Tekirdağ Manşet Gazetesi

TEKİRDAĞSPOR BİRLİK YEMEĞİ DÜZENLEDİ

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un himayelerinde Tekirdağspor Birlik Yemeği düzenledi. Tekirdağ’ın bir çok ilçesinden katılım sağlandığı yemekte Tekirdağspor yararına 592 Bin TL bağış toplandı.
TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un himayelerinde Ramada Otelde Tekirdağspor Birlik Yemeği düzenledi.
Yemeğe TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım AK Parti Tekirdağ Milletvekileri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mümin Şahin, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, MHP İl Başkanı İlker Yücel, protokol üyeleri, iş adamları ve Amatör Kulüp Yöneticileri katıldı.
Yemekte konuşan Tekirdağspor Kulüp Başkanı Mülahim Kuru Tekirdağspor’un bazı hesap numaraları temrikli olduğunu bu yüzden Bazı hesaplarımızı kullanamadıklarını söyledi.
Başarıya el ele vererek ulaşacaklarını ifade eden Kuru, şunları kaydetti;” Geçen sene küme düşmekten kurtulmuştuk. Bu sezon ise ligde iyi durumdayız. Lider ile aramızda sadece 3 puanlık fark bulunuyor. İnşallah 2. Devrede 4-5 oyuncu ile takviye ederek muhteşem bir takım oluşturacağız. Lig sonunda ligi istenen yerde tamamlayacağız. Tekirdağspor’un alt yapısı ise başarılı durumda. U-14 ve U-16 takımları başarıdan başarıya koşuyorlar. İleriki yıllarda Süper Ligde oynayabilecek kapasitede oyuncularımız var. Onları yetiştiren Abdullah Eroğlu hocamıza teşekkür ediyorum. “
“TESİSE BAŞLAYACAĞIZ”
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise, Tekirdağspor’a tesis kazandıracaklarını ifade ederek;” Süleymanpaşa Belediyesi olarak elimizden geldiği kadarıyla sahip çıkmaya çalışıyoruz. Ama sadece bir belediyenin yapabileceği şeyler kısıtlı. Tekirdağspor’un tesisi ile ilgili çalışmaya başladık. Buranın projesi bitti. Yılbaşından sonra Kumbağ’da çalışmalara başlayacağız. Hep birlikte el ele verirsek Tekirdağ’ın değerini ön plana çıkarabiliriz. Tekirdağ ile alakalı ne geriyorsa herkesin emrindeyim” şeklinde konuştu.
“BURADA OLMAYI HAK ETMİYORUZ”
Tekirdağ AK Parti Milletvekili Mustafa Yel ise Tekirdağspor’un daha üst liglerde olması gerektiğine vurgu yaparak; “ Tekirdağ’ımız yaklaşık 1 milyon 50 bin Nüfusu ile bu ligde olmayı hak etmiyor. Bizler güçlü bir takımız. Türkiye’nin sanayi yükünü çeken şehirlerden birisiyiz. 2 Bin’e yakın bir sanayinin olduğu şehirde Tekirdağspor’umuzun bulunduğu yeri beğenmemiz mümkün değil. Bizler herkesin vereceği katkılarla daha üst liglere çıkma konusunda kararlıyız. TBMM Başkanımız Önderliğinde bu il çok hızlı bir biçimde her alanda olduğu gibi Spor alanında kalkınacak. Tekirdağ’ın tüm ilçelerinde yaklaşık 110 Milyon TL’lik spor yatırımlarının protokolünü imzaladık. Bu hepimiz için gururdur. Tekirdağ’ın atık hak ettiği yatırımlar Tekirdağ’a daha hızlı bir biçimde gelecek” dedi.

ŞENTOP: “TEKİRDAĞ İÇİN, TEKİRDAĞSPOR RUHU ETRAFINDA TOPLANMALIYIZ”

Gecenin onur konuğu, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop da, Tekirdağspor’un Tekirdağ için arz ettiği öneme dikkat çekti.
 Sporun futboldan ibaret olmadığını ancak; şehrin temsilinde futbol kulüplerinin büyük önem taşıdığını işaret eden Şentop, “Hele ki o futbol kulübünün adı, şehrin ismini taşıyorsa herkesin o ruh etrafında toplanması gerekir.” diye konuştu.
Tekirdağspor’un, Tekirdağ için çok önemli bir yeri olduğunu söyleyen Şentop, “Tekirdağ için bir şeyler yapmak istiyorsak, Tekirdağspor ruhu etrafında toplanmamız önemli. Yarım asırı geçmiş tarihiyle Tekirdağspor, 1967’de Halk Spor ile Tekirdağ Gençlikspor’un birleştirilmesiyle ortaya çıkmış ve bugünlere gelmiş önemli bir kulüp. Takımımızın tarihine kısaca bakacak olursak, Tekirdağspor kuruluşundan 10 yıl sonra 2. lige çıkıyor. 7 yıl kadar 2. ligde kalıyor, sonra 3. lige, sonra BAL ligine düşüyor. Bu ligin adı güzel bulunduğu yer güzel değil. Malumunuz futbol amatör ve profesyonel lig diye ikiye ayrılıyor. BAL ise arafta bir yer. Burada çok kalmamak gerekiyor. Ben çocukluğumda hatırlıyorum. O zaman takımın başarısı, kupa alması büyük heyecan yaratmıştı. İnşallah bu yıl hedefimiz 3. ligte oynamak. Bunun için şartlar uygun. 4. sıradayız. 1. ile aramızda 3 puan var. İnşallah bu gece de, futbolcularımız için bir heyecan ve manevi destek olacaktır.” dedi.

“TÜRKİYE’NİN FUTBOL EKONOMİSİ 700 MİLYON EURO İLE DÖNÜYOR”
“Futbol ekonomisi diye bir durum var esasen” diyen Şentop, dünya genelinde futbolun 50 milyar Euro’nun üzerinde bir ekonomiye sahip olduğunu, Türkiye futbol ekonomisi bağlamında ise bu payın 700 milyon euro olduğunu söyledi.
 Şentop, sözlerini şöyle sürdürdü: “BAL’daki bir takım olarak Tekirdağspor o anlamda da işin gerisinde. Aslında Tekirdağ’da iyi tarım ve ziraat yapıyoruz. Sanayide de iyiyiz. Peki spor işini niye iyi yapamıyoruz? İşte bu ruhun ortaya çıkması gerekiyor. Bu gece burada asıl olması gerekenler yok. Siyasetçiler yok. Tamam, Tekirdağspor’a Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Cüneyt Yüksel sahip çıkıyor; ama başka ilçeler de var, büyükşehir de var. Şehrin takımına sahip çıkmak siyasilerin de iş adamlarının da görevi. Tekirdağ yıllık 13 milyar dolar ülke ekonomisine katkı yapan bir ilimiz. Milli hasılaya bu kadar katkı üreten ilimizde
üretim yapan, Tekirdağ sınırları içinde kazanan iş adamlarımızın takımımıza da sahip çıkması gerekiyor. Bu akşam bu programa katılmayan arkadaşlarımız (ben hazırım gelmeme gerek yok) düşüncesiyle hareket etmiş olabilirler. O halde Mülahim bey tek tek ziyaret ederek kendilerinin desteğini alacak.” 
 Şentop, şehir ve hemşehrilik ruhunu yakalayabilmek adına Tekirdağspor söz konusu olduğunda herkesin bir araya gelebilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Siyasi görüşümüz, ideolojimiz ne olursa olsun Tekirdağlı’lık şuurunun yerleşebilmesi adına bu geceyi bir fırsat olarak değerlendirmeli bir araya gelebilmeyiz.” diye konuştu.
KULÜBE 592 BİN TL BAĞIŞ TOPLANDI
Konuşmaların ardıdan gecede Tekirdağspor için bağış toplandı. Yemeğe katılan davetliler, 500 TL ile 75 bin TL arasında değişen bedellerde takıma destek verdi. Gecede Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in şahsi olarak 70.000 TL’lik bağışına karşılık 75.000 TL bağışta bulunan Yusuf Gümüş’e, en yüksek bağışı yapan işadamı olması dolayısıyla Meclis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un turnuva maçlarında giydiği imzalı forması hediye edildi. Program, toplu hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.
KULÜBE BAĞIŞTA BULUNAN İŞADAMLARI
Vefa Bozacısı (Çorlu/Türkgücü) : 5.000 TL.
– Seçkin Peynircilik : 10.000 TL.
Mopaş Marketçilik : 25.000 TL.
Doğusan Tekstil (Veliköy) : 2.000 TL.
– Pullukçu Kömür (İrfan Pullukçu) : 50.000 TL.
Bolca Mantı : 10.000 TL.
Kınay Petrol : 10.000 TL.
Ünal Peynircilik : 50.000 TL.
Uysal Madencilik : 25.000 TL.
Yaman Peynircilik (Malkara) : 10.000 TL.
Salmanlı Ticaret : 5.000 TL.
Mustafa Başol : 5.000 TL.
Sabri Çebi : 10.000 TL
Akpolat İnşaat : 50.000 TL.
Ethem Çetin : 5.000 TL.
Ramazan Erdoğan : 20.000 TL.
Fedai Yüksel : 10.000 TL.
Bekir Kiremitçi : 50.000 TL.
Yusuf Gümüş : 75.000 TL.
Oktay Demirhan : 15.000 TL.
İmdat Saygı (T.dağ Ziraat Odası) : 5.000 TL.
Ateş Tarım : 15.000 TL.
S.paşa Süt Üreticileri Birliği : 2.000 TL.
Pramit Dil Akademisi : 2.000 TL.
Kayı Muhtarı Hasan Köseler : 500 TL.
Candarlar Tarım : 10.000 TL.
Salih Dağ : 15.000 TL.
Sami Kayın : 20.000 TL.
Kral Kokoreç : 2.000 TL.
Mustafa Çetin (Kapaklı B.Bşk.) : Bir maaş bedeli
Dr. Osman İnan (Hayrabolu B.Bşk.) : 2.500 TL.
Babadostu Cağ Kebap : 1.000 TL.
Mertsan Makina : 5.000 TL.
Cüneyt Yüksel : 70.000 TL.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.