c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

BABACAN TEKİRDAĞ’DA

BABACAN TEKİRDAĞ’DA

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Deva Partisi 1. İl Başkanlığı Olağan Kongresi’ne katıldı.
Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, il binasının açılışını yapmak, ziyaretlerde bulunmak ve Deva Partisi 1. İl Başkanlığı Olağan Kongresi’ne katılmak üzere Tekirdağ’a geldi
Kongrenin açılış konuşmasını yapan Deva Partisi Kurucu İl Başkanı Hasan Berk Çebi, siyasete Deva Partisi ile girdiğini söyledi.
Tekirdağ’ın dinamiklerini iyi bildiklerini de ifade eden Çebi, şunları kaydetti;” Benim genel amacım insanlara yardımcı olmak ve onların kalplerine dokunabilmektir. Bugüne kadar da ben insanlara yardımcı olmaya çalıştım. Mazbatamızı aldığımız gibi çalışmalara başladık. İl kadromuzun çoğunluğunun siyasi geçmişi olmaması bazı eleştirilere sebep oldu. “Siyaset bilmiyorlar” dediler. Evet, doğru onların bildiği siyaseti biz bilmiyoruz. Evet, biz; ayrıştırmayı, hukuksuzluğu, vatandaşların sıkıntılarını görmezlikten gelmeyi bilmiyoruz. Bildiğimiz şeylerde var. İnsanlığı, yardımlaşmayı, paylaşmayı, geleneklerimizi, geçmişin getirdiğini unutmadan geleceği yaratmayı, Deva Partisi olarak kardeşçe yaşamayı iyi biliyoruz. Ben ve yol arkadaşlarım; Tekirdağ’ın dinamiklerini iyi biliyoruz. Tekirdağ’ın sıkıntılarını biliyoruz. Muhtarlarımızla görüşüyoruz. Çevre kirliliğini, hava kirliliğini, ilçelerimize yapılan yanlış yatırımları dikkatlice gözlemliyoruz. Sıkıntılar büyük… Ülkemiz de büyük, ilimiz de ilçelerimiz de büyük. Biz Tekirdağ ekibimizle birlikte sizler için bıkmadan, usanmadan çalışacağımıza, dertlerinize deva olacağımıza, kadınlarımıza ve gençlerimize hak ettiği değeri vereceğimize; sizlerin huzurunda söz veriyoruz” dedi.
“Ekonomi Kötü Durumda”
Deva Partisi İl Başkanı Hasan Berk Çebi’den sonra kürsüye gelen Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise Türkiye’nin Ekonomisinin kötü durumda olduğunu söyledi.
Hazinenin borcunun arttığını ifade eden Babacan, şunları kaydetti;” Adeta kibrit çakılıp yakılan 130 milyar dolarlık döviz rezervini, hazinenin 1 trilyon 935 milyar liraya çıkan borcunu, yaşanan tüm kayıpları, mağduriyetleri açıklamak zorundasınız. Bu halkı hatırlamıyor, bilmiyor, görmüyor mu sanıyorsunuz? Yanılıyorsunuz.
Hatırlamayan birileri varsa, o da sizlersiniz. Siz bu halkı unuttunuz. Bir zamanlar hizmetkârı olacağınızı söylediğiniz halkımıza efendi olmaya kalkışıyorsunuz. Bugün sokaktaki hayatla, insanların şikayetiyle, ekonominin gerçekliğiyle aranızdaki bağ kopmuş. Ama halkımız hatırlıyor. Çünkü hatalarınızın bedelini halkımız ödüyor.
Bir şeyi daha hatırlıyor halkımız. Ben ve arkadaşlarımın işin başında olduğumuz dönemdeki refahı, satın alma gücünü, gençlerimizin kurduğu hayalleri hatırlıyor. Bizim dönemimizdeki politika faizinin neredeyse iki katını uyguladığınızı halkımız görüyor. Gerçeklerin üstünü örtebileceğinizi, halkın gözünü boyayabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Yapamazsınız. Türkiye, TÜİK’in makyajlama odasından yönetilemez.”
“Tekirdağ’ın sorunlarını biliyoruz”
Tekirdağ’ın sorunlarını da bildiğini ifade eden Babacan;” Tarihi, denizi, doğası, tarım alanları, turizmi, sanayisi ile belki de Türkiye’nin en sorunsuz ili olması gereken Tekirdağ’ın sorunları bile almış başını gitmiş. Neden? Çünkü kötü yönetim… Tekirdağ hem verimli toprakları ile ülke ve bölge sanayisine hammadde sağlayan bir tarım şehri; hem de 14 organize sanayi bölgesi ve bir Avrupa Serbest bölgesi bulunan çok önemli bir sanayi şehri. Bu güzel şehir doğal kaynakları ve stratejik konumu ile çok önemli bir avantaja sahip. Nitekim bu avantaj hem yerli hem de yabancı yatırımların Tekirdağ’a gelme nedeni. Tekirdağ’da 1500’den fazla sanayi kuruluşu var. Ar-Ge merkezleri var. Elektrik santralleri var. Tekirdağ Türkiye’nin en çok vergi ödeyen şehirleri arasında ilk 10’da yer alıyor. Peki, bunca üretim yapan Tekirdağ’da bu üretim refah yaratmış mı sevgili arkadaşlarım. Maalesef bu soruya cevabınızın hayır olduğunu biliyorum. Çünkü vergi ödemelerinde ilk 10’a giren bu güzel şehir, kamu yatırımları sıralamasında son yıllarda sürekli gerilemekte. Sağlık yatırımları, eğitim yatırımları yetersiz. Fakat bir yatırım var, cezaevi yatırımı, 400 milyon. Bakın sanayi şehri burası, buranın görmek istediği ne daha çok üretim, daha çok ihracat ama kaynaklar nereye cezaevine. Biz hep söylüyoruz adalet, yargı sistemi tutuksuz yargılanmayı esas, tutukluluğu istisna olarak uygulamak zorunda. Aksi halde siz daha çok cezaevi inşa edersiniz bu ülkede” şeklinde konuştu.
Deva Partisi 1. Olağan İl Başkanlığı Kongresi’ne; Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, CHP İl Başkanı Şener Zeynel Saygı, İyi Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, İlçe Başkanı Ali Darıcı, Gelecek Partisi İl Başkanı Recep Nişancı, Kahveciler Odası Başkanı Fahrettin Bayar, Deva Partisi Kurucular Kurulu üyeleri, muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, partililer ve basın katıldı.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.