c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Tekirdağ‘ın Parlayan Yıldızları Vergi Ödül Töreni

Tekirdağ‘ın Parlayan Yıldızları Vergi Ödül Töreni

Tekirdağ’da Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi ve İhracat’ kategorilerinde dereceye giren firmalara ödül töreni düzenlendi. Firmalar ödüllerini Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve protokol üyelerinin elinden aldı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Tekirdağ’da dizi ziyaret gerçekleştirdi.
Ziyaretlerin ardından Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi ve İhracat’ kategorilerinde dereceye giren firmalara ödül töreni düzenlendi.
Ödül törenine Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu AK Parti Milletvekili Çiğdem Koncagül, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enes Kaplan, Tekirdağ Ticaret Odası Başkanı Cengiz Günay ve sanayiciler katıldı.
Programda konuşan Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay devamlı sanayicilerin yanında olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti;” Oda olarak Sanayicilerin devamlı yanındayız. Covid döneminde bir çok çalışmalar yaptık. Pandemi hafif atlatılması için piyasa göre kredinin ulaşılması için çalışmalar yaptık. TOBB ‘in 81 İl 81 okul kapsamında Tekirdağ’ımıza meslek okulu kazandırırdık. Çorlu, Çerkezköy, Hayrabolu ve Malkara içlerinde 4 okul yapacağız. Tekirdağ TOBB sayesinde 5 okul kazanmış olacak. Tekirdağ gelecek vaat eden bir kent. Tekirdağ 110 firmamız en büyük sanayi kuruluşu içinde yer alıp bizi gururlandırmıştır. Organize sanayi bölgeleri ile Türkiye’nin sanayide en önemli illerinden birisiyiz. 9 Milyon dolarlık ihracat yaptık.”

“TOBB 4 ilçeye okul yapacak”
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise TOBB’un 4 ilçeye okul yapacağını ifade ederek;” Yönetim Kurulumuz Çorlu, Çerkezköy, Hayrabolu ve Malkara ‘da 4 okul yapacağız. 3 okul Tekirdağ’a hayırlı olsun. Tekirdağ’da en sanayileşmiş ilk 10 ilin arasındır. Tekirdağ’da Müthiş bir coğrafya var. Deniz, güneş, sanayi ve tarım bir tarafta. İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra Tekirdağ’a geliyor. 14 OSB ile Türkiye’nin önder illerinden birisiniz. Tarım ’da Tekirdağ öne çıkıyor. Ayçiçeği ve kanola da Tekirdağ 1. Sıradadır. Bu ilin Valisi, Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı sizin yanınızda.
“Özel Sektör Tekirdağ’da Tek Yürek Olmuş”
Tekirdağ’da özel sektör ve şehri yönetenlerin sanayi geliştirmek için tek yürek olduğunu da ifade eden, Hisarcıklıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;” Özel sektör Tekirdağ’da tek yürek olmuş. Tekirdağ sevdalı yöneticilimize teşekkür ediyorum. Tekirdağ’da Türkiye ye örnek olacak bir tablo var. TSO akredite bir odadır. Odamızın verdiği hizmet 5 yıldır. Avrupa kalitesi de hizmet verdiğini belgeler ile kanıtlamıştır. Oda Başkanının TOBB’un kalitesini artmada çok önemli rolü var. Tekirdağ Ticaret Odası ve Ticaret Borsası birlikte Avrupa çapında iyi hizmet vermektedir. Tekirdağ 171 ürün üretme kapasitesinde Türkiye 1. sidir. Tekirdağ’a buraya gelmesinde emeği olan herkesi kutluyorum. Odamız ve Cengiz Başkanımız tüm sorunları Ankara’ya getirip çözüm arıyor. Ortak akılla çözülmeyecek sorun yok.”
“Ara buluculuk tahkim merkezi açıldı”
Ara Buluculuk merkezi hakkında da konuşan Hisarcıklıoğlu;” Ara buluculuk tahkim merkezi Tekirdağ’da açacağız. Artık iş dünyasının kendi arasında sorunlarını kısa sürece çözecek. Bize gelen dosya sayısı 100 bine ulaşmıştı. Şimdi ise bunların yüzde 70 ini uzlaştırma kurulunda çözdük” dedi.
“Yeni okullara İhtiyacımız Var”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise Tekirdağ’ın yoğun bir şekilde göç aldığını ve bu yüzden derslik sıkıntısı çektiklerine vurgu yaparak;” Her yıl Hayrabolu’nun veya Şarköy’e nüfusu kadar göç alan bir iliz 25 bin Kişiyi göç alıyoruz. Büyükşehir belediyesi olarak 11 ilçeye 11 okul yaprak eğitime katkı sunduk. Tekirdağ’ın bir çok vizyonu var. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak tüm vizyonlara destek veriyoruz” şeklinde konuştu.
“ Sanayideki Engelleri kaldırıyoruz”
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ise Devlet olarak sanayideki engelleri kaldırmak için mücadele ettiklerini ifade ederek, şunları kaydetti; ”Tekirdağ’ın denizin kıyısı bulunmasın 11 OSB ve 1 serbest bölge ile 3100 fabrikasıyla, tüm sektörlerinde faaliyet gösteren bir olarak Türkiye’nin gözde illerinden birisidir. Tekirdağ’ da kalkınmayı yükseltmek için Sanayicilerimize kolaylıklar sağlıyoruz. Sanayicilerin önündeki engelleri kaldırmak için çalışıyoruz”
Konuşmaların arından Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi ve İhracat’ kategorilerinde dereceye giren firmalara ödül töreni düzenlendi.
Firmalar ödüllerini Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu AK Parti Milletvekili Çiğdem Koncagül, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enes Kaplan, Tekirdağ Ticaret Odası Başkanı Cengiz Günay’ın elinden aldılar.
Törenin ardından Tahkim ve ara buluculuk merkezinin açılışı yapıldı.
Programda ayrıca Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan ve yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na Tekirdağspor forması hediye edildi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.