Tekirdağ GFB’den Açıklama

Tekirdağ GFB’den Açıklama

Genç Fenerbahçeliler Taraftar Grubu Tekirdağ Temsilciliği, kamuoyunu meşgul eden Kumbağ İlkokulu’na yapılması planlanan ‘Sefa Kalya’ kütüphanesiyle ilgili açıklama yaptı.
Genç Fenerbahçeliler Tekirdağ Başkanı Ayberk Yaprak, yerel basında yer alan iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu. Kütüphanenin tamamlanamamasının sebebini okul idaresi olduğunu ifade eden Yaprak, “Tekirdağ Genç Fenerbahçeliler olarak Kumbağ İlköğretim Okuluna yapmayı planladığımız ‘Sefa Kalya Kütüphanesi’ projesini, okul idaresinin konuşulanların dışında gerçekleşen talepleri yüzünden iptal ettik. Kütüphane projesi anlaştığımız gibi, duvar boyasının sarı-lacivert renklere boyanması ile başladı. Ancak aynı gün okul idaresi bizden tüm okulun boyama işini talep etti. İlk konuştuğumuz zaman böyle bir talepleri olmamasına rağmen, proje başlayınca böyle bir talep gelmesini reddettik. Bu talebin ardından biz yine de elimizden geleni yapacağımızı ifade ederek projeye devam etme kararı aldık. Ardından, kütüphanenin duvar ölçülerini alarak raf yapımına başladık. Ancak okul yönetimi bu seferde karşımıza yüklü bir miktar bütçe çıkardı. Bu, ilk konuştuğumuz zamanki bütçenin çok üzerindeydi. Bunun dışında yine kütüphane masraflarının dışında, grubumuzdan çok sayıda laptop ve projeksiyon talebinde bulunuldu Tüm bunlar, grup olarak belirlediğimiz bütçenin ve okul idaresine ilk konuştuğumuz zaman kararlaştırdığımız bütçenin çok ama çok üzerine çıktığı için, büyük bir hevesle ve istekle başlamış olduğumuz ‘Sefa Kalya Kütüphanesi’ projesini iptal etmek zorunda kaldık” dedi.
Tekirdağ genç Fenerbahçeliler olarak, birçok sosyal sorumluluk projesinin altına imza attıklarını ifade eden Ayberk Yaprak, “2019 yılı içinde, Tekirdağ Genç Fenerbahçeliler olarak birçok sosyal sorumluluk projesinin altına imza attık. Çocuk Esirgeme Kurumuna yaptığımız yardım, Ramazan Bayramı’nda lokma dağıtımı, Anneler gününde gül dağıtımı, yaptığımız sosyal sorumluluk projelerinden sadece birkaçı. Tekirdağ Genç Fenerbahçeliler olarak, bizi bu sancağın etrafında birleştiren Ağabeyimiz Sefa Kalya’nın adını Tekirdağ’da en güzel şekilde yaşatmaya devam edeceğiz. ‘Sefa Kalya Kütüphanesi’ projemizi de, başka bir okulda hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.
Genç Fenerbahçeliler Grubu’nun çok köklü bir oluşum olduğunu ifade eden Ayberk Yaprak son olarak şunları kaydetti: “Türkiye’nin en büyük camiası Fenerbahçe’nin, en büyük oluşumu olan Genç Fenerbahçeliler grubunun bir parçası olmakla her zaman iftihar ediyoruz. Böylesine büyük bir oluşumun, bu tarz haberler ile itham edemezsiniz. Biz, Tekirdağ Genç Fenerbahçeliler olarak, üzerimize düşen görevleri her zaman layıkıyla yapacağız”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.