c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

BAŞOL KADINLARA ÇOCUKLARA VE GENÇ KIZLARA ÖRNEK OLMAK HEDEFİM

BAŞOL KADINLARA ÇOCUKLARA VE GENÇ KIZLARA ÖRNEK OLMAK HEDEFİM

CHP’den Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Berrin Başol, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde bu seçimi güzel bir şekilde yürüteceğimize iktidar olacağımıza inancım sonsuz” diyerek; kadınlara, çocuklara ve genç kızlara örnek model olmayı hedeflediğini söyledi.
Bir yıldır Tekirdağ Kent Konseyi Başkanlığı görevini yürüten Berrin Başol, CHP Tekirdağ İl Binasında aday adaylığını açıkladı. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev alan Başol, düzenlendiği basın toplantısında kendisini tanıtarak, bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

1975 yılında Hayrabolu’da doğduğunu, ilk-orta ve lise eğitimini burada tamamladığını belirten Başol, 1999 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olduğunu ve 2000 yılında da Süleymanpaşa’da eczacılık hizmeti verdiğini söyledi.
Birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldığını ve daha sonra CHP ailesine katıldığını ifade eden Başol, “ Gerçek yerindeydim bence” diyerek, 10 yıldır aktif olarak CHP içerisinde olduğunu dile getirdi. Recep Ökten’in İl Başkanı olduğu zamanında il yönetimine dahil olduğunu aktaran Başol, “İl başkan yardımcılıkları görevinde bulundum. Bu süreçte gerçekleşen yerel seçimlerde Hayrabolu Belediye Başkanı aday adayı oldum. Süleymanpaşa Belediye Meclisi adayı olarak seçim çalışmalarına katıldım, parti eğitimi olarak da parti okulundan mezun olup; partime katkı sunmaya çalışıyorum. Siyasi çalışmalarım CHP içerisinde bu şekilde” diye konuştu.

TEKİRDAĞ KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
Siyaset dışında Kızılay Kadın Kolları başkanlığı görevi gibi pek çok sivil toplum kuruluşlarında yer aldığını söyleyen Başol, “Namık Kemal Üniversitesi Tıbbi Etik Komisyonunda aktif olarak görev yapıyorum. 23 yıldır eczacılık görevini yürütürken meslek odamın bütün basamaklarında yer aldım. Ve daha sonra sivil toplum kuruluşlarının hepsini toplayan, harmanlayan, bir çatı olan Kent Konseyi’nde yer almak istedim. Tekirdağ Kent Konseyi Başkanlığına seçildim. Bir yıldır yürütme kurulu üyeleriyle birlikte bu görevi yerine getiriyorum. AncaK milletvekilli aday adaylığı süreci ortaya çıktıktan sonra Kent Konseyi Başkanlığı görevini yürütme kurulu üyesi içerisindeki en yaşlı üyemize vekâletten devrettim.
CHP’YE SIRALAMA MESAJI
Başol, kadınlara, çocuklara ve genç kızlara örnek model olmayı hedeflediğini ve çalışmalarını da onları göz önüne alarak yürüttüğünü dile getirerek, “Bugüne kadar çalışkanlığımla, yapmış olduğum çalışmalarla, heyecanımla genç kızlarımıza örnek olmak istedim. Bundan sonra da örnek olmaya devam edeceğim” dedi. Kadınlara seslenen ve partisine sıralamalarla ilgili mesaj veren Başol, “ Yapabiliriz! Kadınlar başarabiliriz ve siyasette de var olmalıyız diyorum. Siyasetin içerisinde de sevgili arkadaşlarımız bu konuda ön ayak oluyorlar. Mensubu olduğum partimde gerçekten bu konuda güzel çalışmalar yürütüyor. Bu seçimde de eminim ki kadın adaylarımızı sıralamalarda güzel yerlerde göreceğimize inanıyorum” diye konuştu.
‘ACILARINI SARMAK BİR NEBZE OLSUN HAFİFLETMEK İSTEDİK’
Deprem bölgesinde yaşanan acıya da konuşmasında yer veren Başol, “Bir hafta eczacı kimliğimle görev aldım, gönüllü olarak gittim. Acılarını sarmak, biraz olsun hafifletmek istedik. Ülkemiz o kadar güzel ve insanlarımız o kadar güzel kalpli ki çok güzel çalışmalar ortaya konuluyor” dedi.
‘İKTİDAR OLACAĞIMIZA İNANCIM SONSUZ’
Başol son olarak şunları söyledi: “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde bu seçimi güzel bir şekilde yürüteceğimize iktidar olacağımıza inancım sonsuz. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olacak. 6’lı masa ittifak ortaklarımızla birlikte güzel bir seçim çalışması yürüteceğiz”

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.