c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

TEKİRDAĞSPOR OLAYLARA TEPKİ GÖSTERDİ

TEKİRDAĞSPOR OLAYLARA TEPKİ GÖSTERDİ

Tekirdağspor yönetimi ve Taraftarları, Pazar günün oynanan Çorluspor 1947 karşılaşmasında ki polis müdahalesi ve rakip taraftarların yabancı madde atmasına tepki gösterdi.

Pazar günü Çorluspor 1947 ile Tekirdağspor arasında General Basri Saran Stadında oynan karşılaşmada, Çorluspor 1947 taraftarlarınca Namık Kemal Stadında gizlice alınan pankart alınmış ve o pankart statta açılmıştı. Karşılamada ayrıca Tekirdağspor oyuncularının üzerine yabancı maddeler atılmış, maç sonucunda ise Polis Tekirdağspor taraftarına sert bir biçimde müdahalede bulunmuştu.
Yaşanan bu olaylarla Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ahmet Biler ile Tekirdağspor Taraftar Liderlerinden Onur Çetin Kulüp binasında yaptığı basın açıklamasıyla tepki gösterdi.
Kulüp Başkanı Ahmet biler açıklamasında Çorlu’da yaşanan olayların üzüntü verici olduğunu söyledi.
Daha önce güvenlik önemlerinin arttırılması için Tekirdağ Valiliğine resmi dilekçe ile yazı yazdıklarını ifade eden Biler, şunları kaydetti;” Pazar günü maalesef Çorlu Spor Tekirdağspor maçındaki yaşanan olayları inanın rüyaya yazsak veya böyle bir şekilde düşünsek bunu kesinlikle hayal edemezdik. Biz sporu kardeşlik, birliktelik, toplum barışı olarak gören bir yönetim kuruluyuz. Yani sporu ancak kitleleri birbirine yaklaştıran bir araç olarak görüyoruz. Ama maalesef Çorluspor 1947 Maçına gittiğimiz zaman hiç hoş olmayan hiçbir misafirperverliğe uymayan gerek yönetim kurulumuza gerek şahsıma gerek en büyük ve önemli olan taraftarlarımıza yapılan baskı zulmü biz hayatımız boyunca unutmayacağız. Biz bu maç öncesi bazı duyumlar almıştık. Çorluspor 1947 da rahatsız edileceğimizi bunla ilgili Tekirdağ Valiliğine bir dilekçe ile başvurduk. Dilekçemizde ‘Toplum barışını sağlamak adına takımımızın ve seyircimizin maç öncesi maç sırası ve maç sonrasında üstün güvenlik önlemleri ile korunmasını istedik.’ Ancak maç sırasında hiç öyle bir olaylar olmadı. Maalesef güvenlik güçleri bırakın bizi korumayı bırakın Tekirdağ ilini bizi sanki yabancı bir takıma davranılması gibi olaylarla karşılaştık. Bunlar kelimeler ile anlatılmaz. Geçen hafta içinde bizim Tekirdağspor’umuzun amblemi olan ve onuru olan‘ Anason Kokulu Şehrin Çocukları’ yazan bir pankartımız var. Bu Pankartımız geçen hafta içinde stadımızdan çalındı. Bunla ilgili de soruşturmalarımızı başlattırıyoruz. Bu pankart bizim Tekirdağspor’umuzun beraberlik golünü attıktan sonra karşı rakip taraftar tarafında o çalınan pankart, ters şekilde çevrilmiş bol küfürlü bir şekilde ortaya çıktı. Bende kulüp başkanı olarak bu Tekirdağspor’u korumak adına protokol tribününde gerek saha gözlemcisine gerek amatör spor federasyonu temsilcisine gerek sayın Çorlu kaymakamımıza müdahale etmesini istedik. Müdahale edilmez ise daha büyük vahim olayların çıkacaklarını biliyorlardı. Ancak ben bu sırada müdahale ederken kendisini de tanırım şuan da Çorlu Belediyesinde çalışan bir şahıs, şahsıma sözlü ve küfürlü şekilde üstüme yürüdü. Biz orda misafiriz, kulüp başkanı olarak da Tekirdağspor’u temsil ediyoruz. Orada gördüğüm bütün yetkililer sadece seyirci kaldı. Ortamı germemek için daha doğrusu herhangi bir kavgaya sebep vermemek için üzülerek de olsa stadı terk etmek zorunda kaldım. Bu olaylarla ilgili gerek Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığına gerekse Tekirdağ Valiliğine suç Duyurusunda bulunacağız.“

“OLAYLARI KINIYORUM”
Taraftar Liderlerinden Onur Çetin ise yaşanan olayları kınayarak;” Biz senelerce Tekirdağspor için deplasmanlara gittik. Her kulüp arasında tatlı sert atışmalar olur. Ama ben hayatımda ilk defa bir deplasmana gittiğim zaman böyle yaşanan bilinçli ve planlı eylemler gördüm ve çok şaşırdım. Tekirdağ Milletvekilimiz İlhami Özcan Aygun tarafından bize su gönderildi. Ancak polisler tarafından engellendi. Tribünde sürekli polisler tarafından sözlü tacizlerde bulundular. Zaten rakip sürekli 90 dakika boyunca Tekirdağspor adına akla hayale gelmeyecek çok fazla şekilde küfür ve hakaretler edildi. Maç sonunda ilk olarak Çorlu taraftarları stattan çıkarılması gerekirken bizim taraftarımız çıkarıldı. Bu yüzden Çorlu taraftarının pet şişe ve yabancı madde atmalarına maruz kaldık. Bu sırada Çevik Kuvvet ekipleri bizim taraftarımıza müdahale ederek taraftarlarımızı Çorlu sokaklarına dağıttı. Taraftarımız arasında 15 yaşında olanlarda vardı. Onlar Çorlu sokaklarında rakip takımın taraftar guruplar ile karşı karşıya gelse ölen yada yaralınlalar olsa bunun hesabını kim verecekti” şeklinde konuştu.
Basın toplantısına Tekirdağspor Yönetim Kurulu Üyeleri ve taraftarlardan Hüseyin Bokır’da katıldı.

REKLAM ALANI

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.