c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

“TÜRKİYE’DE KALE OLACAĞIZ”

“TÜRKİYE’DE KALE OLACAĞIZ”

Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanlığı, basınla tanışma toplantısı düzenledi.
Süleymanpaşa’da bir restoranda düzenlenen kahvaltı organizasyonuna Ülkü Ocakları İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu, Ülkü Ocakları Teşkilat biriminden Muhammet Enes Albayrak, Gökhan Karataş ve Ömer Çelikel katılım gösterdi.
Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu yaptığı konuşmasında; Ülkü Ocaklarının herkese hitap ettiğini ifade ederek, “Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanlığı’nın kurumsal kimliğini oluşturmak istiyoruz. Özellikle genç arkadaşlarımız ile bir araya gelerek kendilerini ifade edebilecekleri, kişilik arayışında oldukları dönemlerinde kendilerine bilinçli bir Türk genci kimliği katacakları bir yapı oluşturuyoruz.

Trakya Bölgemiz için büyük bir nimet olan Namık Kemal Üniversitemizde okuyan öğrenci arkadaşlarımız ile de bir araya gelerek bilimsel araştırmaların, günümüz teknolojilerinin, yazılımın şehrimiz ve gençlerimiz adına bir değer katması için çabalıyoruz.” Dedi

ÜLKÜ OCAKLARI BİR OKULDUR
Ülkü Ocaklarının Türk Gençleri için bir okul olduğunu ifade eden Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu,
“Ülkü Ocakları; Türkiye’nin en büyük gençlik hareketi olan Ülkü Ocakları 1968 yılında kurulmuş ve günümüze kadar Türk gençliğini, ilim, irfan, medeniyet, fen, dini, sosyal ve teknoloji alanlarında yetiştirmeye devam etmektedir. Ülkü Ocakları, gelecekte bu ülkeyi yönetecek gençlerin bilgilerinin artmasında, beceri ve liderlik özelliklerinin tanımlanmasında önemli bir okuldur.
Ülkü Ocakları; Türk gençliğinin, Türk yurtlarında, topraklarında gözü olan, Türk milletini böl parçala yut taktiğiyle tarihe gömmek isteyen emperyalizme ve Türk düşmanlığına karşı sürekli zinde tutan ve uyandıran, milli birliği ve kardeşliği besleyen ve güçlendiren kutsal mekânlardır. Ülkü Ocakları, gençlere neden yaşamak gerektiğini anlatan, onlara maneviyat dünyasında ışık olan, gelecekte büyük adamlar olmaları için hangi merhalelerden geçmelerini anlatan özel gençlik merkezleridir. 50 yıldır en aktif şekliyle Türkiye’de faaliyet içinde bulunan, her türlü emperyalizme karşı mücadele veren, milleti de bu anlamda uyandırmaya çalışan Ülkü ocakları binlerce şehit vermiş, binlerce gazisi bulunan bozkurt yürekli gençlerin bulunduğu mekânlardır.” İfadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

Namık Kemal Üniversitesi’nde teşkilat olarak kale konumunda olacaklarını ifade eden Başkan Zıvalıoğlu;
“Yüce Türk Milleti’nin şanlı tarihinden ve mücadelesinden ilham alarak; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Başbuğ Alparslan Türkeş’in yolunda, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin emrinde ve Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın talimatlarıyla Türk gençliğine yakışır bir duruş ve olgunlukla milletimizin her bir gencine ulaşmayı planlıyoruz. Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’nı kurumsal kimlik kazandırarak; İlimiz ve ilçelerimizde bulunan Ocaklarımızla birlikte tek vücut olarak faaliyetlerimizi gerçekleştireceğiz. Yapacak olduğumuz faaliyetlerden Türkiye de tanınan ve bilinen bir Ülkü Ocakları olacağız. Namık Kemal Üniversitesi’nde teşkilat olarak Türkiye de kale komunda olacağız.
Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanlığı bünyesinde kurulan 45 kişilik Eğitim Heyetiyle birlikte tüm ilçe ocaklarımızda eş zamanlı olarak;
• Güncel
• Tarihi
• Dini ilmihal
• Sosyal
• Teknoloji
• Türk Milliyetçiliği Fikir akımları

Gibi alanlarda eğitim verilmesini sağlayacak ve Türk gençliğinin gelişmesi için gece gündüz demeden ve zaman mefhumu olmadan mücadele edeceğiz. Kurmuş olduğumuz teknoloji ekibiyle il ve ilçe ocaklarımızda robotik kodlama ve yazılım alanında eğitim verilmesi sağlanacak. İl ocak bünyemizde bulunan dijital kütüphaneyi daha da güçlendirerek; gençlerimize kitapları teknolojik olarak okuma imkânı sunacağız.

Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak alt yapısına başlamış olduğumuz Mobil Uygulama ile tüm vatandaşlarımıza, özellikle gençlerimize anında ulaşıp, içinde bulunmuş olduğumuz pandemi süresince eğitimlerden geri kalmamaları konusunda ders verilmesi, ödüllü bilgi yarışmaları ve günlük pasaj olarak kitap okuma alışkanlıklarının kazılması anlamında teknolojik olarak gençlerimizin yanında olacağız.” Dedi

AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ
Ülkü Ocakları olarak, Ermenistan’ın Azerbaycan’daki sivil yerleşimleri hedef alarak gerçekleştirdiği alçak saldırı karşısında Azerbaycan’ın her daim yanlarında olacaklarını ifade eden Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu;
“Katil devlet Ermenistan, Azerbaycan’ımızın en büyük kentlerinden Gence’ye ve Mingaçevir’e balistik füze saldırısında bulunmuş ve maalesef şehitlerimiz olmuştur. Ermenistan değişmemiştir, dün ne ise bugünde aynıdır. Dün Hocalıda yapılanları unutmadık ve unutmayacağız. Azerbaycan artık yalnız değildir ve arkasında güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devleti vardır. Soydaşlarımız olan Azerbaycan’ın her daim yanında olacağız. Dün akşam ki saldırıda şehit olan sivil vatandaşlara ve askerlerimize Allahtan rahmet, kardeşlerimize sabırlar diliyoruz.” Dedi.
Zıvalıoğlu ayrıca COVID-19 salgınında mücadele eden sağlıkçılara şükranlarını sunarak
“Covid-19 salgınında gece gündüz demeden canlarını hiçe sayarak vatanımızın her köşesinde mücadele eden sağlık personellerimize şükran sunuyor, bu salgın sürecinde hayatını kaybeden başta sağlık personellerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza rahmet, hastalarımıza yüce Allah’tan acil şifalar diliyoruz.” İfadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.