmek isteyenlere yönelik olarak; kişisel özellikler ile mesleklerin gerektirdiği nitelikleri, şartları ve iş piyasasının gereksinim duyduğu iş/meslekleri karşılaştırarak, bireyin istek ve durumuna en uygun iş/mesleği seçmesi, seçtiği iş/meslekle ilgili eğitim imkânlarından yararlanması, işe yerleştirilmesi ve işe uyumunun sağlanması ile ilgili sorunların çözümü noktasında öğrencilere ve iş arayanlara yardımcı olduğunu ifade etti.

Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri Alt Çalışma Grubu toplantısında, Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve bağlı Hizmet Merkezleri ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü ve Rehberlik Araştırma Merkezlerinin ve ilgili diğer okulların işbirliklerinin yaygınlaştırılması; İŞKUR Meslek Danışmanlarınca, meslek seçimi aşamasında olan öğrencilere, meslek seçiminin önemi, iş arama becerileri konularında eğitimler verilmesi ve talep edenlere Mesleki Yönelim Test Bataryası (MYTB) uygulanması konularında kararlar alındı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.