c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

TEKİRDAĞ, EN YAŞANABİLİR KENTLER LİSTESİNDE 4. SIRADA YER ALDI

TEKİRDAĞ, EN YAŞANABİLİR KENTLER LİSTESİNDE 4. SIRADA YER ALDI

Dünyaca ünlü Forbes Dergisi tarafından, farklı parametreler bir araya getirilerek yapılan “Türkiye’nin en yaşanabilir şehirleri” araştırmasında Tekirdağ 4. sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı.
Haber Global internet sitesinde bugün (31.12.2023 tarihinde) yayınlanan haberde, Forbes Dergisi tarafından yapılan araştırma kapsamında, ‘Yaşamak ve çalışmak için en iyi şehirler’in belirli kriterlere göre sıralandığı listede Tekirdağ 61,46 Genel Endeks Puanı ile İstanbul, Ankara ve İzmir’in ardından 4. sırada kendine yer buldu.
Kurulduğu günden bu yana Kurucu Başkan Kadir Albayrak önderliğinde daha yaşanılabilir bir kent hedefi ile çalışmalarını sürdüren, geniş hizmet yelpazesi ile toplumun tüm kesimlerine hitap eden, dev yatırımları hayata geçiren ve Cumhuriyet’in 100. Yılında Tekirdağ’da 100. Yıla yakışır hizmetlerle Cumhuriyet tarihinin en büyük ve en kapsamlı projelerine imza atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar bir kez daha tescillenmiş oldu.

BAŞKAN ALBAYRAK: “TEKİRDAĞ’IN EN YAŞANABİLİR 4. KENT OLMASI, YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARIN NE KADAR DOĞRU OLDUĞUNUN GÖSTERGESİDİR”

Dev yatırımlar, örnek projeler ve Cumhuriyet tarihinde ilk kez gerçekleştirilen çalışmalarla Tekirdağ’ı geleceğe taşıdıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ, Forbes Dergisi tarafından yapılan ‘Türkiye’nin en yaşanabilir kentleri’ listesinde 4. sırada yer aldı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak yatırım ve hizmetlerle dolu bir yılı daha geride bırakırken yılın son gününde, yaptığımız çalışmaların ne kadar doğru olduğunu tescil eden ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kurulduğumuz günden bu yana belirlediğimiz ‘daha yaşanılabilir kent’ hedefine ulaştığımızın belgesi niteliğinde olan bu araştırma bizi oldukça mutlu etti ve gururlandırdı. 10 yıldır Tekirdağ için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Mesai mefhumunu ortadan kaldırarak tüm zamanımızı Tekirdağ için, Tekirdağ’ı ileriye taşıyabilmek için harcıyoruz. Enerjimizi ve çalışma azmimizi vatandaşlarımıza duyduğumuz sevgiden ve hizmet aşkından alıyoruz. Vatandaşlarımızın mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Yılın son gününe böylesine güzel bir haber ile başlamak, yeni bir yıl öncesi yeni atılımlar ve yeni yatırımlar için bize güç ve moral verdi. Aynı heyecan, azim ve kararlılıkla bundan sonra da Tekirdağ için çalışmaya, Tekirdağ’ı daha da ileri taşımak için 7/24 anlayışı ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.