c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Tekirdağ Otogarı Açıldı

Tekirdağ Otogarı Açıldı

Süleymanpaşa Şehirlerarası Otobüs Terminali Törenle açıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, günümüz koşullarına ve vatandaşların ihtiyaçlarına uygun olarak inşa edilen yaklaşık 35.000 m2 büyüklüğüne sahip Süleymanpaşa Şehirlerarası Otobüs Terminali törenle açıldı.
Törene Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Siyasi Parti temsilcilerinin yanı sora Vatandaşlar katıldı.
Açılışta konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel Süleymanpaşa Şehirlerarası Otobüs Terminalinin önemli bir yatırım olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti;” Tekirdağ Süleymanpaşa ’da yaşayanlar içi önemli bir yatırım. Özellikle pandemi ile birlikte hesaplar alt üst oldu. Onlardan bir tanesi de otogar inşaatına denk geldi. Bu süreçte bir çok firmanın fiyat değişikliğinden dolayı inşaatların durduğu dönemler oldu. Kazasız belasız Otogarımız açıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Her kim ki şehrimize bir çivi çakıyorsa ondan Allah razı olsun.”
“Son teknoloji ile donattık”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise terminalde son teknolojinin kullandığına vurgu yaparak, sözlerini şöyle sürdürdü;” Bugün Tekirdağ için anlamlı bir gün. Prestij projelerimizden biri olan Şehirler arası otobüs terminalini hizmete açıyoruz. Halkımız ihtiyaçlarına cevap verecek be kendimizin modern yüzünü yansıtacak bir proje olan Süleymanpaşa Şehirlerarası otobüs terminalini inşa ettik. Çağımızın son teknolojisine sahip terminalimiz, büyüklük ve işlevselliğin yanı sıra Vatandaşlarımızın çeşitli ihtiyaçlarını karşılayacakları ve keyifli vakit geçirecekleri sosyal Donatlara da sahiptir. Çorlu, Çerkezköy ve Marmara Ereğlisi otogarlarını da bitirip hizmete açacağız.”
“Süleymanpaşa’nın yol sorununu çözeceğiz”
Süleymanpaşa’nın yol sorununu çözeceklerini de ifade eden Albayrak; “2023 yılının başından itibaren Köselyaz kavşağından büyük bir kavşak yapacağız. Yaklaşık buna 70-80 Milyonluk bir bütçe ayıracağız. Tekirdağ’ın tüm ulaşım sorunu buradan çözmüş olacağız. AFAD’ın oradan Şehir Hastanesine dalcıkla oraya ulaşmayı hedefliyoruz. Bölgedeki tüm ulaşım sorununu çözeceğiz. 2020 yılı çok hareketli bir yol yapım yılı olacak. Özelikle COVİD-19’dan kaybettiğimiz zamanında telafi ettiğimiz bir yıl olacak. Bunun dışında her hafta bir açılış yapacağız” dedi.

“Teker teker başaracağız”
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun de bir çok projenin hayata geçirileceğinin müjdesini vererek;” Modern bir tesisin açılışını yapmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Tekirdağ’ımızın daha yaşanabilir olmasında 3 önemli projeyi de hayata geçireceğiz. Şehrimiz nüfus olarak artıyor. Bununla beraber ihtiyaçlarımız da artıyor. Daha yapacağımız çok şeyler var. tüm projeleri Büyükşehir Belediye Başkanımızla teker teker başaracağız” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Süleymanpaşa Şehirlerarası Otobüs Terminalin açılış kurdelası Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Siyasi Parti temsilcileri tarafından kesildi.
– SÜLEYMANPAŞA ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ 35.000 M2 ALANA SAHİP

REKLAM ALANI

Süleymanpaşa Otogar Projesi, yaklaşık 35.000 m2 büyüklüğünde olup 15.000 m2 kapalı olan 20.000 m2 açık alana sahiptir. Terminal binası Toplam inşaat alanı ise 6.440 m2’dir.

Proje 1 Ana bina ve 1 otopark binası olmak üzere 2 yapıdan oluşmaktadır.

Ana bina yaklaşık 5000 m2 kapalı alana sahiptir. Binada bilet satış ofisleri, firma odaları, restoran, kafeterya, 150 kişilik konferans salonu, sığınak ve mekanik mahaller bulunmaktadır.

Otopark binası yaklaşık 10.000 m2 alana sahiptir. Otopark binasında 290 araçlık kapalı otopark’ın yanı sıra lastik tamir yağlama ünitesi v.b araç bakım merkezi, şehir içi minibüsleri ve belediye otobüslerinin durak ve aktarma merkezi bulunmaktadır.

Açık alanlarda şehirlerarası yolcu otobüs peronları, ilçe ve köy minibüslerinin peronları, otobüs ve minibüs park alanları mevcuttur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.