TRAKYAKA İhracat Danışmanlık Tematik Teknik Destek Programını ilan Etti

TRAKYAKA İhracat Danışmanlık Tematik Teknik Destek Programını ilan Etti

Trakya Kalkınma Ajansı 2023 Yılı Üreten Şehirler İhracat Danışmanlık Tematik Teknik Destek Programını ilan etti. Program Tekirdağ ilinde yer alan hiç ihracat yapmamış veya ihracatı kesintiye uğramış KOBİ’lere yönelik olarak uygulanacak.
Tekirdağ ve ilçelerindeki başta kimyasalların ve kimyasal ürünlerin imalatı, kauçuk ve plastik ürünlerin imalatı, elektrikli teçhizat imalatı sektörleri olmak üzere Avrupa Topluluğunda Ekonomik Faaliyetlerin İstatistiki Sınıflaması (NACE)’ye göre ‘C İmalat’ başlığı altında yer alan sektörlerde faaliyet gösteren ve 2021-2022-2023 yıllarında ihracat yapmamış olan KOBİ’lere yönelik olarak ilan edilen program kapsamında 4.000.000 TL’lik bir danışmanlık desteği verilecek. Program hakkında bir açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, İhracat Danışmanlık Tematik Teknik Destek Programının Tekirdağ ve çevresinin ihtiyaçları gözetilerek hazırlandığını söyledi. Şahin şunları söyledi:” Trakya içinde ihracatın dağılımına bakıldığında toplam bölge ihracatının %88,7’sinin Tekirdağ ilinden gerçekleştiği görülmektedir. Biz Trakya’nın potansiyelini daha da geliştirmek için bildiğiniz gibi Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi’ni kurduk. Bu kapsamda sürdürdüğümüz çalışmalar devam edecek. Tekirdağ ili için işletmelerin uluslararası piyasalarda rekabet güçlerinin arttırılması önem arz ediyor. Bu doğrultuda Üreten Şehirler Tematik Teknik Destek Programı kapsamında Tekirdağ ili özelinde işletmelere verilecek danışmanlıklar aracılığıyla işletmelerin ihracat operasyonları alanındaki kapasite gelişimlerinin desteklenmeyi amaçlıyoruz. Toplam bütçesi 4.000.000 TL olan program, Tekirdağ’da faaliyet gösteren ve ihracat yapmayan KOBİ’lerin ihracata başlamaları amacıyla gerçekleştirilecek istihdam, danışmanlık ve aktif pazara giriş bileşenlerinden oluşuyor. Bu çerçevede; üretim altyapısı güçlü olan işletmelerin, ihracat operasyonlarına yönelik personel istihdam edip (yeni bir personel istihdamı veya mevcut bir personelini bu fonksiyonda görevlendirerek) ilgili danışmanlığı almaları suretiyle yurt dışı pazarlara girişleri sağlanacak. Tekirdağ’da imalat sanayinde faaliyet gösteren firmalarımızı bu danışmanlık desteğinden faydalanmaya davet ediyor, programın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”
Toplam bütçesi 4.000.000 TL olacak 2023 Yılı Üreten Şehirler İhracat Danışmanlık Tematik Teknik Destek Programı 6 dönem halinde uygulanacak ve bir yıl sürecek

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.