c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

AYGUN”ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN”

AYGUN”ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN”

Ulusal kurtuluş meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919’un 105. yılı kutlu olsun.

Çok zor koşullarda, “Vatanın bütünlüğü ve milletin istiklali tehlikededir” diyerek Samsun’dan milli mücadele sürecini başlatan Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, gücünü milletten almıştır.

Amasya Genelgesi, Erzurum ve Sivas Kongreleri ile Anadolu’yu milli mücadele için örgütleyen, milli iradeyi her aşamada etkin hale getiren Atatürk, bağımsızlığa giden yolda Kurtuluş Savaşı’nın kilometre taşlarını oluşturmuştur. Hem emperyalist işgale hem de Saray/Sultan/İstanbul Hükümetine karşı ulusal egemenlik mücadelesini yürütmüştür.

REKLAM ALANI

“Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” sözleriyle halkına duyduğu güveni ortaya koymuştur.

Bu anlamıyla 19 Mayıs, ulusal egemenlik yolunda Türk Halkının şahlanış günüdür, varoluş mücadelesinin ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı tarihtir.

Millî Mücadele sürecinin daima hafızada yaşatılması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ruhuna sadakat duyulması, hepimizin vatandaşlık sorumluluğudur. Çok zor koşullarda kurulan vatanımızı gençlerimiz ile koruyarak, geleceğimize sahip çıkmalıyız.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlarken, bize bağımsız ve demokratik bir ülke inşa eden Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükran ve minnetle anarım.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.