Tekirdağ Manşet Gazetesi

TARAFTAR OTOBÜSÜ TAŞLANDI

Biga da Tekirdağspor taraftarını taşıyan otobüs taşlandı.
Tekirdağspor Biga’da bigaspor ile karşı karşıya geldi. Karşılaşma 2-2 eşitlikle sona erdi. Karşılaşma sonrası Bigaspor’lu taraftarlar tarafından Tekirdağpor taraftarını taşıyan otobüs taşladı.
Tekirdağspor’lu taraftarlar, Bigaspor taraftarların 90 dakika küfür etmesine ve maç sonu araçlarının taşlanmasına ateş püskürdü.
Taraftarlar adına konuşan Çiçi Lakaplı Tribün Lideri Fatih Oğuz Dal gazetemize açıklama yaptı.
Tekirdağspor taraftarının holigizimden uzak sadece kendi takımını desteklediğini vurgulayan Dal, şunları kaydetti;” Biz Eski biz değiliz daha da büyüyoruz. Yeni bir kanla, genç kardeşlerimizin abilerinin yolundan bu şanlı bayrağı taşıyacağından eminim. Çarşı Meydan grubunu yönetimle bam başka bir taraftar gurubu yapılanması içindeyiz. Yönetimle olan bağımız bizi daha da güçlendireceğinden eminiz. Biz bu yola siyah gözlüklüler olarak çıktık. Yönetimiz karşılayan Biga yönetimine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Fakat aynı özveriyi Biga taraftarından göremedik. 90 Dakika boyunca yapılan kötü tezahüratlara rağmen belki de alışkan oldukları tezahüratlar olarak gördük. Takımlarına bir destek veyahut tribün kültürü olmadıklarını varsayarak hiç bir taşkınlık göstermedik. Biz bu yola zamanlarımızdan çalıp değil gönlümüzü koyduk. sevdamızın adı Tekirdağspor dedik. Fakat maçın son 10 dakikası çıkarılmamız memur arkadaşlarımızın görevlerini sorunsuz yapmak, yönetimimizi zora sokmamak için olduğunu varsayarak elimizden gelen bütün özveriyi kullandık. Otobüsümüz taşlandı. Ağıza alınmayacak küfürler Biga Belediye başkanının olduğu tribünde ağır hakaretler edildi Böyle maçlar sadece kendi statlarında olmadığını göstermek istedik. Şimdi amatör Biga taraftarına Büyükşehrin koca yürekli yüzbinlerce taraftarını göstermek boynumuzun borcu oldu. Deplasmandaki güzel kardeşlerimin alınlarından öpüyorum. Biga taraftarını maç öncesinden 1 gün önce bekliyorum. Tribün kültürünün ne demek olduğunu kendilerine göstermek amacıyla elimizden gelen tüm desteği vereceğimden şüpherleri olmasın. Son olarak eklemek gerekirse Trakya’nın bir kralı varsa oda Tekirdağ’dır diyorum. Şahsın Fatih Oğuz Dal ve kardeşim Ufuk Ünal’la birlikte saygılarımı sunuyorum. Yönetici abilerime teşekkür ediyorum. Yolda zarar gören araçlarımızın maddi desteklerini karşılayacaklarından eminim”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.