c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

TEKMER ÇORLU TSO’DA KURULUYOR

TEKMER  ÇORLU TSO’DA KURULUYOR

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye’de Odalar arasında bir ilki gerçekleştirerek KOSGEB işbirliğinde açacağı Trakya Teknoloji Geliştirme Merkezi TEKMER projesi onaylandı. Proje kapsamında 5 milyon 100 bin TL hibe desteği alacak.

Konu hakkında açıklamada bulunan Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan: “Girişimcilere ve işletmelere, kuluçka öncesi ve sonrası dönemlerde etkin hizmetlerin sağlandığı teknoloji geliştirme merkezleri Türkiye genelinde giderek yaygınlaşmaya devam ediyor. Bizler de önce Çorlumuz sonra da Trakya bölgemizi kapsayacak hizmet düşüncemiz ile Odamızda Teknoloji Geliştirme Merkezi kurmak için hazırladığımız projemiz KOSGEB tarafından onaylandı” dedi.

“Her Zaman Olduğu Gibi İlkleri Uygulamak Amacıyla Yola Çıktık”

REKLAM ALANI

Trakya Teknoloji Geliştirme Merkezi’nin Türkiye’deki Odalar arasında kurulacak ilk TEKMER olacağını söyleyen İzzet Volkan; “Rekabetçiliğin anahtarı ve inovatif fikirlere ev sahipliği yapılacak olan Trakya Teknoloji Geliştirme Merkezi TEKMER’de inovasyon ekosistemimize önemli katkılar sağlanacaktır. Odamız hizmet binasında toplam 1.200 metrekare alanda 38 ofis ile kuracağımız Trakya Teknoloji Geliştirme Merkezi TEKMER’de makina, elektrik-elektronik, kimya, dijitalleşme ve yazılım uygulama alanlarında çalışmaları için girişimcilere ve firmalarımıza en yüksek teknoloji bilgisayarlar ve yazılımlar ile destek olacağız. İçeriğinde bulunacak etkinlik salonumuz, toplantı salonumuz, ortak makine kullanım alanı ve eğitim salonlarımız ile firmalarımıza vereceğimiz önkuluçka, kuluçka ve hızlandırma eğitimlerinin yanı sıra finans, Ar-Ge, fikri mülkiyet çalışmaları, mentörlük destekleri, ulusal etkinlikler ve fuar organizasyonlarımız ile bu büyük projemizi gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Gururluyuz ve Mutluyuz”
Üniversitemiz ve KOSGEB iş birliğinde Türkiye’de bir ilk olacak TEKMER için gurur ve mutluluk duyduğunu dile getiren İzzet Volkan; Trakya Teknoloji Geliştirme Merkezi TEKMER’in bölgemize ve üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.