Tekirdağ Manşet Gazetesi

“TEKİRDAĞSPOR’A YAKIŞIR TRANSFERLER YAPACAĞIZ”

Tekirdağspor Futbol Şube Başkanı Tarık Eski, Tekirdağspor’a yakışır transferler yapacaklarını söyledi.

Tekirdağspor Futbol Şube Başkanı Tarık Eski, Tekirdağspor’un transfer gündemi ile ilgili Manşet Gazetesine açıklama yaptı.
Eski, geçen sezon Tekirdağspor formasını giren 9 futbolcu ile prensiple anlaştıklarını söyledi.
Anlaşılan oyuncularla 1 hafta içinde resmi sözleşme imzalayacaklarını ifade eden Eski, şunları kaydetti;” Geçen sezon kadromuzda bulunan 9 futbolcu ile prensip ile anlaşmaya vardık. 1 hafta içinde bu anlaştığımız oyuncularla resmi sözleşme imzalayacağız. 1 Temmuz Tarihinde resmi transfer sezon açılıyor. Bir çok oyuncu kısa dönemde askerde olduğu için onlarla askerlik sonrası görüşmeler yapacağız. BAL Ligini iyi bile oyuncularla görüşmemiz devam ediyor. 50-55 oyuncu ile görüştük. Bunların içerisinden 5-6 oyuncu ile anlaşma sağlayacağız. Bu isimler belirlendikten sonra bu isimleri Kulüp Başkanımız Mülahim Kuru’ya sunacağız. Yönetim kurulu onayı ile Futbol Şubesi bu transferleri gerçekleştirecek. Resmi sözleşme imzaladığımız zaman bunu açıklayacağız”
“KİMSE ENDİŞELENMESİN”
Transfer çalışmalarında aceleci davranmadıklarını da ifade eden Eski, sözlerini şöyle sürdürdü;” Transfer konusunda çok aceleci davranmıyoruz. Transfer çalışmalarının yanı sıra Tekirdağspor’u kurumsal bir yapıya sokmak için çalışıyoruz. Kimse endişelenmesin. Biz şu anda transferde sesiz duruyoruz ama içimizde bir çığlık var. Biz transferde acele etmiyoruz. Finans ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel bir taraftan, Kulüp Başkanımız Mülahim Kuru diğer bir koldan finans ile ilgili çalışmalara devam ettiriyorlar. Bazı takımlar transferlerini duyurdular. Ama biz nokta atışı yapmak istiyoruz. Çok alternatifli bir takım kurmak için çalışıyoruz. Elimizdeki mevcut kadroyu güçlendirerek yola devam edeceğiz. Ağustos ayı ortasında bir kamp düşünüyoruz. Haziran ayı sonunda Tekirdağ’da bir seçme yapacağız. Oradan da birkaç oyuncuyu daha kadromuza katmak istiyoruz. Alt yapı ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Alt yapıdan 3-4 oyuncuyu kadromuza katmak istiyoruz”
“TRANSFERDE GERÇEKÇİYİZ “
Transferde gerçekçi davrandıklarını da ifade eden Eski;” Yüksek rakam verip sansasyon yaratmak bizim işimiz değil. Biz daha gerçekçi davranıyoruz. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in Tekirdağspor geleceği için büyük çaba harcıyor. Onların emeklerini har vurur harman savurmak için biz bu görevlere gelmedik. Birlik içerisinde kararlı bir şekilde mücadele ediyoruz. Biz oyunculara söylemiş olduğumuz rakamları günü gününe vereceğiz. Flaş transferlerde yapabiliriz ancak Tekirdağspor geçmişte çok flaş transferlerde aldı ancak hayal kırıklılığına uğradı. Biz çilek transfer peşinde koşmuyoruz. Biz belki hiç adı sanı duyulmamış ama 3-4 sezon oynadığı futbolla gündemde olan isimlere yöneliyoruz. Özellikle forvet, Defans ve Orta saha bölgesinde Antrenörümüz Hasan Olpak çok hasas . Biz Tribün şovunda değiliz. Tekirdağspor’a yakışan bir kadro kurmak için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.