c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

“Kağıt Üzerinden Yapılan Çalışmayla Olmaz”

“Kağıt Üzerinden Yapılan Çalışmayla Olmaz”

Deva Partisi Süleymanpaşa ilçe Başkanı Ozan Varan Tekirdağ AFAD İl Müdürlüğünün ‘Afet Risk Azaltma Planı’nın sağlıksız olduğunu iddia etti.

Tekirdağ AFAD Müdürlüğü 12 Ocak Perşembe Günü ‘il Afet Risk Azaltma Planı’ adı altında bir rapor düzenledi. AFAD düzenlediği bu raporu Tekirdağ Valiliğine sundu.
Hazırlanan bu raporla ilgili Deva Partisi Süleymanpaşa ilçe Başkanı Ozan Varan, AFAD Müdürlüğünü soru bombardımanına tuttu.
Deva Partisi Süleymanpaşa ilçe Başkanı Ozan Varan, Deva Partisi Süleymanpaşa ilçe Başkanlığı olarak İnşaat mühendisleri, mimarlar ve Jeoloji mühendisleri ile görüşme yaptıklarını söyledi.
Masa başında hazırlanan raporların sağlıksız olduğunu ifade eden Varan, açıklamasında şunları kaydetti;” Afet ve Acil durum Yönetimi Başkanlığı ( AFAD ) ‘in yaptığı 2021 Afet risk azaltma planı açıklamasına istinaden. Kamuoyunun aydınlatılması açısından AFAD Başkanlığına sorularımız olacaktır. Partimiz içinde görüştüğümüz İnşaat mühendisleri, mimarlar ve Jeoloji mühendisleri ile yapmış olduğumuz istişare sonucunda.
Bu değerlendirmenin dayanağının ne olduğu? Konuya bahis olan Süleymanpaşa ilçesinde bulunan 39.687 binanın beton sınıf tespitinin hangi yöntem ile yapıldığı ? Kullanılan demirin projeye uygun olup olmadığının tespitinin nasıl yapıldığı ? Her binanın zemin etütlerinin yapılıp yapılmadığını ? Bu testler sonucu mevcut yapıların statik projelerine uygun olup olmadığını? ( Kat sayıları, zemin oturum alanları vb ) söz konusu tespitlerin kamuoyu ve bina malikleri ile paylaşılıp paylaşılmadığı ?
Eğer ki bu detay çalışma yapılmadıysa ; sadece bina yaşı, ve fay hatları göz önüne alınarak kağıt üzerinde çalışma yapılarak böyle bir bildiri yayınlandıysa son derece sağlıksız, detay ve teknik incelemeden yoksun, kamuoyunu yanıltıcı ve paniğe sürükleyici bir açıklama olmuştur. İvedi şekilde kamu oyunun bilgilendirilmesini beklemekteyiz. Aksi taktirde yanlış yönlendirmeden kaynaklı doğa bilecek olan maddi manevi kayıplara sebep olunacaktır.”

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.