c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Tekirdağspor Tesisi Açıldı

Tekirdağspor Tesisi Açıldı

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yaptırılan Tekirdağspor’un konaklayacağı Yaşar Kaptan Çebi Sporcu Misafirhanesi, törenle hizmetine açıldı.

Açılış programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımız’ın okunması ile başladı.
Ardından Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel açılan tesisi 4 milyon TL’ye maal ettiklerini ifade ederek, şunları kaydetti;” İnşallah daha büyük tesisler kurmak için hep birlikte çalışacağız. Buranın maliyeti 4 milyon lira ama bugünkü gerçek rakamı söyleyeyim 10 milyon lira. Cefakar arkadaşlarım sayesinde, gece gündüz çalışarak bu maliyeti yarı yarıya düşürdüler. Onların emekleri sayesinde dışarıya gidecek para belediyemizin kasasında kaldı. Göreve geldiğimizde 140 milyon bütçe ile başladık. Şuanda Süleymanpaşa Belediyesinin 750 milyonluk bütçesi var. Göreve geldiğimiz borçlanma tutarımız ile şimdiki borçlanma tutarımız neredeyse aynı. Şuana kadar 400 milyonluk devasa yatırımlara imza attık. Bu aydan itibaren hepsinin ark arkaya açılışlarını yapacağız” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise Tesisin yapımını sağlayan Cüneyt Yüksel’e teşekkür etti.

REKLAM ALANI

“Spor tesislerine ihtiyacımız var”
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ise Spor tesislerinin önemine değinerek, sözlerini şöyle kaydetti;” Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur diye bir söz vardır. Bunu hepimiz biliyoruz. Teknoloji bir taraftan işlerimizi hızlandırsa da bir taraftan da vücudumuzu daha az kullanıyoruz. Onun içindir ki, kaslarımızı geliştirebilmek için spor tesislerimize ihtiyacımız var. Bunu bir meslek olarak yapan, gönül veren insanlar olduğu gibi amatörce yapan insanlarda var. Böyle tesislerimizin yapılması ile de bu imkanları sağlamış oluyoruz. Özellikle şehirlerimizde yeşil alan ve spor alanlarımızın olması orada yaşayanlar için hem büyük bir rahatlık hem de büyük bir ihtiyaç. Bu konuda bütün Belediyelerimize büyük görevler düşüyor. Hakikaten Yaşar Kaptan Çebi’nin isminin bu tesise verilmesi güzel bir vefa örneği olmuş. Burası boş bir alandı şimdi ise güzel, kullanılabilir bir spor alanı haline geldi. Bu alanın diğer çalışmalar için güzel bir örnek olacağına inanıyorum. Hepinize teşekkür ediyorum. Bizlere her zaman önderlik yapan Sayın Meclis Başkanımız’a da şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.”

Tekirdağ AK Parti Milletvekili Mustafa Yel ise tesisleri Tekirdağ’a emeklerinin geçmesi güzel bir vefa örneğidir dedi.

“Tekirdağspor katkı sunacaktır”

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ise açılan tesisin Tekirdağspor’a katkı sunacağını ifade ederek; “Sporcularımız için hazırlanan bu tesisi kısa sürede hizmete sunan bu alanı hizmete açan Başkanımıza ve çalışanlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Süleymanpaşamızın ihtiyacına binaen yapılan bu sporcu misfarihanesi herkes için hayırlı olsun. Sporcularımızın performanslarınıa katkı sunacaktır. Ayrıca bu tesisimize Yaşar Kaptan Çebi’nin isminin verilmesi büyük bir kadirşinaslıktır. Çocuklarımıza ve gençlerimize yeni yeni spor tesisleri açmaya devam edeceğiz. Bu tarz tesisler gençlerimizi spora teşvik ediyor. Aileler çocuklarımızı küçük yaştan itibaren spora teşvik etmeli ki; bilgisayar bağımlılığından uzak sağlıklı bireyler olarak yetişebilsinler. Sporu bir eğlencenin ötesinde düşünmek lazım. Kurtuluş Savaşı süresince birçok sporcumuzun düşman takımlarına karşı kazandığı zaferlerin halkımızın nasıl motive ettiğini hepimiz biliyoruz. Tekrar bu tesis için emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” dedi.

Konuşmaların arından Tekirdağspor tesisin açılış kurdalası Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AK Parti Milletvekilleri Çiğdem Koncagül, Mustafa Yel, TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından kesildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.