Tekirdağ Manşet Gazetesi

TEKİRDAĞ İŞKUR TRAKYA KARİYER FUARINDA STANT AÇTI, ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU

Trakya Kariyer Fuarı; Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi destekleriyle Trakya Bölgesinde, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde ve Trakya Bölgesindeki Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi paydaşlığında, 27-28 Aralık 2023’de Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi, Edirne’de düzenlendi. Fuarda 300’ün üzerinde kamu ve özel sektör firması stant açtı, firma yetkilileri ile kamu kurumlarının temsilcileri öğrenciler başta olmak üzere stantları ziyaret eden katılımcılar ile görüştü.
Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü fuar alanında stant açarak öğrencilere ve mezunlara İŞKUR hizmetleri hakkında bilgilendirme yaptı. Tekirdağ İŞKUR’u temsilen İl Müdürü Yaşar ESEN, Şube Müdürü Adem PUSAOĞLU ile İş ve Meslek Danışmanı Murat BİLTEKİN fuara katıldı. Tekirdağ ilinden firmalar da fuarda stant açtı.
Kariyer Fuarları, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, üniversiteler, kamu-özel sektör kurumları ve meslek odalarının iş birliği ile ilki 2019 yılında düzenlenen; öğrencilerin iş hayatını tanımaları ve istihdam edilebilirliklerinin artırılması amacını güden kariyer etkinlikleridir. Kariyer Fuarları ile gençlere öğrenim gördüğü üniversite adına bakılmaksızın birer yetenek olduklarının hissettirilmesi, istihdam konusunda fırsat eşitliği sağlanması ve genç istihdamının desteklenmesi, kamu kurumlarının, nitelikli iş gücü arasındaki bilinirliğinin ve işveren marka değerinin arttırılması ile nitelikli öğrenci ve mezunların kurumlara kazandırılması ile gençlerin işverenlerle etkileşimi artırılarak, reel sektörün beklentileri hakkında bilgilendirilmeleri ve kariyer farkındalıklarının yükseltilmesi amaçlanmaktadır.
Edirne’de düzenlenen Kariyer Fuarına, üniversite öğrencileri ve iş arayanlar yoğun katılım gösterdi. Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir İŞKUR görevlileri, İŞKUR standını ziyaret eden danışanlara bilgi paylaşımı gerçekleştirdi ve iş arayanları uygun açık iş ilanlarına yönlendirdiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.