c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Süleymanpaşa Halkı Yüksel’den Destek İstedi

Süleymanpaşa Halkı Yüksel’den Destek İstedi

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, sosyal medyada canlı yayına katıldı. Süleymanpaşa Halkı Başkan Yüksel’den yardım istedi.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Belediyenin Sosyal Medya hesabından canlı yayında halk ile buluştu.
Süleymanpaşa Halkı Yüksel’e canlı yayında özelikle, Erzak, Maddi para ve maske talebinde bulundu.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de yardımların Süleymanpaşa Kaymakamlığı ile birlikte yürütüldüğünü söyledi.
Zor durumunda olanların Süleymanpaşa Kaymakamlığının 260 66 23 veya Süleymanpaşa Belediyesinin 2595959 numaralı telefonu araması gerektiğini ifade eden Yüksel, şunları kaydetti;” Yardım çalışmalarını Süleymanpaşa Kaymakamlığı vakfı üzerinden yürütüyor. Bu konuda Kaymakamlığı ile beraber çalışmalarımızı yürütüyoruz. Süleymanpaşa Belediyesi olarak her gün 1 135 kişiye yemek dağıtıyoruz. 5 bin kişi ye erzak yardımını hafta sonuna kadar dağıtacağız”

“Sağlıkçılara Büyük Destek”
Sağlıkçıların daha risksiz ortamda çalışmaları için mücadele ettiklerini de ifade Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü;” Sağlık çalışanlarımız bizim için çok önemli. Onların virüs tehlikesinden uzak kalarak çalışmaları için Ateş ölçme kabin yapmıştık. Şimdi ise Kapalı sedyeler oluşturduk. 20 sedye ile teslim yapacağız. Siyaset gütmeden belediyeler bir birine destek olmaya çalışıyoruz.
“ 3 Bin Maske İmal Ediyoruz”
Süleymanpaşa Belediyesinin Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi ile birlikte günde 3 Bin maske ürettiğini de değinen Yüksel;” Günlük üretim kapasitemizi 3 Bin adede kadar çıkardık. Bu maskelerimizi çalışanlarımıza ve kurumlarımıza dağıtıyoruz. Personelimiz çok zor şartlarda hizmet ediyor. Maska bizim için çok önemli. Bunun yanında kırsal mahallerimizde oturan Vatandaşlarımız maske tedarik etmekte zorlanıyor. Bunun için kırsal mahallerimizde maske dağıtımı yapacağız. Süleymanpaşa’nın nüfusu 200 Bin. 1 kişiye günde 3 maske olarak hesapladığımızda bizim 600 bin maske üretmemiz mümkün değil. PTT ve Halk Sağlığı merkezleri de istediğinde maske dağıtımı yapacaklar” dedi.
“Aralıksız çalışıyoruz”
Erzak ve maske yardımının yanı sıra Süleymanpaşa Belediyesinin çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini ifade eden Yüksel;” Yardım çalışmalarının yanı sıra Belediye hizmetlerini ara vermeden devam ediyoruz. Bir çok yerde dezenfekte çalışmalarını yürütüyoruz. Her gün çöp toplamaya da devam ediyoruz. Bu zor günlerde çöpünü konteynır haricinde bir yere döken kişilere ağır para cezası keseceğiz” şeklinde konuştu.

“İFŞA EDERİM”
Zabıta ekiplerinin de çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü ifade eden Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü; ”Zabıtalar ekiplerimiz fahiş fiyatlar hakkında uygulama yapacak. Çürük mal satan bazı marketlere rastladık ve kendilerini uyardık. Bu durumu fırsat bilip fahiş fiyattan mal satan çürük sebze meyve satan firmalara ceza keseceğiz. Bunları sosyal medyadan da işfa ederim. “

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.