c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

ALBAYRAK MUHTARLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

ALBAYRAK MUHTARLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesinde görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.

Süleymanpaşa ilçesinde hizmet veren bir otelde gerçekleştirilen toplantıda, muhtarlar, mahalleleriyle ilgili istek ve önerilerini dile getirdi. Mahallelerde yapılması planlanan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Kadir Albayrak: “Halkımıza Ne Söz Verdiysek O Yerine Gelecektir”

REKLAM ALANI

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Pandemi sürecinde çok ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. Ama maalesef bu süreç içerisinde çok fazla bir araya gelemedik. Aslında bu toplantımızı 11 ilçemizdeki tüm muhtarlarımızın katılımıyla, bir muhtarlar çalıştayı tarzında yapmak istiyorduk. Pandemi dolayısıyla fazla kalabalık olmasın istedik. Bugün de mümkün mertebe sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına riayet ederek toplantımızı tamamlayacağız. Sevgili muhtarlarımız, her biriniz bizler için önemli birer yol arkadaşısınız. Güzel kentimizin problemlerini birlikte, el ele vererek aşacağız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, il genelinde pandemi döneminde çok büyük çaplı dezenfeksiyon çalışması yürüttük. Yine bu süreç içerisinde vatandaşlarımıza ücretsiz bir şekilde yaklaşık 2 milyon adet maske dağıttık. Bunu örneklerle çoğaltabiliriz. Önümüzde hizmetle dolu 3 yılımız var. 2021, 2022 ve 2023 yılları, kentimize, mahallelerimize ve köylerimize önemli hizmetleri gerçekleştireceğimiz yıllar olacak. İlk beş yıllık hizmet dönemimizde, Süleymanpaşa ilçemizde 456 milyon, Çorlu ilçemizde 371 milyon, Çerkezköy ilçemizde 200 milyon, Malkara ilçemizde 154 milyon, Saray ilçemizde 145 milyon, Hayrabolu ilçemizde 112 milyon TL bedelle çok önemli hizmet ve projeleri hayata geçirdik. Genele baktığımızda ilk dönemimizde, yeni kurulmuş bir Büyükşehir Belediyesi olarak, yaklaşık 1,5 milyar ile 2 milyar TL arasında ciddi yatırım yaptık. Maalesef güzel kentimiz geçmişten bu yana çok fazla ihmal edilmiş. Büyükşehir Belediyesi olarak, bu eksiklikleri gidermek adına büyük emek sarf ediyoruz. İl genelinde bugüne dek toplamda 1.420 kilometre yol yapımını tamamladık. Yollarımızı uzun ömürlü olacak kalitede yapıyoruz. Özellikle yapımını sürdürdüğümüz beton yollardan halkımız da çok memnun. Biz de çok memnunuz. Bütün yol yapım çalışmaları faaliyet programımıza alındı. İhtiyaç önceliğine göre, tüm yollarımızın yapımını tamamlayacağız. Tekirdağ’a kim hizmet ediyorsa Allah razı olsun. Halkımıza ne söz verdiysek, o yerine gelecektir. Tekirdağ’ın 325 bin dönüm merası var. Büyükşehir Belediyesi olarak, bu 325 bin dönümün, 110 bin dönümünü ıslah ettik. Ot verimliliğini 4 kata çıkararak hayvancılığa büyük destek sağladık. Türkiye’de bir belediye tarafından uygulanan en büyük mera ıslahı projesini biz yaptık. Tarla yollarına ekim öncesi ve sonrası greyder hizmeti sağlayan tek Büyükşehir Belediyesi’yiz. 11 ilçemiz için 11 adet greyder satın aldık. Bu hizmeti sürdürmeye devam edeceğiz. En çok övündüğümüz proje ise, 11 İlçeye 11 Okul Projemizdir. Eğitim alanında da en fazla yatırım yapan belediyelerin başında geliyoruz. Ne yapsak, güzel kentimize ve kentimizin kıymetli insanlarına azdır” dedi.

Mahir Sadık: “Bu Toplantının Düzenlenmesi, Taleplerimizi Sizlere Birinci Ağızdan İletebilmemiz Açısından Çok Anlamlı.”

Başkan Kadir Albayrak’ın ardından söz alan Süleymanpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Sadık, “Bu toplantının düzenlenmesi, taleplerimizi sizlere birinci ağızdan iletebilmemiz açısından çok anlamlı. Toplantının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Faik Öztrak: “Tüm Mahallelerimizin Ne Sorunu Varsa, Hepsini Bu Dönemin Sonuna Kadar Çözülecek”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Büyükşehir Belediyesi’nin ikinci hizmet dönemi sonuna kadar Tekirdağ’ın tüm sorunlarının çözüleceğini belirterek, “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak, tüm mahallelerimizin ne sorunu varsa, hepsini bu dönemin sonuna kadar çözeceğinin müjdesini verdi. Bunun yanında, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, hayvanların aşılanma masraflarını kendisi karşılayacak. Bununla ilgili İl Tarım Müdürlüğü’ne de yazı yazıldı. Ayrıca besicilikle uğraşan vatandaşlar için yem desteği de yapılacak. Güne sizlerle başlamak çok güzel. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyor ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

İlhami Özcan Aygun: “Büyükşehir Belediyemiz Tarım Alanında Çok Ciddi Yatırımları Hayata Geçirdi”

Büyükşehir Belediyesi’nin tarım alanında önemli projelere imza attığını belirten Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, “Büyükşehir Belediyemiz tüm kırsal mahallelerde büyükbaş ve küçükbaş hayvanların aşılama giderlerini karşılayacak. Büyükşehir Belediyemiz diğer tüm alanlarda olduğu gibi tarım alanında da çok ciddi yatırımları hayata geçirdi. Ülke olarak tarımımız maalesef iyi durumda değil. Tarımın önemini iyi kavramamız gerekiyor. Her türlü engellemelere rağmen en güzel hizmetleri yapacağız. Siz değerli muhtarlarımıza bunun sözünü veriyorum” şeklinde konuştu.

Candan Yüceer: “Büyükşehir Belediyemiz İl Genelinde Önemli Hizmetlere İmza Atıyor”

Programdaki son konuşmayı yapan Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer ise, “Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Pandemi süreci bu zorlukları tüm çıplaklığıyla gözlerimizin önüne serdi. Biz halkın vekilleri olarak gerçekleri konuşmak durumundayız. Evet, zor günlerden geçiyoruz. Ama bu zorlukları aşacak güce de sahibiz. Büyükşehir Belediyemizin organizasyonuyla siz değerli muhtarlarımızla bir araya gelmekten dolayı çok mutlu oldum. Hepimiz üzerimize düşeni yapacağız ve kentimizin kalkınmasına katkı sunacağız. Büyükşehir Belediyemiz, il genelinde önemli hizmetlere imza atıyor. El birliğiyle tüm sorunlarımızı aşacağız” ifadelerini kullandı.

Kovid-19 salgını nedeniyle sosyal mesafe ve hijyen kuralları gözetilerek gerçekleştirilen programa, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Tekirdağ Milletvekilleri; Dr. İlhami Özcan Aygun ve Dr. Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanları; Neşat Erdoğan ve Sertaç Balyemez ile Süleymanpaşa ilçesinde görev yapan muhtarlar katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.