c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Başkan Sarıkurt, TBB Seçimlerine Katıldı

Başkan Sarıkurt, TBB Seçimlerine Katıldı

Marmara Belediyeler Birliği Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğine seçilen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye Belediyeler Birliği başkanlık seçimine katıldı.

Mayıs ayında gerçekleştirilen Marmara Belediyeler Birliği Olağan Genel Kurulu’na katılarak Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğine seçilen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Türkiye Belediyeler Birliği seçimlerine de katılarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek verdi.

REKLAM ALANI

Plan ve Bütçe Komisyonu’na Seçildi

Gerçekleştirilen seçimlerin ardından öncelikle Marmara Belediyeler Birliği seçimlerini değerlendiren Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “2019 yılında Marmara Belediyeler Birliği’nde encümen üyesi olarak görev almış ve bölgemizdeki kentlerimizin kalkınmasına, geleceğine, belediyeciliğin ve şehirciliğin örnek teşkil etmesine hizmetlerde bulunmuştuk. Bu sürecin ardından geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleştirilen Marmara Belediyeler Birliği Olağan Genel Kurulu’nda da sorumluluktan kaçmayarak kentlerimizin yarınlarına katkı sunabilmek adına Marmara Belediyeler Birliği Plan ve Bütçe Komisyonu’na seçildim. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da dayanışma içerisinde çalışmaya, etkili projelerle bölgemizin ve şehirlerimizin yaşam kalitesini artırmaya devam edeceğiz.

Marmara Belediyeler Birliği Başkanı seçilen Bursa BŞB Başkanımız Sayın Mustafa Bozbey, meclis başkan vekili seçilen Büyükçekmece Belediye Başkanımız Sayın Hasan Akgün ve encümen üyeliğine seçilen Tekirdağ BŞB Başkanımız Sayın Candan Yüceer’i ve seçilen tüm birlik üyelerini bir kez daha kutluyorum. Yeni bir vizyonla hem bölgemiz hem de ülkemiz adına şeffaf, katılımcı ve çağdaş belediyecilik çalışmalarımızla kentlerimizi daha yaşanılabilir hâle getirmek için çaba sarf edeceğiz. Aldığım sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirebilmek için çalışacağım.” dedi.

“TBB’de Hizmet Kalitesi Artacak”

Türkiye Belediyeler Birliği seçimlerini de değerlendiren Başkan Sarıkurt, iki gün boyunca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek olmak için Ankara’da bulunduğunu ifade ederek, “İstanbul’da gerçekleştirdiği önemli hizmet ve projeleriyle hem İstanbul hem de ülke genelinde halkın sevgisini kazanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na destek olabilmek için Türkiye Belediyeler Birliği Delegesi ve Meclis Başkan Vekilimiz Hasan Toprak ile birlikte Türkiye Belediyeler Birliği seçimlerine katıldık.

Türkiye Belediyeler Birliği  (TBB) Meclis Toplantısında yapılan oylamada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu en fazla oyu alarak birlik başkanı seçildi. Yapılan seçimlerde Sayın Ekrem İmamoğlu 515 oy alırken, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Metin Genç ise 250 oy aldı.

Her fırsatta ülkemizin geleceğine yönelik önemli mesajlar veren, hem büyükşehir belediye başkanı olduğu İstanbul’da hem de ülke genelinde halkın takdirini kazanan Ekrem Başkanımızı ve birlik meclisine seçilen başkanlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Yerel yönetimler, yeni dönemde iş birliği ve dayanışma içinde önemli kazanımlar elde edecektir. Sayın İmamoğlu başkanlığındaki Türkiye Belediyeler Birliği’nin kentlerimize yeni bir vizyon katacağına, şeffaf ve adaletli bir şekilde yerel yönetimlerin hizmet kalitesini artıracağına yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

Başkan Sarıkurt, Tarihi Kentler Birliği Seçimi ve Tarihi Miras Kongresi’ne Katılacak

22 Temmuz 2000’de Bursa’da kurularak 2001 yılında Avrupa Tarihi Kentler Birliği’ne üye olan Tarihi Kentler Birliği Birlik Meclisi Olağan I. Toplantısı ve Tarihi Miras Kongresi 8 Haziran 2024 Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Seçime ve kongreye ekibiyle birlikte katılacağını ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Tarihi kentler arasında kültürel miras alanında iş birliğinin geliştirilmesini öngören, yerel yönetimler ile meslek ve sivil toplum örgütlerini bir araya getirerek kentlerin tarihsel, kültürel ve doğal dokusunun korunmasını ve tanıtımını sağlama misyonunu üstlenen ve medeniyetlerin buluşma noktasında yer alan ülkemizin tarihsel, kültürel ve doğal dokusunu koruyup gelecek nesillere aktarmayı kendine vizyon edinen Tarihi Kentler Birliği toplantısında edineceğimiz bilgilerin, kentimizin tarihine ve geleceğine yönelik çalışmalarımıza ışık tutacağına ve önemli katkılar sunacağına inanıyorum. Tarihi kentlerin, kültür politikalarına önemli katkılar sunan Tarihi Kentler Birliği çalışmalarını ekip arkadaşlarımla birlikte inceleme fırsatı da bulacağız. Tarihi Miras Kongresi’ne de katılarak çok değerli bilgiler edineceğimize inanıyorum.” sözlerine yer verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.