c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Kırklareli Köftesi ve Karahıdır Kirazı’na Coğrafi İşaret Almak İçin Protokol İmzalandı

Kırklareli Köftesi ve Karahıdır Kirazı’na Coğrafi İşaret Almak İçin Protokol İmzalandı

Trakya Kalkınma Ajansı ve Kırklareli Ticaret Borsası arasında Kırklareli Köftesi ve Karahıdır Kirazı’nın coğrafi işaret tescili alması için iş birliği protokolü imzalandı.
Kırklareli Ticaret Borsası’nda yapılan protokole Trakya Kalkınma Ajansı Adına Genel Sekreter Mahmut Şahin, Kırklareli Ticaret Borsası adına Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel imza koydu.
Kırklareli Ticaret Borsası ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde imzalanan protokol ile katma değeri yüksek olan ve Kırklareli’ ne değer katacak Karahıdır Kirazı ve Kırklareli Köftesine coğrafi işaret alınarak ürünlerin kent ekonomisine kazandırılması hedefleniyor. Tescil edilmesiyle birlikte ürünler hem korunacak hem de bozulmadan gelecek kuşaklara aktarılacak ve bölgenin ekonomik ve kültürel yönden gelişmesine katkı sunacak.
İmzalanan protokol çerçevesinde Türk Patent ve Marka Kurumu ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirilecek tescil vb. prosedürel işlemler için ödenmesi gereken ücret, vergi vb. ödemeler, ulusal ve uluslararası kurumlardaki tescil işlemleri için ihtiyaç duyulacak idari, teknik (analiz işlemleri vb.) hizmetlerin temini için gerekli harcamalar Ajans ve Paydaş Kurum tarafından ortaklaşa karşılanacak. Ayrıca taraflar protokol kapsamında tescil işleminin ardından gerçekleştirilecek tanıtım, markalaşma ve ürünün yaygınlaştırılması gibi tüm faaliyetlerde iş birliği yapacak. Bu faaliyetlere dayanan maliyetler de Ajans ve Paydaş Kurum tarafından ortaklaşa karşılanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.