c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Tekirdağspor’dan Bilgilendirme Geldi

Tekirdağspor’dan Bilgilendirme Geldi

Tekirdağspor Çay Bahçesi Uzun zamandır Fahiş fiyat uyguladığı iddialarıyla gündemdeydi. Tekirdağspor iddialara yanıt verdi.

Tekirdağspor Çay Bahçesi Dönemin Kulüp Başkanı Salih Canikli tarafından kulübe gelir getirmesi amacıyla Tekirdağspor’a kazandırılmıştı. Çay bahçesinin Tekirdağspor’a kazandırmasında yine Eski Kulüp Başkanı Volkan Nallar tarafından büyük emek harcanmıştı. O dönemde Tekirdağspor’un idaresinde olan çay bahçesi daha sonraki gelen Ahmet Biler Başkanlığındaki Yönetim tarafından kiralandı.
Tekirdağspor Çay Bahçesi uyguladığı fiyat politikasıyla gündeme gelmeye başladı. Uygulanan fiyatlarla ilgili Tekirdağspor Kulübü sosyal medyada yazılı bir açıklama yaptı.
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;” Tekirdağ Spor Çay Bahçesi tüm kamuoyunun bildiği üzere geçmiş dönem yönetimlerimizden Tekirdağ Spora yıllık bütçesine bir nebze olsun destek sağlaması ile oluşturulmuş ve işletilmeye başlamıştır. Sonra ki dönemde de işletme kiraya verilerek yıllık belli bir bedel karşılığında anlaşma sağlanmış ve işletmeciliği de 10 yıllığına verilmiş. Mevcut yönetimimiz göreve başladığı 2019 yılın da önceki dönemden aldığımız kira sözleşmesi ile devam etmekteyiz. Sözleşme de ki farklılık dönem şartları göz önünde bulundurularak kulübümüzün çıkarları doğrultusunda işletmeci ile uzlaşarak senelik kira bedeli arttırılmış ve 10 yıl olan sözleşme süresi 2 yıl ile sınırlandırılmıştır. Yani 2018 yılında başlayan(önceki dönemde) 2028 yılında son bulacak olan sözleşme dönemi 2020 yılı sonu itibari ile uzlaşma ile güncellenerek 2022 yılı sonunda bitecek şekilde senelik artış oranı yüzde 15( dönemin TEFE TÜFE oranı baz alınarak ) revize edilmiştir. Kamuoyunda konu olan ve fahiş fiyat konusunda Kulübümüzün vermiş olduğu bir karar, belirlemiş olduğu veya belirleyebileceği bir fiyat durumu söz konusu değildir. Tabi kulüp yönetimimiz olarak ne kadar kulübümüze gelir kaynağı sağlamak adına böyle bir işletme planlaması olsa da, kıymetli hemşehrilerimizin talepleri, istekleri, dilekleri ve şikayetleri bizler için çok ama çok önemlidir. Konu ile ilgili olarak işletmeciye gerekli talepleriniz şikayetleriniz ve dilekleriniz iletilmiş olup mevcut piyasa koşullarında yapabileceği maksimum indirim ve fiyat güncellemesi taleplerinizi ilettiğimizi belirtmek isteriz. İşletmeci ne kadar alış ve satış oranların da yüksek bir kar olmadığını ve piyasa ile kıyaslanamayacak bir fiyat politikalarının olmadığını dile getirse de Tekirdağlı hemşehrilerimizin için yapabileceği en minimum kazanç ile fiyatlarda güncelleme yapacağını tarafımıza bildirdi. Ayrıca kamuoyunda oluşan başka bir konu ile alakalı olarak ta, denize dökülen atık su konusunu da işletmeciye danıştık ve çay bahçesinde oluşan kullanılmış atık suyun işletme kenarında bir depo içerisinde depo edildiğini ve gün aşırı TESKİ ile irtibata geçerek vidanjör vasıtası ile alındığı bilgisi verildi. Çok kıymetli taraftarlarımıza ve hemşehrilerimizin bilgisine sunarız. Unutmayalım ki Tekirdağ Spor Hepimizin …Tekirdağ Spor Yönetim Kurulu”

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.